Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia - Fortyfikacje i zamki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-11808-9
historia
Zbigniew

Doskonała monografia poświęcona zamkom krzyżackim na ziemiach polskich. Dokładna charakterystyka architektoniczna każdego z obiektów połączona jest z jego historią i rolą, jaką odegrał w dziejach zakonu krzyżackiego. Publikacja, mimo że ma charakter monograficzny, łączy cechy leksykonu i klasycznego przewodnika. Jej wartość podnoszą wykonane przez autora fotografie. Zamki państwa krzyżackiego...

Jej wartość podnoszą wykonane przez autora fotografie. Zamki państwa krzyżackiego ukazują się w 600. rocznicę zwycięstwa wojsk polskich i litewskich pod Grunwaldem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=4823

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=4823