Królowie Lechii i Lechici w dziejach

2017-08-01
2017-08-01
9788311151970
turbosłowiaństwo teorie spiskowe pseudonauka

Jeszcze więcej cytatów z kronik w tym zagranicznych, profesjonalnie przetłumaczonych na nasz ojczysty język.

Książka powinna mieć tytuł: "Królowie Bieszkolandu - czyli takiej nibylandii, never-landu lechitów"

dramat

dramat

Przepraszam, ale pierdoły...

Przepraszam, ale pierdoły...

ciekaw jestem czemu wszystkie pozytywne opinie są oznaczane jako spoiler a reszta opinii nie zostawiających suchej nitki na autorze to już "nie-spoiler". Dzięki wszystkim krytykom chęć do przeczytania pozycji tego autora wzrasta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Choć wydaje się to nieprawdopodobne jest jeszcze słabsza od dwóch poprzednich.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne jest jeszcze słabsza od dwóch poprzednich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czyta się jednym tchem i ta książka nie zawodzi pod względem ciekawego materiału i danych. Szczególnie polecam odpowiedź Autora wobec zarzutów "wszystkowiedzących" krytyków, którzy jednak nie maja dostatecznego opanowania tematu. Autor odpowiada na zarzuty odnośnie pochodzenia i autorstwa kroniki lechickiej Prokosza. Również interesujące są dzieje innej kroniki, już z IVw Narkosza Warmisza. "Kronika ta musiała poruszyć jakieś niewygodne sprawy polityczne, bowiem została zakazana przez pierwszych 12 Wojewodów, którzy panowali przez 35 lat w okresie 659-694..., w okresie 740-760 została skazana na spalenie." Autor podaje wieloźródłowe wypisy również z zagranicznych kronik, opracowań i map. Z tego wylania się historia Polski-Lechii nieco inna od oficjalnej i podręcznikowej.

to historia. Każdy powinien to przeczytać.

to historia. Każdy powinien to przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna porcja idiotyzmów od Bieszka i Bellony skierowanych do osób nie tylko o zerowej wiedzy historycznej, ale też pozbawionych minimum zdrowego rozsądku...

Nie rozumiem opinii osób, które uważają, że jest to bajkopisarstwo. Autor podaje w książce jak na tacy cytaty z wielu kronik i nie tylko, które potwierdzają jego tezy. Oczywiście jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia żeby odkryć i uporządkować wiedzę o naszej przeszłości.

• Grafomania, dno i paździerz
  • Pseudonauka
  • Pseudohistoria
  • Posiadane i oczekujące na przeczytanie
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Królowie Lechii i Lechici w dziejach