Prokosz Kronika Słowiańsko - Sarmacka

Bellona
2017-01-01
2017-01-01
turbosłowiaństwo

Książka powinna mieć tytuł "Kronika Kajka i Kokosza". Poziom wiarygodności historycznej - taki sam.

nie przekonał mnie do Prokosza, a właściwie Dyamentowskiego

nie przekonał mnie do Prokosza, a właściwie Dyamentowskiego

Wiele rodzonych Polaków nie docenia tej książki, bo są zaćmieni współczesnym nacjonalizmem Polskim, i nie zależy im nad naszym dziedzictwem Słowiańskim. Ta kronika zawiera prawdę którą próbowałem rozdzielić od fałszu utkwionej w tej Kronice. Ogółem trzeba być bardzo uważnym gdy śię czyta o naszej historii plemiennej. Aby zdobyć głębsze pojęcie, polecam nauki i analizy naszej kultury Słowiańskiej, etymologii, i porostu przeczytania innych źródeł historycznych.

dramat

dramat

Zawalanie prawdziwej historii Polski i dumy narodowej tonami śmieci kwitnie w najlepsze. Dokładnie jak tego chciała caryca Katarzyna.

Promowanie fałszywki jako autentyku zakrawa na oszustwo.

Promowanie fałszywki jako autentyku zakrawa na oszustwo.

Jacek_C
„Jest napisana językiem średniowiecznym”
To już w średniowieczu były te wszystkie hetmany, buławy i buńczuki ?

maras_kfjat
„Fałszywa kronika z XIX wieku wydana przez bellonę (nieprzypadkowo od małej litery)”
Nic ująć.

Trzeba odróżnić „Kronikę” od dyrdymałów Bieszka, przekonującego, że to prawda najprawdziwsza.

Sama „Kronika” jest dość zabawna. Jednak oceniać trzeba ją osobno.

Jacek_C
„Jest napisana językiem średniowiecznym”
To już w średniowieczu były te wszystkie hetmany, buławy i buńczuki ?

maras_kfjat
Nic ująć.

Sama „Kronika” jest dość zabawna. Jednak oceniać...

Przeczytałem z ciekawością. Argumenty Autora odnośnie autorstwa tej kroniki Prokosza są przekonywujące wbrew napastliwym i często szyderczym atakom ze strony tzw. znawców i krytyków. Z tego co czytałem istnieje teraz cały tabun krytycznych opiniodawców, którzy nie szczędzą środków aby pomniejszyć rolę J. Bieszka jako badacza polskiej historii. Np. na Wikipedia i Wikicytaty (edycja polska) usunięto artykuły "Janusz Bieszk" i informacje autorskie (administrator "zero" skasował te strony). Otóż jasno i wyraźnie istnieje jakas nagonka przeciwko Autorowi. Kij w mrowisko. Ale to tylko potwierdza regule, bo nowe i odkrywcze działania zwykle spotykają się z niechęcią, oskarżeniami i fałszywą logiką.

Fałszywa kronika z XIX wieku wydana przez bellonę (nieprzypadkowo od małej litery) jako oryginał z przedmową kłamcy Bieszka. Moim zdaniem, to oszustwo.

Koszmarnie zła edycja, a właściwie pseudoedycja i hochsztaplerka autora wstępu. Cała kronika to mistyfikacja. Więcej w recenzji: http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2017/02/o-kolejnej-hochsztaplerce-zrodoznawczej.html

• 🎓 Popularnonaukowe, naukowe
  • Gnioty