Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce

architektura warownie Zakon Krzyżacki zamki
historia
978-83-11-11808-9
architektura warownie Zakon Krzyżacki zamki

Tragiczna książka, autora który nie ma nic wspólnego z architekturą średniowiecza poza tym że może wszedł do paru zamków. Poza licznymi błędami mnóstwo konfabulacji i zmyśleń na temat zamków o których niewiele wiadomo z powodu braku źródeł. Zainteresowanym architekturą zamków krzyżackim polecam sięgnąć po profesjonalistów (np. Wasik, Torbus) zamiast tej pseudo-monografii.

• Architektura obronna
  • Turystyka
  • Chcę przeczytać (tematyka historyczna)
  • Posiadam / Historia, Archeologia, Religie
  • 2.Architektura