Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Cykl: Felix Net i Nika (tom 10)
Wydawnictwo: Powergraph
felix net i nika
Oceansoul

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat, gdyby historia potoczyła się trochę inaczej. Lektura dla myślących czytelników od lat 7 do 107! Ostrzeżenie nr 1 – w tej książce znajdziesz gigantyczną dawkę humoru. Ostrzeżenie nr 2 – od tej książki trudno się oderwać! Ostrzeżenie nr 3 – ta seria...

Ostrzeżenie nr 1 – w tej książce znajdziesz gigantyczną dawkę humoru.
Ostrzeżenie nr 2 – od tej książki trudno się oderwać!
Ostrzeżenie nr 3 – ta seria uzależnia.

źródło opisu: Powergraph, 2012

źródło okładki: http://sklep.powergraph.pl

Wkp | 2015-04-03
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

FELIX, NET I NIKA ORAZ ŻYCIA ALTERNATYWNE 2

Felix, Net i Nika znajdują się właśnie w świecie, który stanowi alternatywną wersję Polski, pokazującą co by było, gdyby Druga Wojna Światowa trwała miesiąc, Hitler został uznany za zdrajcę przez własnych ludzi, a Polska podzielona między Niemcy a ZSRR. Dziwna rzeczywistość wydaje się kusząca, szczególnie, że tu rodzice Niki żyją! Ale Felix i Net nie zamierzają tu zostać, a pozwolenie przyjaciółce na życie w tej rzeczywistości może wywołać nie lada paradoks. Szczególnie, kiedy na jaw wychodzą pewne fakty…
Czy uda im się wrócić do swojego świata?
Czy ich przyjaźń przetrwa?
I kim jest tajemniczy złoty jeż?

Jubileuszowy, dziesiąty tom serii FNiN, to bezpośrednia kontynuacja rewelacyjnej historii o podróży przez światy alternatywne. Historii ukazującej czytelnikom nie tylko jak potoczyłby się losy przyjaciół, gdyby do pewnych zdarzeń nie doszło, ale także, a może przede wszystkim, prezentująca losy naszego kraju, w którym na przykład nie...

Estera | 2015-07-06

Co by się stało, gdyby rakieta w "Orbitalnym spisku" nie weszła na orbitę? Co, gdyby Laura pojechała do pensjonatu "Trzy Kuzynki" w innym terminie? Albo gdyby powstanie warszawskie odniosło zwycięstwo i Niemcy wygrali II wojnę światową? A gdyby Polska wygrała wojnę z Rosją około sześćset lat temu? Na te pytania odpowiada ta historia, opowiada scenariusze alternatywne.
Bohaterowie wciąż podróżują po alternatywnych rzeczywistościach i wciąż szukają drogi powrotnej do własnej rzeczywistości. I nagle spotykają tajemniczego Złotego Jeża, który zdaje się także podróżować po alternatywnych rzeczywistościach.
Książka bardzo mi się podobała, nie byłam w stanie przewidzieć, gdzie oni tym razem wylądują i w jakie nowe kłopoty się wpakują. Zdarzenia jedno goniło drugie. Polecam przeczytać.

Justilla | 2012-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2012

"Jesteśmy sumą wolnej woli i tego, czego się nauczyliśmy - świata w jakim przyszło nam żyć."
~okładka

W "Świecie Zero" superpaczka kilkakrotnie przeszła przez Pierścień, coraz dalej oddalając się od swojego świata. Aż wreszcie wylądowali w takim świecie, który był oddalony na tyle od ich pierwotnego, że zmienił się stanowczo pewien fakt w życiu Niki - trafiła bowiem wreszcie do takiego świata, gdzie żyją jej rodzice. W tym momencie nie liczyło się dla niej jak wygląda ta rzeczywistość. Zdecydowała się zostać. Kazała Felixowi i Netowi skakać dalej bez siebie. Jak potoczą się ich losy? Czy Nika naprawdę zostanie w tym świecie, a do chłopców dołączy jej alterbliźniaczka? Jedno jest pewne, przygód będzie jak zwykle, co niemiara.

Nie będę się zgłębiać w styl pisania autora, w humor, żarty Neta, kłótnie bohaterów. To już dziesiąty tom i pisałam to już nie raz. Muszę jednak wspomnieć coś, co rzuciło mi się w oczy podczas czytania. Pan Rafał "odgrzecznił" bohaterów. Ale tak realnie...

anonim10514 | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Książka jest cudowna. Od początku do końca mi się podobała. W wielu miejscach czytelnik zastanawia się co będzie dalej. Jak zwykle nie zabrakło w niej humoru i zwrotów akcji. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to techniczny język, podczas, którego niewiele można było zrozumieć. Poza tym denerwowała mnie trochę ich naiwność wobec wiele rzeczy. W niektórych momentach byli też trochę dziecinni. Ale mimo to książka jest fajna i ciekawa, warta uwagi. Osobiście polecam.

Zrecenzowana | 2012-12-09
Przeczytana: 06 grudnia 2012

„ – A jak coś zepsuliśmy? – zapytał cicho Net. – Popsułem kiedyś opiekacz do tostów, no i… jeszcze kilka mało istotnych urządzeń. Ale to zupełnie inna przykrość, zepsuć cały wszechświat!”

Wracasz do domu. Niby wszystko jest jak zawsze, mama krząta się po kuchni, a pies jak zwykle wybiega na przywitanie. Przez ten sam hol wchodzisz do środka, mijasz te same drzwi. Wszystko jest niby normalnie, jednak, to, co widujesz, na co dzień, nagle staje się obce. Parę szczegółów się nie zgadza, na tyle, że nie można tego uznać za chwilowe zapomnienie. Przecież w ciągu zaledwie kilku godzin, Twoje rodzeństwo nie może nagle przestać istnieć, ukochana osoba kompletnie o Tobie zapomnieć, czy Twój adres zamieszkania zmienić się nagle na Dom Dziecka. A może… No tak! W końcu u Kosika wszystko jest możliwe!

W „Świecie zero” superpaczka kilkakrotnie przeszła przez Pierścień, przechodząc pomiędzy różnymi światami alternatywnymi, coraz bardziej oddalając się od tego właściwego. Aż wreszcie wylądowali w...

Sojczix | 2018-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Kolejna część przygód trójki przyjaciół, historia podzielona na dwie części. Niestety, wypada dużo słabiej niż poprzednia, gdyż jest conajmniej o 100 stron przegadana. Spokojnie można by wyrzucić niespecjalnie potrzebne i przydługie dialogi oraz dygresje, niewnoszące zbyt wiele do akcji jako takiej. Końcówka, jakieś 3 rozdziały, a w szczególności ostatni okropnie mnie męczył, końcówkę to już przez półprzymknięte oczy czytałam i to niezbyt skupiona, gdyż dział się tam ogólny i przydługi miszmasz, który jak prawdopodobnie można się było domyślić, miał doprowadzić do szczęśliwego zakończenia historii. Z początku było całkiem dobrze, jednak zbyt długie rozwijanie wątków, kolejnych wieloświatów, gdy w poprzedniej były znacząco krótsze, wydaje mi się niepotrzebne. Książka jest ogólnie w porządku, jednak za specjalnie nie powala.

Aria | 2012-10-01
Przeczytana: 07 listopada 2012

Ha ha!!!

eR_ | 2016-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2016

Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań"Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania dziesiąty tom tego cyklu.

W tym świecie, rodzice Niki żyją, a pewnym problemem jest zaginione złoto, którego szuka mnóstwo osób.Nasi przyjaciele kolejny raz próbują dostać się do naszego świata, co rusz przenosząc się do wersji prawdopodobnej.

A możliwości jest wiele.Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.Świat w którym Polska jest wielkim mocarstwem, posiadającym nawet zamorskie kolonie, świat w którym meteor nie uśmiercił...

Hanayome | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Na początek muszę zaznaczyć, że jestem przeszczęśliwa, bo książkę zakupiłam na Targach Książki w Krakowie, ponad tydzień przed premierą :)

Zamknęłam ja jednak dopiero dzisiaj, ze względu na nawał nauki. Nie żebym nie lubiła czytać do późnej nocy - uwielbiam! Tę książkę należy jednak czytać "na trzeźwy umysł". Przysypiać się nie da, chyba że naprawdę ze zmęczenia. A zmęczony człowiek wielu rzeczy nie ogarnie.

Może na początek dwa słowa wprowadzenia. "FNiN Świat Zero 2. Alternauci" to kontynuacja tomu 9 przygód Felixa, Net i Niki, które zamknęłam w zeszłym roku, ledwo powstrzymując się przed zabiciem autora za zakończenie tomu "w takim momencie". Należy jednak wziąć pod uwagę, że druga część tej historii jest chyba nawet grubsza od pierwszej. Co w środku? O tym za chwilę.

Superpaczka podróżuje po światach alternatywnych. Książka to takie trochę gdybanie autora. Co by było, gdyby jedno z powstań w Polsce nie upadło? Co by było gdyby Aleksander Wielki nie był taki Wielki? Co by...

sqiki | 2013-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Uwielbiam całą tą serię książek. Kocham bohaterów, ich pomysły (i te mądre i głupie), fabułę, no po prostu wszystko! Nie mam pojęcia skąd autor bierze inspirację do wymyślania dalszych przygód Felixa, Neta i Niki, ale każda kolejna część sprawia, że utwierdzam się w przekonaniu, że nie każdy ma zwykłe szare życie. Szczerze mam nadzieję, że gdzieś tam w świecie istnieją tacy nastolatkowie, którzy przeżyli opisane tu przygody. I wierzę, że mam w równoległych światach swoje alterbliźniaczki. Ale jakbym miała spotkać alterów, i tak nigdy nie zamieniłabym swoich przyjaciół na ich alterbliźniaków. Bo nawet przyjaciółka ze świata innego o tydzień, nie będzie już tą samą przyjaciółką, którą kocham. Nie będzie rozumiała bez słów moich aluzji i skojarzeń, bo nie było jej wtedy ze mną. Tęskniłabym za moją światozerową koleżanką.
Ta książka, jak i każda poprzednia zawiera mnóstwo humoru (głównie w wykonaniu Neta). Niektóre sytuacje fantastyczne są tak opisane, że już nie rozumiem o co chodzi,...