rozwińzwiń

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci Rafał Kosik
Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 10) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 10)
Powergraph
2012-11-07
2012-11-07
felix net i nika

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Ocena 4,7
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ocena 6,9
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Mogą Cię zainteresować

Z całej serii ta książka jest najnudniejsza. Zamiast skupić się na pojęciu równoległych wszechświatów, rozwijania w treści książki zasad ich działania, powstawania i podróży między nimi skupia się za bardzo na opisywaniu poszczególnych światów. Bohaterowie przez większość książki nie mają żadnej sprawczości, nie dochodzą do żadnych wniosków i nie rozwijają się jako postaci, kończąc tą historię bez żadnej zmiany charakteru czy poglądów. Opisy dotyczące techniki w światach równoległych to też jest ogromne kuriozum, bo odnoszę wrażenie, że to bardziej jarało autora podczas pisania niż rozwój postaci xD

Trochę przesadnie rozciągnięta cześć

Trochę przesadnie rozciągnięta cześć

Bezpośrednia kontynuacja podróży między wymiarami alternatywnymi Super Paczki to potężna, epicka przygoda, w której wprost można się zatracić.

Kolejne wizje coraz bardziej odbiegających rzeczywistości od naszej przyprawiają wręcz o zawrót głowy pomysłowością, ogromem zmian historycznych oraz ich konsekwencji, a także często mrokiem i niebezpieczeństwem. Kosik po raz kolejny udowadnia, że jego wyobraźnia nie zna granic i do samego finału akcja trzyma w napięciu i zaskakuje.

Obie części "Świata Zero" to prawdziwa uczta dla fanów przygody, literatury młodzieżowej, S-F i oczywiście humoru. Wszystko razem daje niepowtarzalną mieszankę i kolejny udaną historię, która na długo zapada w pamięci ::)

Jak zwykle autor mnie zaskoczył.

Jak zwykle autor mnie zaskoczył.

Poziom niżej niż swoja poprzedniczka, ale nadal trzyma poziom. Myślę, że to może być zmęczenie już materiału, w końcu książka znacznie grubsza od poprzedniej. Niemniej już w pewnym momencie zaczęło się robić za bardzo chaotycznie. Najbardziej zdziwił mnie podwójny rozdział 11, gdzie nie mam pomysłu, co się wydarzyło pod koniec.

Tak samo końcówka, która dla mnie była za krótka i za mało wyjaśniała. A ja bym chciała poczuć więcej tej radości z powrotu do swojego świata.

Ale bardzo za to muszę pochwalić emocje jakie towarzyszyły Felixowi. Widać było, że Laura nie jest mu obojętna i traktuje ją bardzo poważnie.

Tak samo końcówka, która dla mnie była za...

Świat Zero, Alternauci - Rafał Kosik

,,Alternauci" są drugą częścią Świata Zero i zdecydowanie gorszą. Już od samego początku bardzo ciężko mi się czytało ten tom i czytalam go tylko po to by czytać.

Bohaterowie jak zawsze ratowali sytuację, chociaż w niektorych momentach bardzo mnie irytowało ich zachowanie. Podczas skoków Nika była bardzo irytująca i powodowała Moja niechęć do dalszego czytania.

Cala fabuła ponownie skupiała się na podróżach w czasie, ktorych ja w książkach zdecydowanie nie lubię. Nie ukrywam, że bardzo zawiodłam się na tej pozycji ponieważ mialam do niej dosc spore oczekiwania. Moja ocena to 3/5

Świat Zero, Alternauci - Rafał Kosik

To było ciężkie. Do zrozumienia, przeczytania (5 próba dopiero się udała). Męczyłem się tylko po to aby przeczytać kolejną część. Gdyby był tylko 1 tom to już byłoby lepiej.

Ale to było zakręcone. Cały czas zastanawiałam się, jak autor wybrnie z tych wszystkich alter światów. Udało się. Końcówka mistrzowska. To nasz dziesiąty tom i na chwilę musimy odpocząć. Na szczęście już kolejne trzy cichutko czekają na półce.

Kolejna świetna książka serii, lecz trochę inna od poprzedniej, zbyt przytłaczająca jednak tak samo jak w poprzedniej części kolejne ciekawe światy alternatywne. Rafał Kosik ciekawie łączy technologię z książkami, a w tej części mamy też trochę wątków historycznych. Świat Zero 2. Alternauci to pozycja warta przeczytania.

Książka super, fajnie było do niej wrócić po latach. Chociaż zakończenie już znałam, to i tak było ciekawie. Polecam.

2 306
  • Chcę w prezencie