Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.47 zł

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 10) literatura młodzieżowa
Powergraph
felix net i nika
Felix Net i Nika (tom 10)
literatura młodzieżowa
felix net i nika

Kolejna świetna książka serii, lecz trochę inna od poprzedniej, zbyt przytłaczająca jednak tak samo jak w poprzedniej części kolejne ciekawe światy alternatywne. Rafał Kosik ciekawie łączy technologię z książkami, a w tej części mamy też trochę wątków historycznych. Świat Zero 2. Alternauci to pozycja warta przeczytania.

Liczba przedstawionych światów nieco przytłacza...cześć Świat Zero była spokojniejsza

Często się zdarza, że druga część jakiejś serii jest gorsza od pierwszej. Tutaj zdecydowanie jest na odwrót - to, co było nam opowiedziane w pierwszym "Świecie Zero" to dopiero wierzchołek góry lodowej, a ilość stron jest w pełni uzasadniona, nie ma tu mowy o sztucznym przedłużaniu treści.

Jedna z lepszych części, przynajmniej moim zdaniem naprawdę niezła książka.

Ciut za długie. Oprócz tego mistrzostwa.

Jest to druga po "Teoretycznie Możliwej Katastrofie" najlepsza według mnie część Felix, Net i Nika.
Na pewno przeczytam także następne części

Jeżeli przeczytaliście Świat Zero to już wiecie, że nasi przyjaciele podczas imienin Felixa przeszli przez Pierścień w Instytucie i nie skończyło się to dobrze. Ile światów muszą jeszcze odwiedzić aby wrócić do swojego świata i czy w ogóle uda im się to zrobić? Kim jest Złoty Jeż i jakie są jego zamiary wobec super paczki? Jak duży współczynnik Bieleckiego mogą osiągnąć te...

Kolejna część przygód trójki przyjaciół, historia podzielona na dwie części. Niestety, wypada dużo słabiej niż poprzednia, gdyż jest conajmniej o 100 stron przegadana. Spokojnie można by wyrzucić niespecjalnie potrzebne i przydługie dialogi oraz dygresje, niewnoszące zbyt wiele do akcji jako takiej. Końcówka, jakieś 3 rozdziały, a w szczególności ostatni okropnie mnie...

Podobała mi się, jak zresztą wszystkie książki tego autora.

Świetna książka rozwijająca wyobraźnię, a zarazem potrafiąca zaciekawić swoją treścią. Pomaga nam przyswoić pewne interesujące informacje z różnych dziedzin życia - bawi i uczy.

Polecam :)

2 019