Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 10) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 10)
Powergraph
2012-11-07
2012-11-07
felix net i nika

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Książka super, fajnie było do niej wrócić po latach. Chociaż zakończenie już znałam, to i tak było ciekawie. Polecam.

Poziom niżej niż swoja poprzedniczka, ale nadal trzyma poziom. Myślę, że to może być zmęczenie już materiału, w końcu książka znacznie grubsza od poprzedniej. Niemniej już w pewnym momencie zaczęło się robić za bardzo chaotycznie. Najbardziej zdziwił mnie podwójny rozdział 11, gdzie nie mam pomysłu, co się wydarzyło pod koniec.

Tak samo końcówka, która dla mnie była za krótka i za mało wyjaśniała. A ja bym chciała poczuć więcej tej radości z powrotu do swojego świata.

Ale bardzo za to muszę pochwalić emocje jakie towarzyszyły Felixowi. Widać było, że Laura nie jest mu obojętna i traktuje ją bardzo poważnie.

Tak samo końcówka, która dla mnie była za...

Świat Zero, Alternauci - Rafał Kosik

,,Alternauci" są drugą częścią Świata Zero i zdecydowanie gorszą. Już od samego początku bardzo ciężko mi się czytało ten tom i czytalam go tylko po to by czytać.

Bohaterowie jak zawsze ratowali sytuację, chociaż w niektorych momentach bardzo mnie irytowało ich zachowanie. Podczas skoków Nika była bardzo irytująca i powodowała Moja niechęć do dalszego czytania.

Cala fabuła ponownie skupiała się na podróżach w czasie, ktorych ja w książkach zdecydowanie nie lubię. Nie ukrywam, że bardzo zawiodłam się na tej pozycji ponieważ mialam do niej dosc spore oczekiwania. Moja ocena to 3/5

Świat Zero, Alternauci - Rafał Kosik

To było ciężkie. Do zrozumienia, przeczytania (5 próba dopiero się udała). Męczyłem się tylko po to aby przeczytać kolejną część. Gdyby był tylko 1 tom to już byłoby lepiej.

Ale to było zakręcone. Cały czas zastanawiałam się, jak autor wybrnie z tych wszystkich alter światów. Udało się. Końcówka mistrzowska. To nasz dziesiąty tom i na chwilę musimy odpocząć. Na szczęście już kolejne trzy cichutko czekają na półce.

Kolejna świetna książka serii, lecz trochę inna od poprzedniej, zbyt przytłaczająca jednak tak samo jak w poprzedniej części kolejne ciekawe światy alternatywne. Rafał Kosik ciekawie łączy technologię z książkami, a w tej części mamy też trochę wątków historycznych. Świat Zero 2. Alternauci to pozycja warta przeczytania.

Liczba przedstawionych światów nieco przytłacza...cześć Świat Zero była spokojniejsza

Często się zdarza, że druga część jakiejś serii jest gorsza od pierwszej. Tutaj zdecydowanie jest na odwrót - to, co było nam opowiedziane w pierwszym "Świecie Zero" to dopiero wierzchołek góry lodowej, a ilość stron jest w pełni uzasadniona, nie ma tu mowy o sztucznym przedłużaniu treści.

Jedna z lepszych części, przynajmniej moim zdaniem naprawdę niezła książka.

Jedna z lepszych części, przynajmniej moim zdaniem naprawdę niezła książka.

Ciut za długie. Oprócz tego mistrzostwa.

Ciut za długie. Oprócz tego mistrzostwa.