Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie Rafał Kosik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 11) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 11)
Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
Powergraph
2013-04-17
2013-04-17

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Nadprogramowa lektura obowiązkowa

Zawsze cenię sobie dodatki do głównych wątków kolejnych powieści, więc z ogromnym entuzjazmem zagłębiłam się w zbiorze opowiadań ze świata FNiN.

Przedstawione historie dotyczą różnych lat z życia bohaterów i pozwalają zarówno co nieco cofnąć się w czasie wręcz do początków ich historii, jak i w ciekawy sposób wybiec w przyszłość. To doskonałe pogłębienie pobocznych tematów, na które zabrakło miejsca wcześniej.

Opowiadania charakteryzują się klasycznym dla pana Kosika poczuciem humoru, często luzem (wiele z nich jest typowo rozrywkowym dodatkiem),a jednocześnie intrygującym przemyśleniem całego "uniwersum". Po raz kolejny okazuje się, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a nawet najmniejsze drobiazgi mają znaczenie dla całości przygód Superpaczki... albo i bohaterów drugoplanowych, jak np. Agenta Mamrota (skądinąd opowiadanie z nim w roli głównej to jedno z ciekawszych w zbiorze!).

Czytałam z ogromną przyjemnością i polecam - dla fanów serii pozycja obowiązkowa :)

Tak jak uwielbiam serię, tak niestety z przykrością muszę wystawić taką ocenę. Niestety nie dla mnie i dla tej serii opowiadania. Zdecydowanie wolę, jeśli tom jest fabularny. Plus do tego dwa opowiadania bardzo mnie rozczarowały i wynudziły. Mam też problem z umiejscowieniem niektórych opowiadań w czasie. Na początku ucieszyłam się, myśląc, że idziemy opowiadaniem na tom - tak mniej więcej wyglądała sprawa z trzema pierwszymi opowiadaniami, ale potem sprawa się rypła. Mam nadzieję, że to tylko cisza przed burzą, a kolejne tomy będą trzymać poziom. Tym bardziej, że spodziewam się, że trójka momentami zamieni się w czwórkę.

Książka tu utwierdziła mnie w przekonaniu, że o wiele łatwiej ocenia się powieści niż zbiory opowiadań. Jeśli chodzi o mnie, to osobiście bardziej cenię wcześniejsze tomy z serii ,,Felix, Net i Nika'', ale ,,Nadprogramowe Historie'' też mają swój urok. Po raz kolejny w niemal wszystkich opowieściach na bardzo wysokim poziomie stoi humor (przy ,,Romantycznym Interdyscyplinarnym Projekcie'' uśmiałem się do łez),niektóre wątki mnie wciągnęły (chyba najbardziej ,,Tajemnica Kredokrada'' i ,,Metoda Sześciopalczastego''),a całość utrzymuje charakterystyczny styl Kosika znany z poprzednich części. Na minus: częste przypominanie wyglądu bohaterów lub innych spraw oczywistych dla stałych czytelników, pojedyncze nudne fragmenty (np. końcówka ,,Wędrujących Samogłosek'') czy fakt, że niektóre opowiadania nie wkomponowują się stuprocentowo w fabułę swoich książek (przede wszystkim ,,Wysłannicy'').
Niemniej jednak ogólne wrażenia mam raczej pozytywne i jestem przekonany, że niejeden zabawny cytat z tego zbioru utkwi mi w pamięci na długo. Myślę, że siódemka w dziesięciostopniowej skali będzie najuczciwszą oceną. ; )

Każda dobra i popularna seria potrzebuje takiego zbioru opowiadań, rozszerzającego nam przygody bohaterów.
Rafał Kosik napisał naprawdę świetne opowiadania o Felixie, Necie i Nice. Świetne, barwne i równie wciągające jak książki z serii.
11 część serii "Felix, Net i Nika" jest pozycją godną polecenia dla czytelników serii, którzy pragną poznać więcej przygód swoich ulubionych bohaterów.

Przyjemna książka, złożona z wielu mniejszych historii i przygód tytułowej trójki bohaterów. Polecam serdecznie, bo można wielu ciekawych rzeczy o bohaterach się z niej dowiedzieć.

Książka jest podzielona na opowiadania 1 "rozdział" to jedno opowiadanie. Ja wolę książki w ciągu, rozdziałami. Pierwsze 3 były bardzo spoko, ale potem zaczęły spadać. A w ostatnim kompletnie nie wiedziałam o co chodzi.

"Felix, Net i Nika oraz nadprogramowe historie" to zbiór 8 opowiadań, które następują po poszczególnych książkach w serii. Ta książka jest właśnie zbiorem tych wszystkich dodatków do serii jakie napisał dla nas Kosik. Akcja każdej z nich dzieje się w innym miejscu i czasie i zdecydowanie polecam ją przeczytać, bo ja sama była niezwykle zaciekawiona faktem, że coś po tej historii jeszcze się wydarzyło. Opowiadania same w sobie zawierają dawkę humoru jak inne jego książki.

Miło się tą książkę czytało, składała się z samych opowiadań, dlatego też wątki nie mogły być z byt długie. Każde opowiadanie było jakby dodatkowym do którejś z części. Ciekawa odmiana po historiach mieszczących się w całej książce bądź w dwóch tomach, gdzie czasem akcja działa się zbyt wolno. Mamy tutaj też kilka wyjaśnień, jak o agencie Mamrocie jak i opisanie historii przyjaciół po latach, gdy są już dorośli. Cóż więcej mówić, książki z tej serii zawsze się dobrze czyta

Wydawało się, że to zbędny tom jeśli chodzi o całość. Nic bardziej mylnego. :)

Wydawało się, że to zbędny tom jeśli chodzi o całość. Nic bardziej mylnego. :)

❣︎𝐍𝐚𝐝𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐨𝐰𝐞 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐞❣︎

,,Nadprogramowe historie" są zbiorem ośmiu opowiadań, o przygodach Felixa,Neta I Niki.

Dobrze czytało mi się tą książkę, jednak liczyłam na coś innego. Niektóre opowiadania moim zdaniem były za długie i ciągnęło mi się czytanie ich.

Bohaterowie jak w każdym tomie byli cudowni i sprawiali uśmiech na mojej twarzy co powodowało moją chęć do dalszego czytania.

Jak mówiłam nie Wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu, ale cała Książka była dobrym oderwaniem od ostatniego tomu. Moja ocena to 4/5

❣︎𝐍𝐚𝐝𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐨𝐰𝐞 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐞❣︎

• Młodzieżowe