Pan od mrocznych spraw

Okładka książki Pan od mrocznych spraw Thomas H. Cook
Okładka książki Pan od mrocznych spraw
Thomas H. Cook Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller kryminał, sensacja, thriller
Master of the Delta
C&T Crime & Thriller
2013-10-14
2013-10-14
2008-01-01
Wojciech Kallas
literatura amerykańska

Od początku nie spodziewałam się fajerwerków, sięgając trochę w ciemno po książkę z wyprzedarzy, ale ostatecznie dość miło się zaskoczyłam. Czyta się lekko, fabuła wciąga, do ostatniego rozdziału trzymając czytelnika w niepewności. Całość przedstawiona z perspektywy głównego bohatera w pierwszoosobowej narracji. Postaci ciekawie wykreowane, oparte w dużej mierze na wątku psychologiczym. W sam raz na odprężającą, szybką i lekką lekturę.

Intryga nie porywa od razu. Proza to esencjonalna, naszpikowana psychologicznymi spostrzeżeniami i przemyśleniami, jak dobry keks - bakaliami. Warto czytać wolniej, żeby sprawy przeanalizować, podobnie do bohatera, który wnikliwie bada zachowania ze swojego otoczenia.Obserwuje i wyciąga wnioski, nic nie stoi na przeszkodzie, by czynić podobnie, dlatego zalecam wolniejszą lekturę, bardziej krytyczną i uważną. Ciekawy problem, właściwie kilka, naznaczonych w boleśnie rozegranym dramacie dochodzenia do prawdy.

"Because the answer to a heartful question, Jack, will always break your heart."

• 0. Po angielsku
  • Literatura Amerykańska