Fistaszki zebrane 1963–1964

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 7)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts 1963–1964
9788310120816
komiksy
Barbara

"Fistaszki" były i zawsze będą najwspanialszym komiksem świata. Brawo! (Ray Bradbury) Oto książka na 5! W tym tomie, zawierającym kolejne historyjki komiksowe z lat sześćdziesiątych, pojawi się nowy bohater o imieniu 5 oraz jego mniej znane siostry, 3 i 4 (nie znasz ich? to nie pierwsza i nie ostatnia niespodzianka!). Charlie Brown przeżyje sądny dzień, gdy ruda dziewczynka przyjdzie na mecz...

Oto książka na 5! W tym tomie, zawierającym kolejne historyjki komiksowe z lat sześćdziesiątych, pojawi się nowy bohater o imieniu 5 oraz jego mniej znane siostry, 3 i 4 (nie znasz ich? to nie pierwsza i nie ostatnia niespodzianka!). Charlie Brown przeżyje sądny dzień, gdy ruda dziewczynka przyjdzie na mecz baseballu – to się musi źle skończyć. Pojawi się też kilka dłuższych historii, na przykład o Linusie, który startuje w wyborach przewodniczącego samorządu szkolnego, i o traumatycznym pobycie Snoopy’ego w szpitalu.

źródło opisu: http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1963-1964/1601/ksiazka.html

źródło okładki: http://nk.com.pl/fistaszki-zebrane-1963-1964/1601/ksiazka.html

kipog | 2013-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Pod koniec zbioru zrobiło się jakoś tak ożywczo :) Aż chce się od razu sięgnąć po następny tom!

kolmanka | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

O Fistaszkach na blogu pisałam już kilka razy. Czekam na nie z niecierpliwością dwa razy w roku. Zeszłej jesieni na naszym rynku pojawił się najnowszy tom przygód Snoopiego i jego kompanów, który skupia w sobie paski z gazet codziennych i weekendowych z 1963 oraz 1964 roku. Tym razem okładkę zdobi postać Linusa przytulającego swój ukochany kocyk.

Czy zdarza Wam się czytać przedmowy w książkach? Pewnie mało kto ma to w zwyczaju. W tym tomie "Fistaszków zebranych" wstęp napisał Leszek K. Talko i nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych przedmów do komiksów, jakie dane mi było czytać. Pisze on o miłości do legendarnych komiksów i czasów młodości, kiedy to po raz pierwszy usłyszał o enigmatycznej nazwie "Peanuts". Zachodził w głowie co może oznaczać ta nazwa, a następnie dlaczego została ona nadana komiksowi opowiadającemu o przygodach niesfornego beagle'a. Opisuje także ile emocji wzbudził w nim pierwszy komis i jakie nadal wzbudza, mimo upływu...