Kobiety przejmują ster: 99 sposobów na sukces zawodowy i osobisty

Wydawnictwo: Onepress
5 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

Na szerokich wodach przywództwa Jak być asertywną, zamiast okazywać agresję Jak stać się mentorką, zamiast narzucać swoje zdanie Jak podejmować ryzyko i nie bać się porażki Szanowna kobieto wierząca w solidarność płci, a także Ty -niezrzeszona. Ty, która pełnisz funkcje kierownicze lub dopiero się do tej roli przygotowujesz. Tkwi w Tobie naturalny instynkt przywódcy. Jeśli jeszcze go w sobie nie obudziłaś, najwyższy czas, by to wreszcie zrobić! Masz do dyspozycji 99 skutecznych strategii. To, jak je wykorzystasz, zależy wyłącznie od Twojej fantazji i inteligencji. Masz jeszcze wątpliwości? Spójrz, z jaką wprawą kobiety łączą pracę zawodową z domowymi obowiązkami. Jak bezbłędnie radzą sobie zarówno na spotkaniach biznesowych, jak i podczas prywatnych imprez. Fakt, że nie rozpychają się łokciami i nie domagają na każdym kroku, by dopieszczano ich wybujałe ego , świadczy o tym, że są pewne swojej wartości i pozbawione kompleksów. Jeśli ktokolwiek jeszcze wierzy, że to tylko feministyczne banialuki, niech rozejrzy się wokół siebie i dostrzeże wreszcie wszystkie te ambitne, świetnie wykształcone kobiety gotowe na sukces. Droga od intuicji do ryzyka skalkulowanego. Lobbowanie i inne metody wywierania wpływu. Zdrowe relacje z podwładnymi inspiracja i efektywność. Zarządzanie na własny rachunek. Wykształcanie u córek cech przywódczych. Kobieta pracująca żadnych wyzwań się nie boi

Danuta Duszeńczuk | 2013-05-30
Przeczytana: 20 maja 2013

Lois P. Frankel to autorka znana przede wszystkim z takich książek, jak "Grzeczne dziewczynki nie awansują" czy "Grzeczne dziewczynki się nie bogacą". Swego czasu obie te pozycje były szeroko dyskutowane na rynku wydawniczym. Autorka zyskała grono zapalonych czytelniczek, czego owocem jest kontynuacja podjętych uprzednio tematów w kolejnej książce pt. "Kobiety przejmują ster: 99 sposobów na sukces zawodowy i osobisty".

Obawiam się jednak, że fakt, iż autorka zabrała się do pisania kolejnej tego typu książki na fali rosnącej popularności odrobinę jej zaszkodził. Przynajmniej osoba, która zaznajomiona jest ze wcześniej wymienionymi publikacjami, niczego nowego z "99 sposobów…" się nie dowie, a jedynie nieco uzupełni już zdobytą wiedzę. A to trochę za mało, by pretendować do miana pozycji obowiązkowej czy bestsellera. Niemniej jednak pozycja jest warta lektury, jeśli dotychczas nie miałaś okazji zaznajomić się z pozostałymi książkami tej autorki.

Książkę omawiam szczegółowo w...

| 2011-03-09
Przeczytana: 09 marca 2011

Autorka na początku książki uświadamia nam ogromny problem braku ambicji wśród kobiet i ich drugoplanowe role w społeczeństwie. Kobiety przyzwyczaiły się do bycia matkami i opiekunkami domowego ogniska. Wyjątki, które chcą kierować i zawładnąć światem uznawane są za zimne "suki".

Początek książki intrygujący, ale później, jak w większości poradników, pomiędzy wartościowe rady upchane zostały strony nic nieznaczącej paplaniny.

Tematyka niewątpliwie potrzebna, ale konstrukcja książki w stylu 99 sposobów na "ugotowanie dobrego sukcesu"do mnie nie przemawia.

Barbara | 2015-08-30
Przeczytana: czerwiec 2015