Woman, Anger & Depression
83-89120-85-2
poradnik, depresja, psychologia
poradniki
Kamulka84

Jeżeli: · Obawiasz się, że okazując swe uczucia zdenerwujesz innych. · Pozwalasz innym decydować, co jest dla ciebie najlepsze. · Nie jesteś całkiem szczęśliwa i nie wiesz, dlaczego tak się dzieje. · Zajmujesz się raczej spełnianiem potrzeb innych ludzi niż własnych. · Uważasz, że okazywanie złości jest czymś złym… ...to najwyższy czas, byś przestała zaprzeczać temu, co naprawdę czujesz! Dr...

Jeżeli:
· Obawiasz się, że okazując swe uczucia zdenerwujesz innych.
· Pozwalasz innym decydować, co jest dla ciebie najlepsze.
· Nie jesteś całkiem szczęśliwa i nie wiesz, dlaczego tak się dzieje.
· Zajmujesz się raczej spełnianiem potrzeb innych ludzi niż własnych.
· Uważasz, że okazywanie złości jest czymś złym…
...to najwyższy czas, byś przestała zaprzeczać temu, co naprawdę czujesz!

Dr Frankel zachęca kobiety, by zaufały swemu instynktowi i emocjom oraz poznały sposoby odzyskiwania kontroli nad nimi i w efekcie – nad całym życiem.
Jego książka o zdobywaniu wewnętrznej siły pokazuje, jak realizować własne potrzeby, marzenia i aspiracje bez wpadania w pułapkę tłumionych uczuć, które społeczeństwo nauczyło nas ignorować.
Dowiesz się, jak odnajdując swą złość możesz pomóc sobie w pozbyciu się depresji i położyć kres zaprzeczaniu, które stanowi główną przeszkodę w budowaniu wewnętrznej siły i niezależności.

Ola | 2014-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2014

Krótka, przystępnym językiem napisana książka. Przybliża problematykę depresji u kobiet. Autorka krok po kroku zwraca uwagę na wiele symptomów obniżających nastrój, nadwątlających samoocenę czy zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Analizujemy objawy i przejawy nie wyrażanej złości. Zagłębiamy się w przyczyny od dzieciństwa po dorosłość. Przyglądamy się deprymującym warunkom panującym w miejscu pracy i sposobom radzenia sobie ze "szklanymi sufitami". Co jakiś czas autorka podaje ćwiczenia do uzupełnienia, zastanowienia pozwalające na przyjrzenie się sobie - co leży u podłoża problemu tłumienia potrzeb, wyboru rodzaju władzy, iluzji i mistyfikacji, których możemy paść ofiarą. Polecam.

sharifa | 2015-03-22

Krótka, ale treściwa. Opisuje - niestety typowe dla kobiet - mechanizmy tłumienia uczuć i przedkładania potrzeb innych nad potrzeby własne. Wyjaśnia, dlaczego depresję częściej diagnozuje się u kobiet. Zawiera też kilka ćwiczeń i metod przeciwdziałania temu problemowi. Warto przeczytać, jeśli ma się do czynienia z tematem.

hadzia | 2016-10-17
Na półkach: Depresja itp., 2016, Przeczytane