Spisek Wenecki

Tłumaczenie: Maciej Jakub Jabłoński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fikcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
The Venice Conspiracy
spisek,
Lucy

Były ksiądz Tom Shaman, rozczarowany latami służby w najniebezpieczniejszych dzielnicach Los Angeles, decyduje się na spontaniczną podróż do Wenecji. Na miejscu zamiast odpoczynku czeka na niego koszmar: miastem wstrząsa seria okrutnych, rytualnych morderstw. Tom łączy siły z wenecką policjantką Valentiną Morassi. Razem zagłębiają się w najmroczniejsze sekrety historii miasta, rozciągające...

Tom łączy siły z wenecką policjantką Valentiną Morassi. Razem zagłębiają się w najmroczniejsze sekrety historii miasta, rozciągające się od czasów starożytnej cywilizacji siedem wieków przed Chrystusem, przez zepsucie i rozwiązłość osiemnastowiecznej Italii, po półświatek współczesnej Wenecji. Podążając tropem rytualnych mordów, Tom i Valentina wpadają na ślad śmiertelnie niebezpiecznego sekretu, przez stulecia utrzymywanego w tajemnicy: bezcennej, etruskańskiej mozaiki, nazywanej Bramami Piekła...

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/f...(?)

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/img/min/745/74510963_0_202x_TRS_scale.png

basik | 2016-04-03

"Spisek wenecki" bardzo mnie rozczarował. Książka jest nudna mimo że dzieje się współcześnie i w starożytności. Ciężko się ją czyta, bo pisana jest w trzeciej osobie czasu teraźniejszego, czego po prostu nie lubię.Język też dużo pozostawia do życzenia. Jak lubię książki z tajemnicą w tle, to tej zdecydowanie nie polecam. Szkoda czasu na takie nieciekawe lektury, które od razu się zapomina.

Heisenberg | 2016-04-01

Zaskakująco ciekawa książka. Na pewno nie jest to coś, co zapadnie na dłużej w pamięci, ale napisana fajnym językiem, akcja wciąga, do tego trochę zagadek i historii, i jej lekturę wspominam bardzo pozytywnie. Śmiem twierdzić, że nie jest to gorsza pozycja od niektórych książek Dana Browna (np. od "Zaginionego symbolu"); pozwoliłem sobie porównać obydwu tych autorów bo to gatunkowo praktycznie ta sama "liga".

Ewelinka5 | 2014-09-17

Spisek Wenecki tzymający w napięciu,zagadkowy.Poznajemy tajemnice które nigdy nie powinny ujrzeć swiatla dziennego.

Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Fabuła i pomysł dobry, choć napisany jak dla mnie w nudny i prostacki sposób. Według mnie trzeba by było ubarwić tę historię.

Princess | 2016-09-23
Przeczytana: sierpień 2014

Świetna książka, porywa od pierwszych stron. Autor bardzo fajnie połączył wydarzenia mające miejsce w przeszłości z teraźniejszością.

moni8311 | 2013-08-22
Przeczytana: 28 lipca 2013

Książka z dreszczykiem! Nareszcie kryminał inny niż wszystkie.

Zabrałam "Spisek Wenecki" ze sobą na wakacje. Siedząc nad basenem rozkoszowałam się historią byłego księdza pomagającego śledczym w rozwiązaniu zagadki brutalnych zabójstw. Dodam, że nie byłam jedyną osobą czytającą właśnie tę pozycję :)

Ciekawa fabuła, połączenie teraźniejszości ze starożytnością, sporo opisów realnych miejsc w Wenecji: zabytków, restauracji, hoteli. Autor włożył sporo pracy w poznanie, a następnie przedstawienie czytelnikom, dziejów Etrusków. Uważam, że stworzył wiarygodny obraz tej starożytnej cywilizacji. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, dlatego jestem pod wrażeniem interpretacji ich życia, wierzeń, rytuałów, jaką przedstawia Trace.

Książka zawiera w sobie ciekawy wątek kryminalny, historyczny i przygodowy. Jest po trosze thrillerem, legendą oraz poradnikiem podróżniczym. Przyznajcie, że to ciekawe połączenie zachęcające do sięgnięcia po tę lekturę :)

kikunia | 2014-08-25

Znalazłam w promocji 2 książki tego autora za śmieszne pieniądze i nie oczekiwałam cudów;) Pewnego wieczora sięgnęłam po "Spisek Wenecki" i nie mogłam się oderwać. Książka jest bardzo ciekawa ;) Autor przybliża nam świat Etrusków nie tylko jako wtrącenie "faktu historycznego", lecz tworzy historię wróżbity oraz jego żony Tecji i od tej właśnie historii, wszystko się zaczęło. Genialne przejścia pomiędzy epokami ;) Autor nie ciaćka się z ugrzecznianiem opisów przemocy i seksu - dla niektórych mogą się wydać one za bardzo bezpośrednie i obleśne, lecz dla mnie dobrze okazują to, co się wtedy działo. Książka trzymała w napięciu od początku do końca ;)
Polecam dla wielbicieli zagadek ukrytych w historii ;)
A tymczasem idę zabierać się za "Rzymską Przepowiednię" - drugą część cyklu z księdzem (byłym księdzem) Tomem Shamanem;)

Paulina | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Uwielbiam kupować książki na przecenach i tak samo było z tą i jej drugą częścią. Zaciekawiła mnie okładka i fabuła a jak już zaczęłam czytać to trzy dni mam wyjęte z życia. Pochłonęła mnie od razu, musiałam wszystkiego dowiedzieć się natychmiast więc jedyne przerwy robiłam na sen. :) ma coś w sobie co nie pozwala jej odłożyć dlatego już się biorę za drugą część i polecam ją każdemu!

krokodylek | 2014-10-22

Trudno mi coś napisać o tej książce oraz ją ocenić. Jest na pewno bardzo oryginalna, co oczywiście bardzo cenię. Jednak tematyka i nawiązania do przeszłości za bardzo mnie nie przekonały. Zdecydowanie nie moje klimaty. Nudziły mnie opowieści o wróżbicie i jego żonie, ale na szczęście pod koniec zrobiła się o wiele ciekawsza i nawet mnie wciągnęła ;)

california | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 03 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czas akcji: 666 rok przed narodzeniem Chrystusa. Miejsce akcji: Atmanta, Północna Etruria. Teukros – kapłan Atmanty oraz jego żona Tecja – rzeźbiarka, artystka wiodą spokojne, szanowane życie dopóki zbieg nieprzyjemnych wydarzeń doprowadzają małżeństwo oraz całą osadę do tragicznych wydarzeń, które otwierają „Bramy Piekła”. Wydarzenia te odbiją się echem przez tysiące lat i będą miały makabryczne skutki.
Czas akcji: 1777 – 1778. Miejsce akcji: Wenecja, Włochy. Mnich Tommaso, który został po narodzeniu porzucony przez swoją matkę, dowiaduje się, że posiada siostrę, a jego zadaniem jest strzeżenie pięknej tabliczki. Mnich zaczyna poszukiwania informacji dotyczących tajemniczej tabliczki. Tak trafia do handlarza Efrana, do znawcy sztuki Ermanno i jego dziewczyny Taniny. Okazuje się, że tabliczka jest na tyle cenna, że dochodzi do jej kradzieży. Kto i dlaczego ukradł tabliczkę? Mnich i jego nowi towarzysze wpadają w środek starych, tajemniczych i bardzo niebezpiecznych tradycji i...