Spisek Wenecki

The Venice Conspiracy
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Jakub Jabłoński
spisek

Połowa książki przypomina książkę.
Potem jakiś ściek absurdów i dziwnych historii dla dzieci z przedszkola.
Zero zagadki, zero zaskoczenia.
Omijać szerokim łukiem

Nie jest to coś, co zapadnie mi w pamięć i co mnie kręci,
ale czytało się dobrze. Nawet mnie wciągnęło, może dzięki "pięknym okolicznościom przyrody" ;)
Generalnie polecam, M:o)

Makabryczna historia, jak to o satanistach, ale jak dla mnie świetna fabuła, no i uwielbiam jak są przeskoki w przeszłość do innej rzeczywistości i historii

Na półkach: , , , , , ,

Tom Shaman główny bohater tego świetnego kryminału jest księdzem. Swoją służbę pełni w Los Angeles, w najniebezpieczniejszych dzielnicach tego miasta. Pewnego dnia jest świadkiem gwałtu na młodej dziewczynie. W jej obronie zabija obu napastników i popełnia względem kościoła śmiertelny grzech. Dręczony wyrzutami sumienia i rozczarowany dotychczasowymi latami posługi...

Niesamowita książka. Takie pomieszanie z poplątaniem,różne wątki,różne perspektywy-nie można się oderwać. Jedyne co na początku nieco zniechęca jest użyty w narracji czas teraźniejszy,ale po paru rozdziałach zupełnie to nie przeszkadza. Ansolutnie polecam!!! :)

Fajna, zajmująca powieść przygodowa. Czyta się ją szybko, akcja jest wartka, wciąga! Nic zobowiązującego, ale sympatyczny kawałek lektury. Polecam na nudne jesienne wieczory.
Jedyny minus jak dla mnie, to pisanie w czasie teraźniejszym wszystkiego... Dość męcząca forma, brzmi sztucznie, ale można się przyzwyczaić.

Świetna książka, porywa od pierwszych stron. Autor bardzo fajnie połączył wydarzenia mające miejsce w przeszłości z teraźniejszością.

Kocham Włochy, Rzym i Wenecję dlatego akcja tej książki całkowicie osadzona na uliczkach, kanałach i wyspach tego niesamowitego miasta bardzo mi odpowiada. Intryga ciekawa, szybko się czyta, fajny pomysł na retrospekcje.

Nie mogę powiedzieć, że książka jest zupełnie zła. Jednak nie jest też w żadnej mierze dobra.
Przede wszystkim mam wrażenie, że przed wydaniem to dzieło nie widziało redaktora nawet przelotnie. Może się mylę i poprawi mnie jakiś oburzony językoznawca, ale jak dotąd nie widziałam wyrażenia "praca pod przykryciem". Jak dla mnie to perfidnie płytkie tłumaczenie z angielskiego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Spisek wenecki" bardzo mnie rozczarował. Książka jest nudna mimo że dzieje się współcześnie i w starożytności. Ciężko się ją czyta, bo pisana jest w trzeciej osobie czasu teraźniejszego, czego po prostu nie lubię.Język też dużo pozostawia do życzenia. Jak lubię książki z tajemnicą w tle, to tej zdecydowanie nie polecam. Szkoda czasu na takie nieciekawe lektury, które od...

• E-book
  • 2013
  • 2015
  • 1001 KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ!!!!!!!!!!
  • Przeczytane (bez ocen)

Jon Trace Spisek Wenecki Zobacz więcej