Kusicielka

Tłumaczenie: Hanna Kulczycka-Rymuza
Cykl: Rodzina Malory (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
Magic of You
romans, miłość, namiętność, piraci
Patryczken

Oszałamiająco piękna młoda dziewczyna i przystojny, niezależny kapitan statku - czy los da im szansę? Osiemnastoletnia Amy, nadzieja rodu Malorych zakochuje się bez pamięci w dużo starszym od siebie Warrenie. Jednak to nie wiek stoi na drodze do ich szczęścia, ale waśń dzieląca ich rody i nienawiść, jaką kapitan żywi po dawnym zawodzie miłosnym do całego rodzaju żeńskiego. Amy na wszelkie sposoby stara się zawładnąć jego sercem i ciałem, uciekając sie do coraz zuchwalszych metod. Czy uda się jej zdobyć serce wybranka? Pełna przygód i niesamowitych zwrotów akcji opowieść o szalonej miłości i pomysłowości w walce o szczęście, rozgrywająca się w XIX-wiecznym Londynie i na morzu.

źródło opisu: Świat Książki, 2012

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Sabinka | 2012-09-21
Przeczytana: 18 września 2012

No ba! Nie ma to jak powieści Johanny Lindsey! Nie wyobrażam już sobie, by poprzestań na "Kusicielce". Robi się coraz ciekawiej, coraz śmieszniej i coraz to bardziej zaskakująco! "Kusicielka" jest kolejną powieścią o rodzinie Malorych. Na początku do romansu historycznego napisanego przez Lindsey podchodziłam z dystansem. Jednak stwierdzam, że jest jedną z najlepszych pisarek tego typu powieści!

Rodzinę Malorych miałam okazję poznać już w poprzednich tomach. Jedni zrobili na mnie dobre wrażenie, inni jeszcze lepsze, jedno jest pewne - rodzina i jej szczęście jest dla nich najważniejsze! Są w stanie zrobić wszystko, by ochronić najbliższych. W szczególności przed znienawidzonymi braćmi Georginy - Andersonami... Los jednak lubi płatać figle.
Anglia XIX wiek.
Georgina i James spodziewają się potomstwa. Nadchodzi wyczekiwany czas, lecz wraz z nim z Ameryki przypływają w komplecie bracia Andersonowie. Pech chce, że w jednym z nich - Warrenie zakochuje się najmłodsza latorośl Malorych...

Gosia9101 | 2013-05-27
Przeczytana: 27 maja 2013

Kolejna książka o rodzinie Malorych i Andersonów, którą świetnie się czyta. Uwielbiam słowne potyczki Jamesa z braćmi Anderson:) W sumie to jest druga książka o rodzinie Malorych którą przeczytałam, ale liczę na to że uda mi się także pozostałe, chociaż trochę nie pokolei. Polecam każdemu na poprawę samopoczucia albo po prostu dla czystej przyjemności:)

kasik | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

świetny romans, bardzo dobrze się czyta. Chyba przy żadnej książce tak się nie ubawiłam. Chociaż moim ulubionym bohaterem całej serii jest Antonty (Tony) to w tej książce główni bohaterowie również okazali się bardzo fajni a Amy zdecydowanie podbiła moje serce.

Ulka | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

Strasznie kusiła mnie książka na półce, bo ciekawa byłam tego co też los szykował zgorzkniałemu nerwusowi jakim jest Warren Anderson :) i, no cóż, trafił mu się okrutnie niewyparzony język panny Amy Malory. Dziewczyna dar uwodzenia, niewątpliwie, odziedziczyła po wujach więc biedny Warren nie miał szans - choć muszę przyznać, że długo się opierał ;) a było przed czym, bo kusiła go pierwszorzędnie :]

Anna | 2015-01-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Lekka, łatwa i przyjemna, czyli coś co było mi potrzebne do odprężenia.

"Kusicielka" to jak na razie jedna z moich ulubionych książek z serii o rodzinie Malorych.
Bardzo podobała mi się prosta, niewymuszona fabuła, dodatkowo okraszona lekkim humorem, który niejednokrotnie zmuszał mnie do parsknięcia śmiechem.
Amy okazała się sympatyczną damą o gorącym sercu i równie gorącym temperamencie. Jej żywiołowe podejście do życia, determinacja i zdecydowanie, by osiągnąć wyznaczony sobie cel, sprawił, że z miejsca ją polubiłam. Nie spodziewałam się, że ta książka okaże się tak zajmującą lekturą.
Romanse historyczne mają to do siebie, że zazwyczaj skupiają się na jednym wątku, który czasami poszerzony jest o kilka mniejszych, tak by książka nie była monotematyczna. W "Kusicielce" są również przedstawione relacje rodzinne, które rzutują na przyszły związek Amy i Warrena. Widać, że dziewczyna nie zamierza słuchać innych, chcąc tylko jednego mężczyznę.
Warren akurat jest dla niej najmniej odpowiedni, w końcu jego zapalczywy charakter stanowił zagrożenie nawet...

Paulina Kwiatkowska | 2012-12-01

,, Pełna przygód opowieść o wielkiej miłości, wytrwałości i pomysłowości w walce o szczęście rozgrywająca się w dziewiętnnastowiecznym Londynie i na morzu.

Amy Malory osiągnęła wiek stosowny do zamążpójścia i kieruje swe miłosne westchnienia ku najbardziej nieodpowiedniemu mężczyźnie. Jest nim Warren Anderson, przystojny kapitan statku, który w przeszłości omal nie powiesił jej wuja Jamesa za piractwo... " Tekst z okładki

Johanna Lindsey, z domu Helen Johanna Howard (ur. 10 marca 1952 w Niemczech ), jest jedną z najpopularniejszych pisarek historycznych romansów na całym świecie. Wszystkie jej książki znalazły się w New York Times na liście bestsellerów. Do 2006 r. ponad 58 milionów egzemplarzy jej książek zostało sprzedanych na całym świecie, tłumaczeń pojawiających się w 12 językach.

Kelnerka była bardzo niezadowolona z tego, że mężczyźni przebywający w lokalu poprosili tylko o drinki, nie zwracając uwagi na jej wdzięki. Bardzo miała ochotę na bliższe zbliżenie z jednym z...

martyna47 | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Książka ciekawa, ale główna bohaterka bardzo mnie irytowała swoim zuchwalstwem i bezczelnością.
Niespodziewany zwrot akcji .
Polecam:)

angela2046 | 2014-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2014

Rewelacyjna! Napisana lekko i z humorem. Postać Amy przekomiczna z tym swoim uporem i bezwstydnością.

Montgomerry | 2012-09-12
Przeczytana: 13 września 2012

Świetna i gładko się czyta!