Zaczarowana zagroda

Autor:
typ
papier
Lorelei
5,07 (1166 ocen i 62 opinie)

Opis książki

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

źródło opisu: KAW, 2006

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Następny gniot Cętkiewiczów.
Pamiętam, że strasznie się z tym męczyłam, choć miało malutko stron.
Tego autora przeczytałam dwie książki, mniej więcej o gadaniu bez sensu, o zwierzętach polarnych i te właśnie książki zniechęciły mnie do lektur. Nadal nie rozumiem, po co to jest lektura?!

| 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

W związku z tym,że jestem mamą 9 letniego syncia,jedziemy z lekturami kl.2
..Syn był zawiedziony..opowiastka o pingwinkach...w tych czasach chyba mało fascynująca i podzielam jego zdanie

Isadora | 2010-10-21

Pełna humoru i ciepła historyjka o grupie polarników,którzy badają życie pingwinów na stacji badawczej na Antarktydzie.Kiedy postanawiają je zaobrączkować i w tym celu zaganiają je do lodowej zagrody,następnego dnia odkrywają,że zagroda jest pusta...
Gorąco polecam ; taka miła i zabawna odskocznia od szarej codzienności.

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

Semen | 2011-02-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

nic nie pamiętam z tej książeczki ;)
dopiero, gdy zobaczyłam ją u mojego młodszego brata na biurku, przypomniało mi się, że też ją kiedyś czytałam.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Wspomnienie z dzieciństwa - sympatyczna książeczka oraz równie sympatyczni bohaterowie.
Dziś przeczytał ją Młody i również mu się spodobała. Teraz mu się marzy cwany pingwin w domu :D

Świetna opowiastka dla młodszych dzieci. Moje dzieciaki (córka 8,5 roku i syn 6 lat) byli szalenie zaciekawieni pingwinkami i zafascynowani zagadką ich ucieczki. Bardzo przeżywali całą historię.

Hania | 2012-11-04
Przeczytana: 13 września 2011

Bardzo lubię książki Czesława Centkiewicza i Aliny Centkiewicz.
Ta książka jest wspaniała!

melanka2 | 2015-03-27
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Miła opowiastka o sprytnych pingwinkach;) Lektura mojego 9-cio latka.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku