Okładka książki Zaczarowana zagroda

Krajowa Agencja Wydawnicza
typ
papier
Lorelei
5,01 (1082 ocen i 55 opinii)

Opis książki

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników bada życie pingwinów. Zafascynowani mało znanymi ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta....

źródło opisu: KAW, 2006

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Isadora | 2010-10-21

Pełna humoru i ciepła historyjka o grupie polarników,którzy badają życie pingwinów na stacji badawczej na Antarktydzie.Kiedy postanawiają je zaobrączkować i w tym celu zaganiają je do lodowej zagrody,następnego dnia odkrywają,że zagroda jest pusta...
Gorąco polecam ; taka miła i zabawna odskocznia od szarej codzienności.

Następny gniot Cętkiewiczów.
Pamiętam, że strasznie się z tym męczyłam, choć miało malutko stron.
Tego autora przeczytałam dwie książki, mniej więcej o gadaniu bez sensu, o zwierzętach polarnych i te właśnie książki zniechęciły mnie do lektur. Nadal nie rozumiem, po co to jest lektura?!

czekoladka | 2014-05-12
Przeczytana: 01 maja 2014

W związku z tym,że jestem mamą 9 letniego syncia,jedziemy z lekturami kl.2
..Syn był zawiedziony..opowiastka o pingwinkach...w tych czasach chyba mało fascynująca i podzielam jego zdanie

Krawaciara | 2011-02-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

nic nie pamiętam z tej książeczki ;)
dopiero, gdy zobaczyłam ją u mojego młodszego brata na biurku, przypomniało mi się, że też ją kiedyś czytałam.

Świetna opowiastka dla młodszych dzieci. Moje dzieciaki (córka 8,5 roku i syn 6 lat) byli szalenie zaciekawieni pingwinkami i zafascynowani zagadką ich ucieczki. Bardzo przeżywali całą historię.

beataj | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Wspomnienie z dzieciństwa - sympatyczna książeczka oraz równie sympatyczni bohaterowie.
Dziś przeczytał ją Młody i również mu się spodobała. Teraz mu się marzy cwany pingwin w domu :D

Cata | 2011-03-15
Przeczytana: 2008 rok

Przeczytałam ją tylko dlatego że była lekturą szkolną. Tylko podobały mi się w niej pingwinki. Tak to jest ;/

Pingwiny....małe, zabawne czarno-białe zwierzątka.
Pamiętam, że nie jeden, nie dwa, a kilka razy zaśmiewałam się do łez czytając tą lekturę jako dziewczynka.
Zapewne jest to książka która uczy o oddaniu i pomocy drugim.
Dzieci uczą sie z takich opowieści bardzo dużo.
Polecam.

Hania | 2012-11-04
Przeczytana: 13 września 2011

Bardzo lubię książki Czesława Centkiewicza i Aliny Centkiewicz.
Ta książka jest wspaniała!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku