Błękitne lato

Wydawnictwo: Lucky
błękitne, lato
Rose

Ania licealistka z Warszawy spędza wakacje w małej miejscowości u swojej babci Ali. Z dala od stolicy ulega urokowi ratownika Mariusza. Chce, by to on został jej tym pierwszym wymarzonym mężczyzną. Mimo że on również tego pragnie, to nie wystarczy. Na horyzoncie pojawia się jego dawna miłość, która nie zamierza z niego rezygnować. Czy Ania przetrwa spotkanie z dawną dziewczyną Mariusza? ...

Czy Ania przetrwa spotkanie z dawną dziewczyną Mariusza?

Jakie tajemnice skrywa Mariusz?

Czy miłość skończy się wraz z końcem wakacji?

źródło opisu: Lucky, 2012

źródło okładki: Skan własny

MoniS | 2014-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2014

'Blekitne lato' wzielam w ciemno w trakcie mojej wizyty w bibliotece. Ksiazka lezala sobie na polce nowosci wiec bez wiekszego zastanowienia zagarnelam ja dla siebie mimo ze okladka wcale do tego nie zachecala. Zaciekawil mnie jednak krotki opis z tylu ksiazki. Bardzo lubie nieraz przy czytaniu wrocic do czasow licealnych, pierwszych milosci i dluugich wakacji, ktore wtedy trwaly piekne dwa miesiace!
Jakie sa moje odczucia po jej przeczytaniu??
Napisze krotko ale tresciwie. Prosty jezyk. Nie porywa, nie zachwyca. Nie poczulam z bohaterami zadnej wiezi emocjonalnej i nie bylo mi przykro kiedy konczylam ja czytac. Ot tak, przeczytalam ja sobie zeby sie odstresowac ale nie zostawila po sobie sladu, moze poza tesknota za wakacjami i beztroskimi czasami liceum.
Lepiej siegnac po cos konkretniejszego.

dzosefinn | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Lato jest wyjątkową porą roku. To okres wakacyjny, czas odpoczynku od codziennych obowiązków (tych szkolnych i nakładanych przez pracę), ładowania baterii oraz czas relaksu i życia pełną piersią. Wtedy to najczęściej nawiązujemy nowe znajomości, ulegamy wakacyjnym zauroczeniom, które najczęściej kończą się wraz z nadejściem jesieni. Ale czy zawsze tak jest, że koniec wakacji równa się z końcem uczucia? Niekoniecznie.
Anna jest spokojną ambitną i mocno stąpającą po ziemi licealistką. Poznajemy ją w momencie, gdy kończy drugi rok nauki. Jej przyjaciółka, Luiza, z tejże okazji organizuje u siebie w domu imprezę, która ma być początkiem upragnionego lata. Przyjaciółki na ten czas rozstają się, Luiza jedzie do Hiszpanii, a Anna wyjeżdża do babci, która mieszka w małym miasteczku, Klonowie. A tam, „kolejne lato” zmienia się w jedno z najpiękniejszych okresów. Ta chodząca twardo po ziemi dziewczyna ulega urokowi przystojnego ratownika, Mariusza. Traci głowę do starszego od niej mężczyzny,...

Hmmm | 2012-12-02
Przeczytana: 19 października 2012
Czytelniczka | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Książka na ogół ciekawa. Jednak zatrzymam się tu na dłużej, bo chcę poruszyć kilka wątków.
Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam czytać historie miłosne, a już w szczególności te pierwsze miłości. Miłości nastoletnie, niedojrzałe, ale jakże również piękne i zaskakujące !
Sam wątek zapoznania Anki i Mariusza podobał mi się : ognisko, atmosfera lata, luzu, zero stresu, a przy tym tak baaardzo romantycznie <3. Ale czy nie za szybko się zakochali ? A wręcz : pokochali ? Brakowało mi właśnie opisu tego, jak się poznawali, rozmawiali ze sobą, jak byli po prostu przyjaciółmi. A tutaj opisane jest od razu, że są parą, spotykają się no i tak dalej. To trochę było nudne. Autorka opisuje tylko, że widują się codziennie i NIC więcej. Byłam trochę zawiedziona, że był tylko taki jeden zaskakujący, ciekawy i tajemniczy wątek z Matyldą ( kiedy próbowała utopić Ankę). Praktycznie w Klonowie nic się nie działo...
Sama postać Mariusza - pozytywna, ciekawa ale chyba zbyt wyimaginowana....

andziaandzia11 | 2015-05-12

Książka bardzo mi się podobała 2 lata temu. Teraz się zastanawiam, czy to dobrze jeśli szóstoklasistka utożsamia swoje myślenie z licealistką, dlatego postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz. Zawsze byłam bardzo inteligentna i miałam wiele empatii( tak, jestem również bardzo skromna :D ), dlatego zazwyczaj nie dziwię się gdy wczuwam się w postacie starszych osób. Niestety w tym przypadku upływ czasu wiele zmienił w moim myśleniu i zauważyłam, że książka nie wyróżnia się niczym specjalnym i jest zwyczajnie... prosta. Jednak mam do niej niewiadomego pochodzenia sentyment i lubię czasem poczytać coś, co nie obciąża mojego mózgu :D

Katherine | 2014-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2014

Przeciętna książka dorosłej kobiety, która usiłuje pisać o młodzieży. I gdzieś pośród młodzięcych zachowań i slangu zwyczajnie się gubi. Za bardzo skupia się na zwykłych, codziennych czynnościach, które nie uatrakcyjniają fabuły, a wręcz czynią ją często nudną,"ciągnącą się jak flaki z olejem". Pomimo to dobrnęłam do końca. Przygody bohaterów nie były nietypowe - przeciętne młodzieżowe rozterki. Może ta książka nie jest godna polecenia, może nie przeczytałabym jej po raz kolejny, ale jednak coś kazało mi spędzić z nią kilka wieczorów.

Aisog | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyjemna i lekka, ale myślę że za miesiąc całkowicie o niej zapomnę. I nie stanie się tak dlatego, że mało się działo, bo działo się sporo, ale bohaterowie byli zupełnie pozbawieni charakteru, może oprócz Anny, która jest główną bohaterką i pewnie tylko przez ten zbieg okoliczności możemy ją poznać bliżej. Najbardziej zawiodłam się na Mariuszu oraz temu jak rozwijała się jego znajomość z dziewczyną. Już po kilku spotkaniach są w sobie szalenie zakochani, wyznają sobie wielką miłość, chociaż właściwie nie wiedzą nawet gdzie mieszkają ani jak mają na nazwisko, co jest troszeczkę dziwne. Tak, myślę że to Mariusz był najsłabszym punktem tej książki, więc jeśli ktoś nie będzie się nim przejmował może miło spędzić czas czytając "Błękitne lato".

diff86 | 2014-10-31
Przeczytana: 31 października 2014

Sympatyczna historia, którą pewnie bym się zachwyciła 10 czy 15 lat temu, gdy jeszcze byłam nastolatką. Nie da się ukryć, że książka jest stworzona dla nastolatków. Przypomina mi typowy film romantyczny, który mimo całej swej naiwności i mało prawdopodobnych sytuacji, ma swój urok i miejscami dałam się temu urokowi ponieść :)

Anka | 2013-09-16

książka mnie rozczarowała, nie dałam rady jej dokończyć - czyta się beznadziejnie.

Justynka | 2015-07-16

Tym razem zainteresował mnie nie tyle co tytuł ale też okładka. Na początku zapowiadało się naprawdę dobrze. Wszystko się posypało, gdy autorka wprowadziła mocne niezdecydowanie bohaterki. Mnie osobiście to się nie spodobało. Ostatnie rozdziały nie dość, że nie były ciekawe, to ja odczuwałam to jako: fabuła ciągnięta na siłę.
Ogólnie nie jest zła. Gdy nie ma się co przeczytać, to można po nią sięgnąć, w innym wypadku wybrałabym coś innego.