Ja razy dwa

Paper Alice
978-83-10-11733-5
miłość, dorastanie, bliźnięta
Ag2S

Wydaje nam się, że na dobre zdemaskowaliśmy miłość. Że jest tylko kwestią hormonów, feromonów oraz doboru osobników i samolubstwa genów, że to biologiczny imperatyw, sposób na przetrwanie gatunku. Nic zatem dziwnego, że kiedy miłość w końcu się przytrafi, ogłupia, a wszystko inne usuwa się w cień. Czasami Alice chciałaby właśnie tego: zakochać się tak, żeby wszystko inne usunęło się w cień....

Czasami Alice chciałaby właśnie tego: zakochać się tak, żeby wszystko inne usunęło się w cień. Niestety, choć od lat spotyka się z Duncanem i nie może mu nic zarzucić, nie jest do końca szczęśliwa. Czegoś jej brak. Czyżby po prostu nie trafiła na właściwego chłopaka? A może to ona nie jest właściwą dziewczyną?
Kiedy znajduje w gazecie zdjęcie osoby uderzająco podobnej do siebie, zaczyna się zastanawiać: jak by to było - być nią? Zaintrygowana postanawia odnaleźć tajemniczą "bliźniaczkę".

nadzieja1925 | 2014-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2014

Ta książka jest jak ukojenie dla serca! Ostatnio każdy pisze jakieś z wymyślnymi problemami lub z postaciami sci-fi, a ta mogła zdarzyć się każdemu. Nie ma trudnej fabuły, więc szybko i przyjemnie się czyta.

O to fabuła: Alice ma chłopaka, z którym jest prawie od zawsze i chyba trochę się już sobą znudzili... Ma normalną rodzinę, przyjaciół, chodzi na studia itp. Pewnego razu w gazecie widzi dziewczynę wyglądającą jak ona. Od tego czasu próbuje ją odnaleźć... Na swojej drodze poznaje mnóstwo nowych ludzi i pewnego chłopaka...

Książka ciekawa, zaskakująca i ogólnie nie nudziłam się przy jej czytaniu. Polecam ją wam wszystkim, na tak jeden wieczór, żeby oderwać się na chwilę od naszych myśli...

witcherrie | 2014-03-11
Przeczytana: 09 marca 2014

Bardzo spodobała mi się ta lektura, w zwykły, nieprzesadzony sposób przedstawiono życie (nie)normalnej studentki. Pokazano jej problemy z chłopakiem, szkołą a też z rodzicami. Bohaterka nie ma łatwo, ale na koniec wszystko się układa i mamy szczęśliwy happyend.
Na pewno moją dużą sympatię wzbudziła jak ja to nazywam ''historia romaNsowa'' Alice z Andy'm. Miałam wypieki na twarzy czytając pobyt Andy'ego u Alice.
Jednak to jak Wilda jest spokrewniona z Alice jest trochę pokręcone i musiałam nad tym dłużej pomyślec.

kamyk576 | 2014-02-10

Wspaniała książka! Bardzo wciągająca, chociażby z tego powodu, że chciałam się dowiedziec co będzie dalej z Wildą, czy będą spokrewnione, czy raczej nie.

macy | 2013-08-18
Przeczytana: sierpień 2013

Człowiek marzy o tym, by mieć swojego sobowtóra, szczególnie, gdy ma się mnóstwo spraw do załatwienia tzw. na wczoraj. Wtedy wszystko byłoby łatwiejsze - nikt nie goniłby od budynku do budynku, każdy mógłby znaleźć czas dla siebie. A także można byłoby wysyłać naszego sobowtóra na spotkania z naszymi wrogami. Ale czy istnieje na świecie ktoś o takim samym wyglądzie jak my sami? Jest możliwe, aby istniała druga wersja nas? Ile naszych sobowtórów może krążyć po świecie? Tego nikt nie wie. Ba! Nawet nie wiemy, jak byśmy postąpili wobec naszego drugiego ja. Bo nikt nie zna historii, jaką nami przedstawia życie.

Alice to studentka nauk humanistycznych, pochodząca z Ameryki. Pewnego dnia w gazecie znajduje swoje zdjęcie, jednak po głębszej analizie, wychodzi na jaw, że to ujęcie jej sobowtóra. Zaskoczona szuka informacji. Angażuje do tego rodziców, ale oni odmawiają. Tymczasem chłopak Alice, Duncan lekceważy jej rozmowy o swojej bliźniaczej siostrze. Ponadto Alice czuje, że jej związek...

Ginger | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

W bibliotece nie byłam pewna czy wypożyczyć, opis z tyłu nie zaciekawił. Okazało się, że książka jest naprawdę świetna! Bardzo ciekawa historia, taka niespotykana. Pisarka ma lekki, fajny styl, szybko się czyta :] No i daję trochę do myślenia. Polecam wszystkim, nie tylko nastolatkom :D

Pinalinka | 2015-05-27
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Recenzja na:

Moja opinia:
Na tę książkę trafiłam całkiem przypadkiem w wakacje na kiermaszu tanich książek. Na pewno był to najlepszy książkowy przypadek!
Ta książka jest rewelacyjna! Pokazuje prawdziwe życie zwykłej studentki, która ma problemy z rodzicami, chłopakiem, a później także z tajemniczą ,,bliźniaczką”. ,,Ja razy dwa”, pomimo swojej prostoty, ma niezwykle wciągającą fabułę pełną najróżniejszych sytuacji, od śmiesznych wydarzeń poprzez smutne momenty do mega szczęśliwego zakończenia.
Głównej bohaterki, Alice, nie sposób nie polubić, gdyż jest najzwyklejszą dziewczyną, która nie przejmuje się swoim wyglądem i jest wyluzowana. Większość dziewcząt (w tym ja) mogłoby się z nią utożsamić. Wątek miłosny jest prowadzony w taki sposób, że z niecierpliwością wyczekuje się tego momentu, kiedy między dwoma bohaterami wreszcie do czegoś dojdzie. Wyjaśnienia...

Katherine Parker | 2014-06-15

Ciekawa historia. Czytając ją zastanawiałam się, co ja bym zrobiła dowiadując się, że mam swojego sobowtóra. Łatwa, lekka i przyjemna.

Marcelina | 2012-07-11
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Książka pt. "Ja razy dwa" bardzo przypadła mi do gustu, który nie łatwo jest czymś zaskoczyć.

Fabuła powiada o losach młodej studentki Alice, która pewnego, szarego dnia, znajduje w gazecie codziennej zdjęcie dziewczyny do złudzenia przypominającej jej samą. Te same, włosy, oczy, a nawet sposób ubierania się. W głowie Alice pojawia się wielki mętlik. Co wy zrobiłybyście na jej miejscu? Ja starałabym się ją odnaleźć. Tak też zrobiła główna bohaterka, co przysporzyło jej wiele kłopotów, ciekawych przygód i interesujących znajomości prowadzących do zaskakującego finału.

Moim zdaniem opowieść była bardzo ciekawa, choć mało oryginalna. Podobały mi się również barwne sylwetki bohaterów. Szczerze polecam Wam tą książkę, szczególnie na wakacje - jako lekką i przyjemną lekturę.

Karolina | 2012-10-20
Przeczytana: 30 września 2012

Alice, bohaterka książki nagle znajduje w gazecie swoje zdjęcie. Tylko, że to nie ona jest na tym zdjęciu tylko jej sobowtór! Przez chęć poznania tej dziewczyny Alice, wpada w masę kłopotów, lecz poznaje też dużo interesujących osób i nowych przyjaciół. Czy uda się jej pokonać lęk, przed tą drugą, być może lepszą dziewczyną?
Bardzo fajna, lekka książka na chłodne, jak i upalne dni! :D

Dorianna | 2013-01-18
Przeczytana: 20 lipca 2012

Książka ....szczerze trudno mi znaleźć słowa, ponieważ jest napisana lekkim językiem , momentami zabawna i ciekawa. Nic więcej o niej powiedzieć nie potrafię ani pozytywnego, ani negatywnego. Jest po prostu dobrą książką na plażę ale bez szczególnych rewelacji.