Ja razy dwa

Sylwia Trzaska
miłość dorastanie bliźnięta

Recenzja na:

Moja opinia:
Na tę książkę trafiłam całkiem przypadkiem w wakacje na kiermaszu tanich książek. Na pewno był to najlepszy książkowy przypadek!
Ta książka jest rewelacyjna! Pokazuje prawdziwe życie zwykłej studentki, która ma problemy z rodzicami, chłopakiem, a później także z tajemniczą ,,bliźniaczką”. ,,Ja razy dwa”, pomimo swojej prostoty, ma niezwykle wciągającą fabułę pełną najróżniejszych sytuacji, od śmiesznych wydarzeń poprzez smutne momenty do mega szczęśliwego zakończenia.
Głównej bohaterki, Alice, nie sposób nie polubić, gdyż jest najzwyklejszą dziewczyną, która nie przejmuje się swoim wyglądem i jest wyluzowana. Większość dziewcząt (w tym ja) mogłoby się z nią utożsamić. Wątek miłosny jest prowadzony w taki sposób, że z niecierpliwością wyczekuje się tego momentu, kiedy między dwoma bohaterami wreszcie do czegoś dojdzie. Wyjaśnienia dotyczące ,,bliźniaczki” Alice były trochę skomplikowane i musiałam kilka razy przeczytać te fragmenty oraz je przeanalizować, aby to zrozumieć. Dlatego daję tutaj jeden malutki minusik.
W każdym razie jest to książka jak najbardziej warta polecenia!

Moja ocena:
9/10

Recenzja na:

Moja opinia:

Żałuje czasu straconego na czytaniu tej ksiażki.

Żałuje czasu straconego na czytaniu tej ksiażki.

Bardzo, ale to bardzo książka mi się spodobała. Główna bohaterka od razu przypadła mi do gustu a nawet bardzo przypominała mnie samą - jak z wyglądu, tak i z charakteru :) Jej problemy z rodzicami, z chłopakiem i ze wszystkim z czym się borykała sprawiały, że coraz bardziej się w to zagłębiałam i kompletnie zapomniałam o swoim życiu przeżywając życie Alice. Byłam kompletnie zszokowana, zadowolona i momentami aż tak to przeżywałam, że piszczałam i mówiłam sama do siebie ;-)
Książka naprawdę godna polecenia! :D

Książka idealna dla nastolatek, szybko się ją czyta i w napięciu oczekuje się rozwiązania zagadki, która oczywiście zamieszczona jest na końcu..
Ja tylko powstrzymywałam swoje paluszki, by nie przekręciły kartek na zakończenie:)

Ciekawa historia. Czytając ją zastanawiałam się, co ja bym zrobiła dowiadując się, że mam swojego sobowtóra. Łatwa, lekka i przyjemna.

Bardzo spodobała mi się ta lektura, w zwykły, nieprzesadzony sposób przedstawiono życie (nie)normalnej studentki. Pokazano jej problemy z chłopakiem, szkołą a też z rodzicami. Bohaterka nie ma łatwo, ale na koniec wszystko się układa i mamy szczęśliwy happyend.
Na pewno moją dużą sympatię wzbudziła jak ja to nazywam ''historia romaNsowa'' Alice z Andy'm. Miałam wypieki na twarzy czytając pobyt Andy'ego u Alice.
Jednak to jak Wilda jest spokrewniona z Alice jest trochę pokręcone i musiałam nad tym dłużej pomyślec.

Wspaniała książka! Bardzo wciągająca, chociażby z tego powodu, że chciałam się dowiedziec co będzie dalej z Wildą, czy będą spokrewnione, czy raczej nie.

Ta książka jest jak ukojenie dla serca! Ostatnio każdy pisze jakieś z wymyślnymi problemami lub z postaciami sci-fi, a ta mogła zdarzyć się każdemu. Nie ma trudnej fabuły, więc szybko i przyjemnie się czyta.

O to fabuła: Alice ma chłopaka, z którym jest prawie od zawsze i chyba trochę się już sobą znudzili... Ma normalną rodzinę, przyjaciół, chodzi na studia itp. Pewnego razu w gazecie widzi dziewczynę wyglądającą jak ona. Od tego czasu próbuje ją odnaleźć... Na swojej drodze poznaje mnóstwo nowych ludzi i pewnego chłopaka...

Książka ciekawa, zaskakująca i ogólnie nie nudziłam się przy jej czytaniu. Polecam ją wam wszystkim, na tak jeden wieczór, żeby oderwać się na chwilę od naszych myśli...

1963

Człowiek marzy o tym, by mieć swojego sobowtóra, szczególnie, gdy ma się mnóstwo spraw do załatwienia tzw. na wczoraj. Wtedy wszystko byłoby łatwiejsze - nikt nie goniłby od budynku do budynku, każdy mógłby znaleźć czas dla siebie. A także można byłoby wysyłać naszego sobowtóra na spotkania z naszymi wrogami. Ale czy istnieje na świecie ktoś o takim samym wyglądzie jak my sami? Jest możliwe, aby istniała druga wersja nas? Ile naszych sobowtórów może krążyć po świecie? Tego nikt nie wie. Ba! Nawet nie wiemy, jak byśmy postąpili wobec naszego drugiego ja. Bo nikt nie zna historii, jaką nami przedstawia życie.

Alice to studentka nauk humanistycznych, pochodząca z Ameryki. Pewnego dnia w gazecie znajduje swoje zdjęcie, jednak po głębszej analizie, wychodzi na jaw, że to ujęcie jej sobowtóra. Zaskoczona szuka informacji. Angażuje do tego rodziców, ale oni odmawiają. Tymczasem chłopak Alice, Duncan lekceważy jej rozmowy o swojej bliźniaczej siostrze. Ponadto Alice czuje, że jej związek z Duncanem staje się beznadziejny. Gdy poznaje Andy'ego wszystko się zmienia. Lecz historia robi się bardziej tajemnicza, gdy poznaje rodzinny sekret. Czy osoba ze zdjęcia, to faktycznie zaginiona bliźniaczka Alice? Jak potoczą się losy jej i Duncana? I jaką rolę w tym wszystkim odegra Andy? Zainteresowanych zachęcam do lektury!

Charlotte Calder to autorka książek dzieci i młodzieży, pochodząca z Anglii. Jej jedyną powieścią przetłumaczoną na język polski jest właśnie "Ja razy dwa".

Czytanie tej książki było dla mnie przyjemnością. Spędziłam naprawdę miłe dwie godzinki, która nie uważam za stracone. Pozycja typowo młodzieżowa, więc nie musiałam zbyt wiele się łapać w fabule. W ciekawy sposób ukazano relacje między Alice a jej sobowtórem. Także postać Andy'ego zasługuje na uznanie. Ciekawa powieść, pełna humoru i dobrej atmosfery. Z zaciekawieniem śledziłam dalsze losy Alice i jej znajomych. I choć spodziewałam się innego zakończenia, to wiele się nie zawiodłam.

Powieść napisana prostym, lekki językiem. Autorka tworząc "Ja razy dwa" postawiła sobie za cel chyba ukazać życie zwyczajnych studentów, co wcale nie znaczy, że książka była nudna! Skądże! Jak już pisałam, poświęcony czas na przeczytanie spożytkowałam należycie. I chociaż była to krótka historia, to jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

Polecam przeczytanie "Ja razy dwa", gdyż to lekka i przyjemna lektura. A czas, który poświęcicie na przeczytanie, nie uznacie za zmarnowany.

Książka ....szczerze trudno mi znaleźć słowa, ponieważ jest napisana lekkim językiem , momentami zabawna i ciekawa. Nic więcej o niej powiedzieć nie potrafię ani pozytywnego, ani negatywnego. Jest po prostu dobrą książką na plażę ale bez szczególnych rewelacji.

• Biblioteka
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Ja razy dwa