Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Inconvenient Truth
978-83-7508-073-5
globalne ocieplenie

Niewygodna prawda to przewodnik, album, pamiętnik. Gore bez cienia moralizatorstwa czy nachalnej propagandy, za to z ogromną pasją i sporą dawką humoru próbuje swoją książką zmienić sposób, w jaki... ludzie postrzegają kryzys klimatyczny. Przedstawia opinii publicznej fakty, które liderzy naszej planety stale ignorują, prezentuje dane i statystyki, których możni tego świata nie chcą zauważyć....

ludzie postrzegają kryzys klimatyczny. Przedstawia opinii publicznej fakty, które liderzy naszej planety stale ignorują, prezentuje dane i statystyki, których możni tego świata nie chcą zauważyć. Nie boi się krytyki rządu USA, który nie robi nic aby zapobiec wiszącej nad nami ekologicznej apokalipsie. Dodajcie do tego osobiste wspomnienia i zapierające dech w piersiach fotografie, a będzie jasne dlaczego ta pozycja spotkała się z tak ciepłym przyjęciem w literackim świecie.

źródło opisu: Sonia Draga, 2007

źródło okładki: www.soniadraga.pl

gorzka | 2015-02-06
Przeczytana: styczeń 2015

"Niewygodna prawda" to książka, która mną wstrząsneła. Nie dlatego, że jest jakimś wybitnym arcydziełem, ale dlatego, że zebrane są w niej informacje, z których jasno wynika, że jesteśmy na prostej drodze do zguby planety i samych siebie. Zaszokowało mnie, iż mimo dostępności wiedzy,prawie nikt, ani politycy, ani dziennikarze i media, nie biją na alarm organizując kampanie społeczne, które mogłyby lepiej uświadomić społeczności, co tak naprawdę wyprawiamy. Zwłaszcza, że przy okazji edukacji, wielu z nas mogłoby w ledwie zauważalny sposób zmienić swoje nawyki, co w skali globalnej dałoby bardzo dobre rezultaty.
Jednak nagłaśnianie problemu to zbyt ryzykowna sprawa, zwłaszcza dla obrzydliwej polityki korporacji i najróżniejszych lobby pociągających zakulisowo za sznureczki w np. białym domu. Myślałam, że zwymiotuję czytając o polityce G.W. Busha i jego gabinetu.
Książka Ala Gore'a uświadomiła mi, że to my, przeciętni ludzie niepiastujący stanowisk, musimy sami zadbać o edukację i...

diuna84 | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Niewygodne to będzie potem nasze życie, mały szok, ale czego się spodziewać po pędzącym świecie.

Magdalena | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019