Wolni i zniewoleni

Wydawnictwo: StudioEMKA

Robert Krool upadał cztery razy. Cztery razy tracił biznes, pieniądze, znajomych i przyjaciół a nawet zaufanie rodziny. A jednak, w potocznym znaczeniu tego słowa, jest człowiekiem sukcesu. Cztery razy bowiem podnosił się z upadku i przystępował do budowania nowego. I o tym właśnie jest ta książka - o mistycyzmie upadków i wzlotów. Bo kto powiedział, że ma być łatwo? - to słowa, które w tej...

I o tym właśnie jest ta książka - o mistycyzmie upadków i wzlotów.
Bo kto powiedział, że ma być łatwo? - to słowa, które w tej książce często spotykamy.
Od pierwszych stron wodzi nas zatem na pokuszenie, prowokuje, bombarduje kontrowersyjnymi pogladami, zmuszając do myślenia.

Bo sztuka myślenia Kroola fascynuje, tak jak świat finansów czy niezwykłość historii. Ma on też swój znak firmowy: autoironię. Nazywa siebie osłem, przy czym Krool w oślej skórze, tak naprawdę wykonuje kawał dobrej roboty, wspierając innych.

Dziś Robert jest jednym z wiodących ekspertów Instytutu Copernicus w Polsce, zajmującym się problematyką przywództwa. Mówi o sobie: "Jestem tylko zwykłym ciachem, pracującym dla niezwykłych, często bardzo znanych ludzi, sam pozostając w cieniu". Dlatego pewnie przylgnął do niego przydomek: alchemik.

źródło opisu: http://merlin.pl/Wolni-i-zniewoleni_Robert-Krool/b...(?)

Audrey | 2010-10-03
Przeczytana: 28 września 2010

Tę książkę poleciła mi przyjaciółka. Powiedziała: "Przeczytasz ją w 2 dni." No cóż zajęło mi to 2 tygodnie, ale absolutnie nie żałuję. Muszę przyznać, iż pisanie w kółko o tym samym normalnie rozsierdziłoby mnie, ale nie w tym przypadku. Warto przeczytać i zastanowić się nad tezami stawianymi przez autora. Mnie szczególnie zainteresowały przemyślenia dotyczące religii.

marcelini jankos | 2011-03-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2011

książka która zmieniła moje myślenie, książka o wolności, książka zajebista! Najbardziej wartościowa książka jaką przeczytałem w moim życiu jak do tej pory.

Oskar | 2015-10-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Robert jest człowiekiem sukcesu ale nie sztucznym i zblazowanym jak M.G, jego książka skłania do refleksji i do zmian, na tym właśnie polega szeroko rozumiany rozwój osobisty. Wrócę jeszcze x razy na różnych etapach swojego oślego życia.

Paula Ignasiak | 2016-07-17

Najciekawsze i chyba najbardziej trafne są tutaj metafory. I chociażby dla nich warto książkę przeczytać.

Eliza | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016