Wolni i zniewoleni

Robert Krool Wydawnictwo: Studio Emka biografia, autobiografia, pamiętnik
Studio Emka
2007-01-01
2007-01-01

Okładka książki Sztuka Właściwych Decyzji – Mentoring Theater Robert Krool, Jarosław Sikora
Sztuka Właściw... Robert Krool, Jaros...
Okładka książki Na okruchach uważności. Presja a użyteczność Robert Krool, Jarosław Sikora
Na okruchach u... Robert Krool, Jaros...
Okładka książki Jak korzystać z ekspertów zewnętrznych? Robert Krool, Waldemar Podel
Jak korzystać ... Robert Krool, Walde...

Dałem się nabrać na dobre recenzje.
Książka jest przeciętnym poradnikiem dla ... No właśnie dla kogo? Dla ludu pracującego? Dla tych, którzy wchodzą na rynek pracy? Dla bankrutów? Rozczarowanych pracą/biznesem?
Jedno jest pewne. Książka jest przegadana, chaotyczna, często banalna, czasem wręcz nudna. Autor dosłownie zasypuje czytelnika "mądrościami" życiowymi. Cytaty i parafrazy z innych poradników mieszają się z wątkami autobiograficznymi. I tylko te ostanie są naprawdę interesujące. Para poszła w niewłaściwy gwizdek.

Dałem się nabrać na dobre recenzje.

Ta książka otworzyła mi oczy. Czytałam ją wieki temu, a do dziś pamiętam „bilet do walcie się”, a przede wszystkim to ogólne wrażenie, że moje życie zależy ode mnie. Niby proste i oczywiście.
Książka napisana z pazurem, żartem i czasem ciętym językiem. Sporych rozmiarów, ale czytało się doskonale, bo wszystko bazuje na przykładach z życia. Nie jest to styl amerykańskich poradników, co dla mnie jest zaletą.

Zdecydowanie najlepsza pozycja dotycząca motywacji, pisana w "realnym" języku człowieka,który krok po kroku odnosił, uwaga porażki. Nie ma tutaj pustych sloganów wyjętych z amerykańskich filmików, które każdy zna w takim stopniu że nie znaczą one dla nas nic.Autor wiele razy korzysta z bardzo trafnych "oślich" metafor, sam tekst jest lekki, czyta się go bardzo przyjemnie, wolno - bo zmusza do myślenia.W książce są tysiące pytań, które Krool sam przed sobą stawiał, teraz swoją wiedzę i doświadczenie pozostawia nam.Mimo że książka ma już prawie 10lat, to nadal świetnie trafia w realia, ukazuje prostotę rzeczy trudnych, zastanawia, pozostawia pytania do refleksji. Każdemu kto interesuje się rozwojem osobistym, pozycja must have !

Najciekawsze i chyba najbardziej trafne są tutaj metafory. I chociażby dla nich warto książkę przeczytać.

Robert jest człowiekiem sukcesu ale nie sztucznym i zblazowanym jak M.G, jego książka skłania do refleksji i do zmian, na tym właśnie polega szeroko rozumiany rozwój osobisty. Wrócę jeszcze x razy na różnych etapach swojego oślego życia.

książka która zmieniła moje myślenie, książka o wolności, książka zajebista! Najbardziej wartościowa książka jaką przeczytałem w moim życiu jak do tej pory.

Tę książkę poleciła mi przyjaciółka. Powiedziała: "Przeczytasz ją w 2 dni." No cóż zajęło mi to 2 tygodnie, ale absolutnie nie żałuję. Muszę przyznać, iż pisanie w kółko o tym samym normalnie rozsierdziłoby mnie, ale nie w tym przypadku. Warto przeczytać i zastanowić się nad tezami stawianymi przez autora. Mnie szczególnie zainteresowały przemyślenia dotyczące religii.

• Biznes
  • Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)
  • Biznes i przedsiębiorczość
  • Świadomość