Zgłosuj na książki roku 2017

Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem

Tłumaczenie: Krzysztof Stopa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
Ultimo esorcista. La mia battaglia contro Satana
978-83-7519-182-0
religia

Kiedy ktoś wybiera numer do biura ojca Amortha, słyszy po drugiej stronie chrypliwy głos automatycznej sekretarki: „W celu uzyskania porady należy przesłać następujące orzeczenia lekarskie i psychiatryczne…”. Następuje lista badań klinicznych. Dopiero po sprawdzeniu tych specjalistycznych ekspertyz kapłan decyduje, czy przyjąć domniemanego opętanego. W wieku 86 lat, mając za sobą 160 tysięcy...

W wieku 86 lat, mając za sobą 160 tysięcy przeprowadzonych egzorcyzmów, ten cieszący się największym autorytetem w Kościele katolickim egzorcysta opowiada o swoim długim życiu, które upłynęło mu na walce z szatanem. Z jego szczerych wyznań wyłaniają się pewne niepokojące szczegóły: szatan zamieszkuje w pomieszczeniach Watykanu; zniknięcie Emanueli Orlandi jest tajemnicą, której wyjaśnienie wymagałoby przeprowadzenia dochodzenia w Watykanie, a nie na zewnątrz; magia, spirytyzm i zabobon kryją się za zabójstwem zakonnicy z Chiavenny oraz innymi bestialskimi morderstwami popełnionymi przez nastolatków, takich jak Erika i Omar; rośnie liczba zjawisk, w których ofiarami opętania przez mroczne siły padają dzieci; walka ze Złym, zapoczątkowana u zarania świata, będzie trwała aż do jego kresu, ale obecnie jesteśmy na etapie końcowej batalii.
W swej długiej opowieści ojciec Amorth stawia wreszcie wstrząsający zarzut: Współczesny człowiek nie wierzy już w istnienie szatana, biskupi nie mianują egzorcystów w swoich diecezjach i brakuje młodych księży, gotowych nauczyć się doktryny i praktyki uwalniania dusz. Ostatni egzorcysta nie ma spadkobierców, ale nie można opuścić pola walki z siłami ciemności.

OJCIEC GABRIELE AMORTH
Urodził się 1 maja 1925 roku w Modenie. Wychował się w religijnej rodzinie prawników, działał w Akcji Katolickiej, uczestniczył w wojnie partyzanckiej, został odznaczony medalem za waleczność. Po ukończeniu studiów z jurysprudencji wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła. Jest kaznodzieją, nauczycielem, pisarzem, zawodowym dziennikarzem, a przez wiele lat był redaktorem naczelnym miesięcznika „Madre di Dio”. W 1959 roku odegrał istotną rolę w poświęceniu Włoch Niepokalanemu Sercu Maryi i został wybrany na członka Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej. W 1986 roku otrzymał nominację na egzorcystę. Oprócz wykonywania tej posługi napisał bestsellerowe książki, udzielił wielu wywiadów, założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego jest honorowym przewodniczącym. Znane są jego następujące książki: Wyznania egzorcysty, Nowe wyznania egzorcysty, Egzorcyści i psychiatrzy, Zbaw nas ode złego, Wspomnienia egzorcysty.

PAOLO RODARI
Dziennikarz, od 2009 roku pracuje w „Il Foglio”. Wcześniej przez trzy lata był pracownikiem „Il Riformista”, a jeszcze wcześniej współpracował z „Il Sole 24 Ore”, „Il Tempo” oraz z agencjami „Il Velino” i „Fides”. Prowadzi blog: www.paolorodari.com, i jest obecny na Twitterze: @PaoloRodari.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/245/OSTATNI-EGZORCYSTA.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/245/OSTATNI-EGZORCYSTA.html

Pyniu85 | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Mocna książka którą przeczytasz od początku do końca z zapartym tchem, jeśli masz problemy z wiarą jeśli brakuje Ci dowodów na istnienie nieba i piekła relacja księdza Amortha jest dobrym początkiem na odnalezienie wiary w Boga.

lupus1981 | 2017-04-26

Książka arcyciekawa. Mocne treści zmuszające do przemyśleń.

cobraed | 2014-11-20

Bardzo mocna i bardzo dobra ksiazka. Jedna z lepszych o. Gabriele Amorth´a.

Harrison Wells | 2015-05-26
Przeczytana: 2012 rok