Okładka książki Rękopis z czyśćca

religia
typ
papier
Eldrieth
8,16 (19 ocen i 3 opinie)

Opis książki

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..." Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Mari...

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..."
Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Maria Gabriela będzie pobudzała i prowadziła swoją dawną przełożoną, odzywając się do niej z zaświatów.
Niniejsze dziełko odtwarza pracę uświęcenia jednej, warunkującą wyzwolenie drugiej. Ta fascynująca lektura zawiera bogactwo nauk dla każdego z nas.

źródło opisu: okładka

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Karina | 2012-12-14

W "Rękopisie..." czytelnik znajdzie obok informacji o istocie czyśćca sporo wskazówek z zakresu kierownictwa duchowego, które można odnieść do własnego życia. Dlatego książka ta jest tak pożyteczna.

Ja mimowolnie odczytałam ją w kontekście powołania do życia małżeńskiego. Natrafiając na zawartą w niej zależność, że uświęcenie jednej siostry warunkowało wyzwolenie drugiej, stało się dla mnie oczywiste, że duchowa jakość życia żony/męża ma wpływ na wspołmałżonka. Znalazłam tu jeszcze odpowiedzi na wiele dręczących mnie od jakiegoś czasu niejasności...

I jeszcze to: "Wszystko, co dzieje się na tamtym świecie, jest tejemnicą dla waszego świata." Dobrze się stało, że dane nam było uchylić rąbka Tajemnicy.

justi | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam
Przeczytana: 2000 rok

Potem nic nie jest takie samo....

Leśny | 2014-07-16
Przeczytana: 08 lipca 2014

Ja wiem, że to zapisy rozmów Zakonnicy z duchem i w ogóle. Ale ze strony czysto literackiej to prawdziwa droga krzyżowa, żeby przebrnąć przez to. Nie mam zamiaru tutaj atakować treści i walczyć z prawdziwością czy wiarą. Nie podoba mi się forma w jakiej zostało podane to świadectwo(czy co to jest... ). Ale co ja tam wiem...

"I jeśli Bóg miał swój plan, to Ty mu wybacz,
To Ty też musisz mieć swój i się nie odzywać."

PEACE!

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku