Okładka książki Rękopis z czyśćca

papier
Eldrieth
8,1 (20 ocen i 4 opinie)

Opis książki

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..." Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Mari...

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..."
Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Maria Gabriela będzie pobudzała i prowadziła swoją dawną przełożoną, odzywając się do niej z zaświatów.
Niniejsze dziełko odtwarza pracę uświęcenia jednej, warunkującą wyzwolenie drugiej. Ta fascynująca lektura zawiera bogactwo nauk dla każdego z nas.

źródło opisu: okładka

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Karina | 2012-12-14

W "Rękopisie..." czytelnik znajdzie obok informacji o istocie czyśćca sporo wskazówek z zakresu kierownictwa duchowego, które można odnieść do własnego życia. Dlatego książka ta jest tak pożyteczna.

Ja mimowolnie odczytałam ją w kontekście powołania do życia małżeńskiego. Natrafiając na zawartą w niej zależność, że uświęcenie jednej siostry warunkowało wyzwolenie drugiej, stało się dla mnie oczywiste, że duchowa jakość życia żony/męża ma wpływ na wspołmałżonka. Znalazłam tu jeszcze odpowiedzi na wiele dręczących mnie od jakiegoś czasu niejasności...

I jeszcze to: "Wszystko, co dzieje się na tamtym świecie, jest tejemnicą dla waszego świata." Dobrze się stało, że dane nam było uchylić rąbka Tajemnicy.

justi | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam
Przeczytana: 2000 rok

Potem nic nie jest takie samo....

Leśny | 2014-07-16
Przeczytana: 08 lipca 2014

Ja wiem, że to zapisy rozmów Zakonnicy z duchem i w ogóle. Ale ze strony czysto literackiej to prawdziwa droga krzyżowa, żeby przebrnąć przez to. Nie mam zamiaru tutaj atakować treści i walczyć z prawdziwością czy wiarą. Nie podoba mi się forma w jakiej zostało podane to świadectwo(czy co to jest... ). Ale co ja tam wiem...

"I jeśli Bóg miał swój plan, to Ty mu wybacz,
To Ty też musisz mieć swój i się nie odzywać."

PEACE!

frambuesa | 2014-10-27
Przeczytana: 24 października 2014

Lekkość czytania jest na poziomie średnim, ale warto "wziąć ją do ręki". U mnie zmieniło się nieco spojrzenie na niektóre rzeczy.

ukaszo82 | 2014-09-11

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica