Okładka książki Rękopis z czyśćca

religia
typ
papier
Eldrieth
8.16 (19 ocen i 3 opinie)

Opis książki

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..." Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Mari...

„Jeśli pójdę do czyśćca, to Matka mnie stamtąd wyzwoli..."
Po tym wyzywającym odezwaniu się siostry Marii Gabrieli, zakonnicy augustianki z Valognes we Francji, do swojej przełożonej, matki Marii od Krzyża, wziął ją Bóg za słowo. W jaki sposób matka Maria od Krzyża przyczyni się do uwolnienia z czyśćca swej towarzyszki, zmarłej w 1871 r. w wieku 36 lat? Przez świętość życia, ku której siostra Maria Gabriela będzie pobudzała i prowadziła swoją dawną przełożoną, odzywając się do niej z zaświatów.
Niniejsze dziełko odtwarza pracę uświęcenia jednej, warunkującą wyzwolenie drugiej. Ta fascynująca lektura zawiera bogactwo nauk dla każdego z nas.

źródło opisu: okładka

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Karina | 2012-12-14

W "Rękopisie..." czytelnik znajdzie obok informacji o istocie czyśćca sporo wskazówek z zakresu kierownictwa duchowego, które można odnieść do własnego życia. Dlatego książka ta jest tak pożyteczna.

Ja mimowolnie odczytałam ją w kontekście powołania do życia małżeńskiego. Natrafiając na zawartą w niej zależność, że uświęcenie jednej siostry warunkowało wyzwolenie drugiej, stało się dla mnie oczywiste, że duchowa jakość życia żony/męża ma wpływ na wspołmałżonka. Znalazłam tu jeszcze odpowiedzi na wiele dręczących mnie od jakiegoś czasu niejasności...

I jeszcze to: "Wszystko, co dzieje się na tamtym świecie, jest tejemnicą dla waszego świata." Dobrze się stało, że dane nam było uchylić rąbka Tajemnicy.

justi | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam
Przeczytana: 2000 rok

Potem nic nie jest takie samo....

Inspektor | 2014-07-16
Przeczytana: 08 lipca 2014

Ja wiem, że to zapisy rozmów Zakonnicy z duchem i w ogóle. Ale ze strony czysto literackiej to prawdziwa droga krzyżowa, żeby przebrnąć przez to. Nie mam zamiaru tutaj atakować treści i walczyć z prawdziwością czy wiarą. Nie podoba mi się forma w jakiej zostało podane to świadectwo(czy co to jest... ). Ale co ja tam wiem...

"I jeśli Bóg miał swój plan, to Ty mu wybacz,
To Ty też musisz mieć swój i się nie odzywać."

PEACE!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku