Polowanie na motyle

Krystyna Mirek Wydawnictwo: G+J Cykl: Przyjaźń, miłość, związki (tom 2) literatura piękna
G+J
literatura polska
Przyjaźń, miłość, związki (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

W zeszłym roku wypożyczałam książki Krystyny Mirek jedna za drugą, ponieważ są łatwe i przyjemne. Są łatwe i przyjemne, ponieważ z góry wiadomo, że opowieść skończy się happy endem, mężem i dzieckiem. Problem polega na tym, że dany tytuł nic mi nie mówi, nie pamiętam tresci :D Z całej twórczości najbrdziej urzekła mnie Saga rodu Cantendorfow i tę zapamietałam. Reszta -...

Napiszę krótko, drugi tom dużo bardziej ciekawy.

Książka zdecydowanie wciągająca, lekka i przyjemna choć w tle pojawiają się poważne dylematy dotyczące małżeństwa, uczciwości małżeńskiej czy przerywania ciąży. Losy trzech młodych kobiet, które szukają swego szczęścia na różne sposoby. Nie wszystko jest oczywistym happy endem, ale warto sięgnąć po tę pozycję.

Książka fajniejsza od pierwszej czesci. Dalsze losy trzech dziewczyn które wchodzą w dorosłe życie.

Książkę czyta się z przyjemnością.
Uczucie może mieć różne oblicza. Wystarczy wsłuchać się we własne pragnienia i marzenia, a tytułowe motyle w brzuchu obudzą się ze snu.
"- Chciałabym jeszcze raz w życiu poczuć motyle w brzuchu - wyznała po chwili. - Nie, nie takie. - Roześmiała się, widząc przerażone spojrzenie wnuczki. - Nie szukam romansu, tylko poczucia, że dzieje...

Książka na jedno popołudnie dla zabicia czasu. Rozumiem, że to tylko "babskie czytadło", ale nawet od niego oczekiwałam jakiegoś morału, zakończenia hisorii, czegokolwiek. Dostajemy natomiast trochę tekstu bez jakiejkolwiek historii, fabuły.

Typowe do bólu przewidywalne babskie czytadło, które niczym nie zaskakuje i nie interesuje i nie zapada w pamięci. Człowiek zaczyna czytać i wie co wydarzy się za chwilę oraz jakie będzie zakończenie opowieści. Historia nudna, bohaterowie nijacy, całość ciągnie się jak tasiemiec - taka telenowela tylko ze w formie książki. Męczące

Druga część opowieści o Weronice, Kasi i Klaudii. Życie nadal piętrzy problemy, ale z przyjaciółmi łatwiej je pokonywać. Jak zawsze książka pełna optymizmu.

Na półkach: , , , , ,

Trzy przyjaciółki Weronika, Kasia i Klaudia różnią się poglądami na życie wykształceniem i inspiracjami.
Ale każda z dziewczyn jest bardzo przekonana, że wie, jak zapolować na motyle można i zdobyć prawdziwą miłość.
Życie bardzo je zaskoczy, a to polowanie stanie się zajęciem niebezpiecznym, którzy biorą w tym udział.
Te trzy dziewczyny wchodzą w dorosłość z wyobrażeniem...

Prosta i bardzo przewidywalna, niczym cie nie zaskoczy. Czyta się ją szybko, ale nie dlatego, że jest ciekawa. Przypomina trochę tanią telenowelę, w której wiesz co się wydarzy w każdym momencie. Bohaterowie nie mają charakterystycznych cech, ich wypowiedzi są do siebie bardzo podobne. Nie jest to książka zła, tylko nudna, do przeczytania od tak.

Dyskusje

• 2018