Wszystko dla ciebie

Wydawnictwo: Replika
Joanna Sykat
madziusia

Każdy z nas ma takie chwile, kiedy sufit wali się na głowę, a podłoga usuwa spod nóg. Ale czy warto odtwarzać dach, skoro przez dziurę w nim widać niebo? W życiu Agaty wszystkiego zawsze było "po jeden": jedna ciotka, jedna przyjaciółka, jedno auto... Pewnego dnia zupełnie przypadkiem odkrywa, że dla swojego męża nie jest chyba jedyną kobietą. Tajemnicza KatJa staje się kroplą, która przelewa...

Ale czy warto odtwarzać dach, skoro przez dziurę w nim widać niebo?

W życiu Agaty wszystkiego zawsze było "po jeden": jedna ciotka, jedna przyjaciółka, jedno auto... Pewnego dnia zupełnie przypadkiem odkrywa, że dla swojego męża nie jest chyba jedyną kobietą. Tajemnicza KatJa staje się kroplą, która przelewa czarę. Z dnia na dzień Kuba oznajmia, że odchodzi, zostawiając Agacie dom, samochód, ciężarną kotkę i poczucie rozpaczy. A tu jeszcze dodatkowo kończy jej się umowa o pracę... Kobieta musi przemeblować swoje życie i na nowo nauczyć się radzić sobie z codziennością.
Wkrótce okazuje się, że Kuba nie zostawił jej zupełnie samej. Agata będzie musiała podjąć decyzję, czy wyjawić mu, że zostanie ojcem.
Tylko czy sama będzie potrafiła pokochać dziecko? Czy starczy jej sił, by walczyć o jego szczęście? Czy rzeczywiście chciałaby, żeby Kuba wrócił?

Czy po raz kolejny wychodząca za mąż ciotka Agaty ma rację, twierdząc, że życiowy szampan przecież każdemu kiedyś w końcu się znudzi? Czy rzeczywiście na dłuższą metę lepszy jest ten zwykły, codzienny kompot z truskawek?

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: www.replika.eu

mk956 | 2015-09-15
Przeczytana: 14 września 2015

„Wszystko dla Ciebie” trafiło w moje ręce przez czysty przypadek. I chociaż niepozorna okładka nie zapowiadała tak głębokiej treści, zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona w tym temacie.
Książka opowiada o Agacie, młodej mężatce, której w zaledwie parę chwil wali się na głowę cały poukładany świat. Przez przypadek odkrywa, że jej mąż ma romans z inną kobietą i postanawia się od niej wyprowadzić, nie szczędząc przy okazji „miłych” słów na pożegnanie. Jak to zawsze w życiu bywa, nieszczęścia przyciągają się jak magnez, więc oprócz tego Agata zostaje bez pracy, pomysłu na to jak utrzymać wielki dom, a jej najlepsza przyjaciółka nie do końca potrafi ją wesprzeć, gdyż sama ma zostać szczęśliwą mamusią, a to jeszcze nie koniec niespodzianek…
Agata, choć mogłaby usiąść i płakać godzinami, użalając się nad swoim losem, zaczyna przekuwać swoje nieszczęście w nowe perspektywy. Uczy się cieszyć z tego co ma, odkrywając siebie na nowo, w nowej sytuacji i na nowej nieznanej ścieżce...

beataj | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Mała książeczka z wielką treścią. Coś, co z okładki i opisu zapowiada się typowym babskim czytadełkiem, okazuje się mądrą opowieścią o życiu. O trudnych wyborach i decyzjach, o dorastaniu do nich i konsekwencjach, wreszcie o odpowiedzialności.

Marlena | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Powiem szczerze, że bardzo podobała mi się ta lektura. Choć nie ma tu jakiejś wartkiej akcji ani napięcia. Podobała mi się przemiana naszej głównej bohaterki, choć nie zawsze zgadzałam się z jej poglądami.. czyta się szybko, wręcz pochłania się tę książkę. Szczerze polecam.

Joana | 2015-08-20
Przeczytana: 31 lipca 2015

Zacznę od tego, że bardzo lubię czytać kolejne książki moich ulubionych autorów, ale z równie dużą satysfakcją sięgam po powieści jeszcze mi nie znanych pisarzy. Tak też było i w tym konkretnym przypadku, podczas mojego pierwszego spotkania z Panią Joanną Sykat za pośrednictwem jej powieści "Wszystko dla Ciebie".

Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, ponieważ jak już wspomniałam to było moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Ponadto, zarówno tytuł jak i śliczna kolorowa okładka, zapowiadały raczej sielankową opowieść z happy end-em w zanadrzu. Na szczęście autorka postanowiła, że mnie bardzo zaskoczy, tak też się stało i zdobyła tym sposobem moje serce.

Główna bohaterka Agata jednego dnia jest mężatką z poukładanym życiem a już następnego pakuje walizki męża, który jak się niespodziewanie okazuje, szuka szczęścia w ramionach innej. Oczywiście, no i jak to w życiu bywa, nieszczęścia lubią chodzić parami albo i trójkami, więc i Agatę spotyka owa wątpliwa...

Iwona | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, :-), :-), :-)
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Dlaczego,życie czasami płata niezapowiedziane figle?
Czy miłość tak po prostu się kończy?
Agata przekonuje się o tym na własnej skórze. I nie jest to miłe doświadczenie.

Książka mówi o trudnych wyborach, odpowiedzialności.

W książce znajduje się też duża dawka humoru , której dostarcza nam ciotka Agaty- Nina, kobieta trochę szalona .

Urzekła mnie narracja książki- trzyosobowa .Dzięki tej różnorodności form poznajemy Agatę z różnych stron.

Gorąco polecam.

Dorota Partyka | 2013-11-23
Przeczytana: wrzesień 2013

"Kształtuję cię myślą, słowem i czynami.
Dziergam ząbki twoich paluszków, modeluję muszelki uszu, żeby potem wkładać w nie świat.
Twoim oczom obiecuję morze kolorów: sino-fioletowe niebo, biel śniegu za oknem i czerwoną kropkę biedronki, która zajada się teraz zupą z cukru.
I smaki ci obiecuję. Ten najsłodszy, czekoladowo-pocałunkowy, i ten słony, którego nie chcę ci obiecać, a muszę.
Ale wiesz?
Łzy, choć słone, bardzo często są szczęśliwe "[1].

Sięgając po "Wszystko dla Ciebie" spodziewałam się odprężającej lektury w sam raz na jedno popołudnie. Może to przez kolorową okładkę, może przez notkę z tyłu książki, a może przez jedną z recenzji, którą miałam okazję przeczytać, zanim zdecydowałam się zgłosić po tę powieść w facebookowej akcji "Obieg zamknięty"... Teraz, już po przeczytaniu dzieła Joanny Sykat, mogę z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa stwierdzić, że choć książka jest krótka, choć opowiada o kobiecie, której rozpada się małżeństwo, moim zdaniem nie jest lekkim...

Cyrysia | 2013-02-23

Joanna Sykat (wł. Joanna Zakrzewska), laureatka konkursów literackich, zadebiutowała zbiorem miniatur prozatorskich "Biedronki są ważne". Obecnie nakładem wydawnictwa Replika możemy poznać kolejne dzieło autorki zatytułowane ,,Wszystko dla ciebie’’.

Agata, główna bohaterka pewnego dnia dowiaduje się, że jej mąż Kuba znalazł sobie inny obiekt zainteresowań. Początkowo małżonka próbuje ocalić swój związek, ale mimo wszystko ukochany wyprowadza się z domu. Zrozpaczona dziewczyna zostaje sama z kotami i z wszechobecną pustką, lecz to nie koniec problemów. Już niedługo w życiu Agaty pojawi się ktoś jeszcze- maleńka fasolka. Czy w nowych okolicznościach dojdzie do rozwodu państwa Leśniaków? Czy warto ratować rodzinę, w której nie ma już miłości?

Nie mogłam się doczekać, kiedy poznam treść książki ,,Wszystko dla ciebie''. Szczególnie ciepła, optymistyczna okładka podziałała na mnie zachęcająco. Muszę jednak przyznać, że po skończeniu w/w lektury mam mieszane uczucia. Początkowo fabuła...

tajus | 2013-03-30
Przeczytana: 12 marca 2013

Mimo że zdrady, rozstania i powroty przewijają się w literaturze bardzo często, lubię sobie od czasu do czasu o nich poczytać, bo przecież każda historia miłosna jest inna i może mnie zaskoczyć czymś nowym. Czy w przypadku powieści "Wszystko dla ciebie" autorstwa Joanny Sykat mogę pisać o zaskoczeniu? Nie. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że autorka przykrą tematykę rozstania głównych bohaterów kieruje na trochę inne tory. Bo czego można się zazwyczaj spodziewać, czytając o zdradach i kłótniach małżonków? Przede wszystkim tego, że rozejdą się oni na dobre albo będą próbowali naprawić swój związek, prawda? Sykat do tych małżeńskich dylematów dodaje coś jeszcze - kolejny problem, a mianowicie kwestię posiadania dziecka i próby odnalezienia się w nowej roli - roli rodzica.

Przed takim właśnie zadaniem staje Agata. Kobieta najpierw odkrywa, że jej mąż, Kuba, romansuje z jakąś panienką poznaną przez Internet, a następnie, że jest w ciąży z tym niewdzięcznikiem, co kompletnie...

MonikaOrłowska | 2013-03-05
Przeczytana: 03 marca 2013

Joannę Sykat, a właściwie Joannę Zakrzewską znam przede wszystkim jako autorkę rewelacyjnych miniatur prozatorskich. Dlatego też bardzo byłam ciekawa, co pokaże w swojej pierwszej powieści.
„Wszystko dla ciebie” jest historią Agaty Leśniak, trzydziestopięcioletniej „dziewczyny”, która w pewnej chwili znalazła się na zakręcie życiowym. Nie dość, że po wakacjach nie może liczyć na przedłużenie umowy o pracę, to jeszcze odkrywa, że jej mąż najprawdopodobniej ma romans. Kuba Leśniak pakuje walizki, bezceremonialnie zarządza podział majątku i na odchodnym wdeptuje żonę w ziemię, podważając nie tylko wspólnie przeżyte lata, ale i jej kobiecość. Jakby tego było mało, Agata wkrótce odkrywa, że zostanie matką.
Temat zdrady i mozolnego wstawania z popiołów po życiu w małżeństwie jest dość powszechny w literaturze kobiecej. Samotne macierzyństwo również zdążyło w niej zaistnieć. Dlaczego więc warto po raz kolejny zagłębić się w oba tematy? Dlatego, że Joanna Sykat nie oferuje sztampowych...

Blackdaisy | 2017-02-07

Książka opowiada o Agacie, która jak dotąd miała pokładane życie. Dowiaduje się, że dla swojego męża Kuby nie jest jedyna kobietą. Z dnia na dzień, bez większych wyjaśnień, oznajmia jej, że się wyprowadza. Agata jest silna, nie poddaje się. Mimo wielu problemów bierze się w garść i układa swoje życie na nowo. Jest to prawdziwa opowieść o życiu i problemach, które spotykają nie jedną kobietę. Pokazuję przemianę głównej bohaterki. Polecam.😀