Prom do Kopenhagi

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura polska
Ag2S

Weronika i Konrad. Ona jest cudowną dziewczyną o niezwykłej urodzie, on jest ambitnym i pracowitym chłopakiem. Ich namiętnościom towarzyszy przyroda. Góry, las, rzeka i most stają się świadkami ich romantycznego uczucia. Cieniem na ich miłości kładzie się jednak tragiczna historia z przeszłości Konrada i rodzinna tajemnica Weroniki z odległych czasów. Oboje na skutek fałszywej dumy nie umieją wyjaśnić zaistniałych nieporozumień. On wyjeżdża do pracy do Niemiec. Ona podejmuje decyzję o wyjeździe na stałe do Danii. Obydwoje chcą zapomnieć o miłości. Ale czy można wykreślić z pamięci tak wielkie uczucie?
Czy można wyrzucić je z serca? A może zakochanym uda się pokonać przeszkody i ich przygoda miłosna zakończy się happy endem?

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Kasiek | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Książka na jedno popołudnie. Krótka, rzeczowa bajka, w której wszystko dobrze się kończy. Historia o miłości z rodzinną tajemnicą w tle. Mimo, że rzecz dzieje się współcześnie, opisy miejsca akcji i zachowań bohaterów sprawiają wrażenie jakby dotyczyły minionych czasów. Tytuł odnosi się do znikomego epizodu, a nie do całości fabuły. Jest to książka, o której raczej długo nie będę pamiętać.

Monika | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Zgadzam się w 100% z Kajsa - historia jakich wiele i chyba mam już za dużo lat, żeby się nią zachwycić ;)
Niemniej czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Polecam jako miłą lekturę na początek wiosny :)

Typowe babskie czytadełko. Trochę naiwne - choć na szczęście- nie tak nierealnie bajkowe, jak zdarzyło mi się już w tym roku czytać u innej polskiej autorki.
Przeczytałam z ciekawości- po miłej, nie tak dawnej lekturze ostatniej pozycji tej autorki. Po porównaniu obu książek stwierdzam, że pisarka poczyniła duże postępy zarówno w stylu swojego pisania, głównie w sposobie prowadzenia narracji, jak i w sposobie przedstawienia samej historii i bohaterów. "Prom do Kopenhagi" i "Podarunek" (bo tę książkę właśnie przeczytałam jako pierwszą) to pozycje, jakby spod pióra różnych kobiet. Ale to chyba świetnie, że mam takie wrażenie - i że pisanie pani Krystyny Mirek ewoluuje właśnie w tym kierunku...
Z ochotą - myślę też i z przyjemnością- sięgnę po książki, które ta autorka napisała "pomiędzy".

Krystyna Mirek napisała piękną powieść a historia opowiada o Weronice i Kondradzie o wspaniałej, wielkiej miłości ich.
Ona piękna, mądra, a on poczciwy,pracowity łączy obojga cudowne i silne uczucie.
Zakochani są w sobie po uszy, nie wi8dz8ą świata po za sobą.
Przecudna,wzruszająca, ciepła lektura zachwyciła mnie,,,wciąga, wzrusza do łez.
Przyjemnie się czyta przy kawie poprawia humor pełna miłości,o przyjaźni oraz o uczuciach...po prostu wspaniała!!!!

kajsa | 2012-04-13

Historia jakich wiele...
Znają się od lat,kochają,ale na drodze do ich szczęścia staje wiele przeciwności - źli ludzie, przedawnione tajemnice, i oni sami, którzy zamiast po prostu wyjaśnić nieporozumienia, przestają ze sobą rozmawiać.
Chyba mam już za dużo lat, bo nie trafiają do mnie tego typu książki.
Myślę,że młodym czytelnikom "Prom do Kopenhagi" może przypaść do gustu.

książek: 1917
agiwka | 2012-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Ona piękna, on poczciwy. On kocha ją, ona jego, miejscowe laski szaleją z zazdrości. Lecz ślepy los nie jest łaskaw dla tego uczucia.
On wyjeżdża "na saksy", ona tęskni, ludzie gadają......
A wszystko to w sielsko-kołtuńskich "okolicznościach" małopolskiej wsi.
Książka ma w mojej opinii dwie zalety - jest tania (kosztuje niecałe 20 zł. ), a Autorka pisze przystępną, poprawną polszczyzną ( co wcale nie jest oczywiste, biorąc pod uwagę niektóre "dzieła" współczesnej literatury dla kobiet).
Mimo wszystko chyba raczej nie skuszę się ponownie na zakup kolejnej "ciepłej, wzruszającej ale i trochę zakręconej opowieści o przyjaźni i miłości" ( tu posłużyłam się fragmentem entuzjastycznego blurba z okładki - dziękuję autorom ;).

Biblioteczka Rudej | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Historii takich jak ta przeczytałam już wiele,ale nic nie poradzę,że lubię polską literaturę współczesną. A już imię głównego bohatera przemawia do mnie osobiście:)
Weronika i Konrad.......
Polecam

dilbi | 2016-10-07
Przeczytana: 05 października 2016

Nie jest tak dobra jak pozostałe książki tej autorki, które do tej pory przeczytałam. Ale czyta sie szybko, sympatycznie, trochę z lekkim przymróżeniem oka, bo cała historia jest bardzo mocno zakręcona, a bohaterowie cierpią chyba tylko w imię .. no własnie nawet nie wiem czego :)
Ważne, że końcówka układa się dokładnie tak jak się przewiduje właściwie od początku :)
Nie męczy, pozwala odpocząć. Przyjemna lektura w tzw. pomiędzyczasie.

ejotek | 2014-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2014

Zafascynowana "Drogą do marzeń" Krystyny Mirek, którą czytałam w grudniu, zaopatrzyłam swoją biblioteczkę w kolejne dwie książki autorki. Tym razem postanowiłam przeczytać początkowe dzieła literackie, dlatego też zaczęłam od debiutu, czyli "Promu do Kopenhagi".

Głównymi bohaterami powieści są Weronika i Konrad, młodzi ludzie, których los połączył miłością, lecz podzielił tajemnicami i przeszłością. Weronika jest lokalną pięknością, dzięki której lokalni jubilerzy zarabiają krocie, sprzedając spore ilości pierścionków zaręczynowych. Jednak dla dziewczyny liczy się tylko Konrad. Wszyscy amanci otrzymują stale i niezmiennie negatywną odpowiedź. Kiedy Weronika miała pięć lat straciła matkę a wychowująca ją babcia była do niej niezbyt pozytywnie nastawiona. Ojciec zaś wolał trzymać się na uboczu, nie lubił rozmów ani wspólnych chwil z córeczką. Dlaczego? Wszystko przez ludzkie gadanie i wiejskie plotki. Kiedy zmarła też babcia Weronika została tak naprawdę sama, gdyż na ojca liczyć...

Iwona | 2011-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2011

Z gorącym entuzjazmem polecam tą książkę ! Ciekawa, ciepła i mądra. Przeczytałam ją w jedną noc, autorka przeprowadziła mnie przez zakręty losu, tajemnice rodzinne. Przypomniała, że własne życie nie może być odstawione na pobocze, odłożone na później. Siła miłości oraz przyjaźni, wiara i dawne, zapomniane, proste, ludzkie poczucie jedności w samym środku codziennych zdarzeń. Noc z tą książką była dla mnie jak kąpiel w źródełku.