Meksykańskie fascynacje

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Meksyk, Mexico
literatura faktu
takisobiejac

Autor dwukrotnie przebywał w Meksyku, podróżował po kraju, oglądał zabytki kultury Azteków i majów, podziwiał piękno przyrody meksykańskiej, interesował się trudnymi problemami politycznymi i gospodarczymi dzisiejszego Meksyku - kraju wielkich kontrastów i wielkich możliwości. W książce opowiada o historii tego państwa, o ukształtowaniu się narodu meksykańskiego, o polityce zagranicznej...

W książce opowiada o historii tego państwa, o ukształtowaniu się narodu meksykańskiego, o polityce zagranicznej Meksyku, a w szczególności o stosunkach ze Stanami Zjednocznonymi, oraz o nowym bogactwie - ropie naftowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1961

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Łukasz Siwek | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Reportaż, 2017