Ewangelia według Artema

Cykl: Metro (tom 1.1) | Seria: Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo: Insignis
Eбангелие от Aртема
Kamilos

Zakończenie powieści „Metro 2033” nie napawa optymizmem. Wydaje się, że dla rodzaju ludzkiego nie ma już nadziei i czeka go powolna zagłada. Czy aby na pewno? Przeczytaj „Ewangelię według Artema”, nowy końcowy rozdział „Metra 2033”, nadający książce inną, zaskakującą wymowę. Autorem „Ewangelii” jest sam Dmitry Glukhovsky.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2012

źródło okładki: http://www.insignis.pl

Grzegorz | 2019-09-06
Przeczytana: 06 września 2019

Dokończenie Metro 2033 widziane oczami głównego bohatera powieści - Artema. W porównaniu do książki napisane językiem atrakcyjnym do czytelnika, ponieważ przybiera ona postać coś na wzór pamiętnika ukazując myśli i postrzeganie rzeczywistości postaci, która była w samym centrum wydarzeń.

NefronInfernus | 2019-02-08

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony ta "Ewangelia" dodała mi nieco nadziei po smutnym zakończeniu Metro 2033, a z drugiej liczyłem na pojawienie się tego wątku w Metro 2035. Niestety jego brak w kontynuacji powieści stawia sens "Ewangelii" pod dużym znakiem zapytania.

skoczek | 2018-11-23

Jakby ktoś Glukhovskiemu kazał w wydawnictwie na 5 minut po wznowieniem Metra 2033 coś dopisać na kolanie. Na co to komu? Nic to nie wniosło...

Charger | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

To już chyba lepsze było oryginalne zakończenie.

Pan Kracy | 2018-10-01
Przeczytana: 27 września 2017

Niby ok, ale jednak nie podobają mi się takie suplementy, które nie są spójne z treścią oryginału.

Podobne zjawisko obserwujemy w filmowej serii "Fantastyczne zwierzęta" oraz na twitterze J.K. Rowling względem cyklu o Harrym Potterze. Jak się zawczasu nie pomyśli, to może lepiej ugryźć się w język, zamiast piętrzyć karkołomne (non)sensy i udawać, że wszystko było zaplanowane od samego początku. Widać gołym okiem, że nie!

MariuszK | 2018-08-22
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Jako uzupełnienie OK

Marcin | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Czytając niektóre opinie widzę, że dodatek ten nie podobał się niektórym czytelnikom. Skomplikował co prawda to i owo, ale dzięki temu Artem nie wydaje się już być nudnawym głównym bohaterem co wszystko przeżywa kiedy to inni wokół umierają. Oczywiście szanuję zdanie innych osób (jakby co).

Michał Mielcarek | 2018-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Kropka nad i dla Metro 2033
Genialnie pokazany skokowy rozwój bohatera z zadającego pytania na ferującego odpowiedzi. Zaspokajająca opowieść wiążąca wiele wątków z Metro 2033. Jest czymś czego brakowało mi po słowie 'koniec'.
Powinno to być epilogiem 2033 a nie osobnym tworem.
Brawo Dmitry, Brawo Artem!

Czy w 2034 wątek pozostanie pociągnięty?

Thomas886 | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Horror..., 2017
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Seria Metra nie wciągła mnie dlatego zakończę przygodę na tym ostatnim rozdziale.

Whiro | 2017-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Odcinanie kuponów w bardzo kiepskim stylu. Przygody z "Metrem..." już mi wystarczy.