Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka

Cykl: Agatha Raisin (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Potted Gardener
Roxie

Nikomu nie życz śmierci - tej zasady trzyma się Agatha po powrocie do przytulnego Carsely. Okazuje się jednak, że w czasie nieobecności pojawiła się nowa mieszkanka, która stała się obiektem adoracji przystojnego sąsiada, Jamesa Laceya. Piękna Mary Fortune jest utalentowana w każdej dziedzinie, a zwłaszcza w ogrodnictwie. Natomiast Agatha jest w sprawach ogrodniczych całkowitą dyletantką. Gdy zatem zbliża się dzień otwarcia ogrodów dla publiczności, Agatha zaczyna marzyć o spektakularnym morderstwie, które odwróciłoby uwagę Jamesa od Mary. I te marzenia się spełniają...

źródło okładki: http://aleksiazka.blogspot.com/2012/08/recenzja-mc...»

Piotr | 2017-07-07
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2017

Trzeci tom audiobooka za mną. Z każda częscią jest coraz ciekawiej i zabawniej. Agatha Rasin jak zwykle namiesza, a tym razem sprawdza się powiedzenie:"Uważaj o co prosisz, może się spełnić". Autorka wprowadza nowe postacie i nowe rywalizacje. Oczywiście pomysłowość naszej bohaterki doprowadza czytelnika do łez. Agatha jest wyjątkowo żądna wygranej, tym razem w konkursie na najpiękniejszy ogród. Niestety, podobnie jak w pierwszym tomie nie ma pojęcia o gotowaniu i pieczeniu, tak tutaj ma blade pojęcie o sadzonkach i uprawianiu ogrodu. Ale od czego są odpowiednie sklepy i firmy zajmujące się projektowaniem ogrodów? Pierwsze próby nie są zbyt udane, dlatego Agatha postanawia zrobić coś, co przykuwa uwagę mieszkańców Carsley.

Jak zwykle wzdycha do nieodpowiednich typów i marzy o płomiennym romansie. Nie sposób nie polubić tej postaci. Zwariowanej, trochę roztrzepanej kobiety w średnim wieku. W tym tomie zapadłą mi szczególnie dieta owocowa, którą stosowała z przyjacielem.

...

veinylover | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Kiedy Agatha przejawia głupotę (z sadzonkami) i to głupotę spowodowaną niechęcią do kogoś, kto udziela rady oczywistej i przez całą wieś uznawanej jako oczywistą, a potem głupotę tę maskuje jeszcze większą głupotą (płot i związany z nim kontrakt), to łapie u mnie punkty ujemne, gdy natomiast walczy z lenistwem i niechlujstwem osób źle wykonujących pracę (awantura w knajpie i na końcu książki zrobienie porządku z leniwą sekretarką) i robi to z pełną swoistego wdzięku nieprzejednaną agresją, to łapie u mnie punkty dodatnie. Sprawia to wrażenie pewnej niespójności osobowości, ale kto wie, może u kobiet zdarza się konglomerat współistniejących cech żenującej głupoty i genialności? Być może. Za te dwie ostre akcje ją bardziej lubię. Szkoda, że autorka takich akcji nie wymyśliła więcej.
Sama historia opowiedziana jest całkiem przyjemna w odbiorze i nie wywołuje zbyt dużo złych emocji w czytelniku - czyli we mnie.
Książka utrzymuje poziom poprzednich.
Polecam.

książek: 2059
jamczyk | 2018-03-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 03 marca 2018

Agatha w krainie ogrodów. Kolejne przygody domorosłej pani detektyw, która tym razem, chce przy okazji być najlepszą ogrodniczką. Sympatyczna opowiastka o życiowych rozterkach, z humorem pokazująca angielską prowincję, gdzie znów popełniona zostaje zbrodnia. Na tyle miło i szybko się czyta, że sięgam po następny tom.

Mam ogromną słabość do Agathy oraz jej przygód natury miłosno-kryminalnej. Trzeci część serii o będącej na wiecznej ( i wiecznie nieprzestrzeganej) diecie mieszkance urokliwego Carsely udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że niektórzy ludzie po prostu zbyt poważnie traktują ogrodnictwo. Kiedy tajemnicy niszczyciel dewastuje okoliczne ogródki nikt nie podejrzewa, że następstwem aktów wandalizmu będzie spektakularne morderstwo...
M.C.Beaton ma prawdziwy talent do tworzenia krótkich, obłędnie zabawnych historyjek doprawionych efektownymi zbrodniami i sąsiedzkimi romansami. Nie jest to może wybitna literatura, ale czyta się ją z dużą przyjemnością.

filozof | 2015-09-28

Dużo słyszałem dobrego o tych książkach,z tej serii.No i postanowiłem wypożyczyć.Tak się złożyło,że akurat ta mi wpadła w łapki.
No więc,zobaczyłem parę opinii na jej temat i zrozumiałem.Nie mogłem lepiej trafić.Jako fan kryminałów,byłem bardzo zadowolony,gdy przeczytałem początki książki.
Ale to super pomyślałem,rewelacja.
Opisy wioski w Anglii są tu świetne.Zabójstwo pewnej bogatej,wkurzającej damy.Troszkę w stylu Agathy Christie,lecz bardziej z humorem.
Owszem,to nie jest literatura najwyższego sortu.Ale ma coś w sobie,że przyciąga.
Może ta lekkość pisania.Bądź co bądź o sprawie trudnej,jakim jest zbrodnia.
Mamy tu dużo ciekawych postaci.
Każda jest ważna na swój sposób.
Świetna zabawa przy tej książce była.

smallangel | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Idąc za ciosem przeczytałam kolejny tom mówiący o Agathcie Raisin i jej życiu po życiu, czyli przygodach na emeryturze w małej, sennej wiosce. Ponieważ sama marzę intensywnie o takiej emeryturze, dlatego tym bardziej moje relacje z bohaterami mają się wyśmienicie (używając kwiecistego języka angielskiej wsi:-) A tak na poważnie, nie jestem pewna, czy przeczytam wszystkie tomy sagi, ponieważ jeśli dobrze się orientuję, jest ich ponad dwadzieścia, jednak chwilowo ten typ humoru bardzo mi odpowiada. Polecam na małe smuteczki i jesienne chłody:-)

PABLOPAN | 2012-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Seria z książki na książkę staje się coraz lepsza. Faktycznie, nie są to typowe kryminały, ale czyta się lekko i przyjemnie, a mała, wiejska społeczność szybko zaskarbia sympatię czytelnika. Zdecydowanie polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy :)

atimere | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Przyjemny kryminałek z uroczą jak zawsze Agathą Raisin. Najbardziej lubię tą serię chyba za to, że Agatha nie jest ani ładna, ani młoda i nawet nie jest sympatyczna. I jest to przemiła odmiana po całym stadzie detektywów, profesjonalnych lub nie ale zawsze zjawiskowo pięknych niezależnie od płci. Agatha Raisin ze swoimi wadami, tak charakteru, jak i urody jest po prostu prawdziwa i nawet mimo wszystko daje się lubić.

anika | 2017-07-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2017
Przeczytana: 22 lipca 2017

Całkiem przyjemnie słuchało mi się tego audiobooka, nie raz się uśmiechnęłam podczas słuchania, bo kryminału ta książka nie przypomina, raczej komedię. Sama główna bohaterka jest nieco irytująca ze swoim dziecinnym zachowaniem, ale można przymknąć na to oko i w gorące, letnie popołudnie dać porwać się klimatowi angielskiego miasteczka.

Magdalena | 2016-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 lipca 2016

Najlepsza część z tych 3 pierwszych tomów.
Morderce łatwo było wywnioskować, gdy Agatha wzięła się do akcji jako pani detektyw.
Agatha nadal nastoletnio się zachowuje, ale już mniej.
James Lacey zachowuje się dziwnie, choć może ludzie tak mają. Jakby nie był pewny, co jednak czuje i jest strasznie płochliwy.