Klub Książki

Tłumaczenie: Alina Patkowska
Wydawnictwo: Harlequin
The Book Club
klub książki, spotkania, dyskusje

Z pozoru to zwykły klub książki - spotkania raz w miesiącu, długie dyskusje przy lampce wina na temat przeczytanych lektur. Jednak dla pięciu kobiet, które go stworzyły, to coś o wiele ważniejszego - możliwość podzielenia się swoimi radościami i lękami, sukcesami i kłopotami, miejsce, gdzie zawsze znajdą wsparcie. Eve, Annie, Doris, Gabriella, Midge... Każda z tych kobiet przeżywa jakiś życiowy dramat: śmierć lub zdradę męża, walkę o poczęcie dziecka, depresję, niemożność porozumienia się z najbliższymi. Tylko przyjaźń, która je łączy, pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile.

źródło opisu: okładka

Patrycja | 2011-07-14

Porażona upałem sięgnęłam po amerykańskie czytadło... Przeczytałam szybko bo książka napisana jest sprawnie, wciąga pomimo, że traktuje o codziennym życiu amerykańskich gospodyń domowych .Ta książka miał być o przyjaźni a dla mnie jest o zachowaniu niezależności finansowej i osobowościowej kobiety - żony i matki.
Główna bohaterka - Eve - po śmierci męża musi zacząć życie od nowa. Co nie jest łatwe gdy przez ostatnie 20 lat było się gospodynią domową skaczącą wkoło męża i dziatków. Sprzedaje rezydencje, idzie do nisko opłacanej pracy i zaczyna wszystko od zera w "prawdziwym życiu".jej przyjaciółki z tytułowego Klubu Książki borykają się z innymi, bardzo realistycznymi problemami - z mężem tyranem, chorobą i bezpłodnością, koszmarną mamusią, która postanawia zamieszkać u córki wraz ze swoim pudelkiem.
Dobra, obyczajowa powieść.
I jak to w Ameryce wszystko ma swój Happy End czego spodziewamy się od pierwszej strony ;)

PrzyAromacieKawy | 2011-11-01
Przeczytana: 24 października 2011

Bardzo fajnie czyta się Klub Książki. Ciepła, ciekawa, wciągająca. Klub Książki to historie pięciu kobiet, które swoje już w życiu przeszły i dużo jeszcze przed nimi. Nie są na początku swego życie, ale nie można powiedzieć, że są stare. Mają oczywiście poukładane życie (no przynajmniej tak się wydaje na oko). W życiu każdej z nich pojawia się w końcu moment, który powoduje totalne zamieszanie w codziennym porządku. Świat się wali, wszystko idzie nie tak, trudno jest się odnaleźć.
Eve ma wszystko i w jednej chwili traci to, co najważniejsze - miłość swojego życia. Jej mąż umiera nagle na zawal serca. Czeka ją bardzo długa droga, aby podnieść się z tej traumy. Musi na nowo odbudować poczucie bezpieczeństwa, zaufania do ludzi, musi wziąć siły, żeby wstać a co dopiero opiekować się dwójką trochę wymagających dzieci.
Annie nabiera w wieku 43 lat jeden cel - chce mieć dziecko! Jak to zazwyczaj bywa, wspaniałe układy z mężem i cudowny seks przeradza się w mechaniczne stosunku z...

LoVeandHoPe | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

"Klub ksiazki" to opowiesc o pieciu przyjaciolkach,ktore raz w miesiacu spotykaja sie i omawiaja przeczytana ksiazke. Jesli ktoras z przyjaciolek ma problem, reszta biegnie jej na pomoc. Bohaterki sa sobie oddane i wiedza,ze moge na siebie liczyc w kazdej sytuacji, tworza rodzine i nikt,ani nic tego nie zmieni. Kazda z bohaterek boryka sie z innym problemem: smierc meza, maz despota, walka o poczecie dziecka, problemy finansowe, brak porozumienia z matka
Ciepla ,wzruszajaca powiesc, idealna na samotne wieczory.
Polecam.

Karolina | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Kilka kobiet z których każda jest inna, każdy ma swoje problemy i próbuje je w jakiś sposób rozwiązać..
Każdemu wydaje się, że nasz problem to koniec świata.. Ale z każdej sytuacji możemy się podnieść..

srebrnanatalia | 2014-12-11
Na półkach: Dkk, Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Bardzo pokrzepiająca lektura. O tym, że w każdym wieku można zacząć od nowa. :)

Patrycja Wieloch | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książka ,,Klub książki" Mary Alice Monroe to powieść kobieca . Przedstawia ona 5 przyjaciółek : Eve, Annie, Doris, Gabriella i Midge, które spotykają się na dyskutowaniu na temat przeczytanych książek. Każda z kobiet zmaga się z różnymi problemami codziennego życia. W książce zostają przedstawione ich historie. Eve zostaje dotknięta przez życie śmiercią swojego męża, długo nie może się pozbierać, po tak wielkiej stracie. Musi wyprowadzić się z ukochanego domu, znaleźć pracę. Na jej drodze pojawia się przystojny dziekan, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jednak nie wszyscy się zgadzają na ten związek. Annie wraz z mężem starają się o dziecko. Jednak ich próby okazują się bezsensowne. Annie jest tak skupiona na zajściu w ciążę, że zaniedbuje swojego męża, traktuje go jak ,, zwierze z popędem seksualnym". Z każdym dniem się od siebie oddalają. Gdy okazuje się co jest jej przyczyną braku ciąży ich życie zmienia się.
Doris bardzo inteligentna kobieta, która musi mieć...

Jola Sopińska | 2015-03-13
Przeczytana: 27 marca 2014

"Klub Książki" Mary Alice Monroe, to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Pomimo że bohaterki tego czytadełka mają poważne problemy rodzinne, zdrowotne, i inne. Ale któż ich nie ma? Jednak tylko w amerykańskich filmach i powieściach (ależ uogólniam!) wszystko kończy się dobrze. I tak jest też tutaj. Od pierwszych kart powieści wiemy jak się ona skończy. Chorzy wyzdrowieją, samotni znajdą miłość, skłóceni pogodzą się, itd. A wszystko to dzięki wspólnocie jaką jest klub czytelniczy tworzony przez pięć bohaterek. Lektura książek i dyskusja o nich jest pretekstem do spotkań w miłym gronie, przy lampce wina. Przy okazji rozwiązują się problemy... Jaki z tego wniosek? Czytanie jest lekiem na całe zło...

MoniS | 2016-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Przyjemna, ciepła opowieść o kilku przyjaciółkach które z pozoru wiodą spokojne życie, tymczasem nic nie jest takie jak się wydaje. Jak to w życiu bywa - każdy z nas ma swoje problemy i sekrety...
Polecam, czyta się sympatycznie :)

abla5 | 2011-02-03
Przeczytana: grudzień 2010

To książka o kobietach, ich przyjaźni, życiu u boku mężów, trudnych decyzjach.....samo życie .....przeżywamy podobne troski chociaż nie jesteśmy bogate i nie mieszkamy w Ameryce.
Czyta się barzdo dobrze.

Ewa Rajska | 2015-07-21

Książkę Klub Książki czyta się szybko i "lekko".
Myślę, że można się zasugerować fajnym pomysłem bohaterek książki i stworzyć własny klub książki:). Znajomi pasjonujący się czytaniem mieli by okazję na połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo członkowie owego klubu mieliby powód do spotkań, motywację do przeczytania czegoś, co nie koniecznie jest "z naszej półki":).
Poza tym książka, jak dla mnie chyba trochę za bardzo amerykańska.