Pamiętnik nastolatki 5

Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 5)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
adrianna

Kochani! Pasmo nieszczęść! Świat mi się rozpada! Wszystko mnie denerwuje! Straciłam miłość mojego życia! Liczyłam na to, że Maksym wróci ze Stanów po wakacjach. Na dodatek Blanka znalazła sobie nową przyjaciółkę. Wszyscy mnie opuścili… Ale los bywa przewrotny. Po burzy zawsze wychodzi słońce. A moje zabłysło jakże jasno i promiennie… Mam dla Was jeszcze jedną ważną informację. W końcu nadszedł...

Mam dla Was jeszcze jedną ważną informację. W końcu nadszedł ten upragniony, dawno wyczekiwany dzień… Skończyłam 18 lat. Nareszcie! Wreszcie jestem dorosła. Świat leży u mych stóp. Tylko co z tego? Czy pojawią się przede mną nowe możliwości? Czy będę umiała dokonywać właściwych wyborów? Czy młodzieńcza miłość jest tą na całe życie?

Ilustracje Krystyna Mól.

źródło opisu: www.pamietniknastolatki.pl

źródło okładki: www.pamietniknastolatki.pl

kamyk576 | 2014-12-11

Liczba stron : 261
Kolejna częsc przeczytana- bardzo mi się podobała. Szczególnie ostatnich kilka stron, bardzo mnie poruszyły .

"Pamiętnik nastolatki 5" to powieść, która bardzo mile mnie zaskoczyła. Cieszę się, że miałam okazję spotkać się z bohaterami, których obdarzyłam szczerym uczuciem już wiele miesięcy temu i szykują nam coraz to nowe niespodzianki. Z dnia na dzień główna bohaterka staje się coraz doroślejsza i niezwykle poważnie podchodzi do sporej części swoich obowiązków. Bywają chwile, w których czuje nieco zagubiona i oddałaby wszystko, aby zrozumieć otaczającą ją rzeczywistość. W dalszym ciągu ma z tym dość spore problemy, jednak wsparcie drugiej osoby wydaje się mieć na nią zbawienny wpływ. Co prawda nie wszystko układa się po jej myśli, a nadopiekuńczość matki w dużej mierze przeniosła się na osiemnastoletnią Zuzę, jednak widać, że siostry mają ze sobą coraz to lepszy kontakt. Obserwując zażyłość dziewczyn żałuję, że nie posiadam w domu kogoś równie bliskiego i zarazem niezwykłego, chociaż i tak najbardziej zazdroszczę Natce Bazyla.

Beata Andrzejczuk nie byłaby sobą, gdyby nie umieściła w...

Irena | 2012-09-08
Przeczytana: 08 września 2012

„Jeśli kogoś kocham, to kocham całym sobą i gdy myślę o przyszłości nie umiem nie umiejscawiać w niej ciebie. Będę czekał, dopóki nie poczujesz tego samego co ja.”*

Zastanawiam się czasem czemu dorośli mówią, że młodzież nie ma problemów i ważnych decyzji do podjęcia. Przecież to właśnie wtedy wszystko w nas się kształtuje. Wybieramy kim tak naprawdę chcemy być i co robić. To że jest się młodym nie znaczy, że nie wiemy o problemach i że ich nie rozumiemy. Popełniamy błędy, ale kto ich nie popełnia. To nie magiczna osiemnastka sprawia, że stajemy się dorośli, a doświadczenia z naszego życia.

Druga klasa liceum to już nie przelewki. Matura coraz bliżej i nauczyciele nie są już tak łaskawi jak rok temu. Dla Natki i jej przyjaciół zaczynają się ciężkie czasy gdzie to nauka będzie na pierwszym miejscu. Nasza bohaterka prócz szkoły zmaga się jeszcze z jednym i dla niej bardzo ważnym problemem. Nadal przeżywa to w jaki sposób rozstała się z Maksymem na lotnisku. Przez cały czas...

adrianna | 2012-10-19
Przeczytana: 19 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciesze się,że powstają takie książki jak ta. Beata Andrzejczuk opisuje wszystko bardzo dokładnie, tak jakby sama była nastolatką, a nie dojrzałą kobietą. Natalia dojrzewa, nie jest już zwykłą gimnazjalistką, ale powoli uczy się bycia dorosłą dziewczyną.
Początek książki jest wręcz sielankowy, sprawy się wyjaśniają, wszystko zaczyna się układać. Pamiętniki Nastolatki to takie książki, które czyta się bardzo szybko.. Ja nie mogłam się wręcz doczekać co wydarzy się dalej.
Autorka porusza także bardzo ważne tematy z których jednocześnie można się czegoś nauczyć. Mi na przykład bardzo podobało się,że to poruszyła temat wojny. Dzięki temu dowiedziałam się kilka ważnych rzeczy.
Jednocześnie dużo uwagi poświęca uczuciu Natalii i Maksyma. Maksym to wręcz ideał faceta. Mądry, odpowiedzialny, dojrzały, kocha Natalie i daje jej do zrozumienia ,że traktuje ją bardzo poważnie.
Kiedy zbliżałam się do końca lektury, spodziewałam się,że autorka zaskoczy mnie czymś pozytywnym. A tu nagle.. takie...

witcherrie | 2014-10-12
Przeczytana: 12 października 2014

Kolejna książka z cyklu ''Pamiętnik nastolatki''. Nieźle się już wciągnęłam w tę serię! Prawie zawsze kończę ją w jeden dzień. Bardzo lubię sposób pisania autorki-prosty i w języku młodzieży. A te romantyczne wyznania Maksyma...są cudowne! Zakończenie tej części było dla mnie bardzo szokujące i jednocześnie się zdenerwowałam- przerwać w takim momencie! Już nie mogę się doczekać kiedy jutro pójdę do biblioteki i natychmiast wezmę do ręki 6 część!

Beata Janosz | 2014-08-17

Ta książka, jak i inne części są po prostu genialne! Przeczytałam ja w jeden dzień. Bardzo mnie wciągnęła.

Sandra Czarniecka | 2013-01-26

Hm, ogólnie to mi sie nawet podoba. Co prawda myślę, że jest za grzeczna ta Natalia, a jej błędy są jakies takie... wymuszane przez autorkę, żeby coś się działo. Jej związek jest totalną rutyną i ten obraz niezbyt pasuje do dzisiejszej rzeczywistości, tak mi się wydaje... Może tak właśnie powinno być, ale prada jest jaka jest. Przeczytałam z zasady i dalsze części też bd czytać, ale już nie kupować.

Sweetkarmel | 2012-09-09
Przeczytana: 08 września 2012

Super, super książka. Zajbardzie wzruszył mnie koniec !!
Czekam z niecierpliwością na pamiętnik nastolatki 6 ponieważ jak się przeczyta PN5 to chce się od razu sięgnąć po kolejną część. Polecam wsssssssszzzyysstkkimm !!!!!!!!

Katniss | 2013-04-01

Najlepsza część jaką do tej pory czytałam :) Już jestem ciekawa 6, bo końcówka trzyma w napięciu :)

Klaudia Ficek | 2014-05-22
Przeczytana: 21 maja 2014