Dziennik nastolatki

nastolatka
typ
papier
Ginny
5,82 (133 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Dziennik nastolatki to książka o wewnętrznej przemianie szesnastoletniej dziewczyny zagubionej w otaczającej ją rzeczywistości. Poszukiwanie swojego miejsca wśród rówieśników, poszukiwanie prawdziwej przyjaźni, akceptacji, poczucia własnej wartości to podstawowe problemy z jakimi boryka się bohaterka, charakterystyczne przecież dla ogromnej większości osób w tym wieku. Przełom następuje w chwili gdy Caitlin odnajduje swe miejsce w grupie Oazowej, a następnie uczy się modlić, szukając wsparcia w Bogu. Zaczyna odczuwać Bożą miłość i od tej chwili wie, że nie jest sama, że ktoś bardzo się o nią troszczy i czuwa nad nią.
To poczucie daje jej silę. Dziewczynka zaczyna odkrywać świat prawdziwych wartości, rozumie co jest dobre, a co złe i jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń.
Catlin przechodzi przemianę od zalęknionej, pogubionej w życiu, a swoim pojęciu bezwartościowej osoby, do pełnej radości życia, silnej i czującej, że wszystko jest możliwe, pełnowartościowej osoby. Sama jest zaskoczona tą przemianą i tylko pamiętnik uświadamia jej jaka była przed sześciu miesiącami. Może uwierzyć, że taka zmiana w jej życiu rzeczywiście nastąpiła. Odnalazła więc samą siebie dzięki Bożej pomocy i uwierzyła, że wszystko jest możliwe.

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=54769

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
milau | 2014-03-10
Przeczytana: 15 lutego 2014

Zaczynała się fajnie, niestety potem główna bohaterka potrafiła rozmawiać tylko o kościele i wypisywać różne modlitwy. Miała być to książka czytana dla rozrywki lecz się nią nie okazała.

Coffie | 2011-01-18
Przeczytana: 2011 rok

To dziwne. Od razu po jej skończeniu poczułam ulgę. Tyle dni ją czytałam i tyle się z nią męczyłam. Co prawda dwa dni z rzędu przesiedziałam w żywej szopce, dokarmiając zwierzęta, a główniej wielbłądy (czy to dozwolone?). A co do książki to ciężko było mi ją... strawić. W niej głównie chodziło o jeden temat, który mnie strasznie denerwował. No może o dwa.... Tak czy owak muszę powiedzieć, że zupełnie mi nie przypadła do gustu. Autorka napisała książkę ciekawym językiem i posłużyła się fantastycznym stylem, to fakt, jednak to nic nie daje. To opowiadanie nie zasługuje na szóstkę. Nawet na piątkę. Ja, osobiście, postawiłam bym ocenę poniżej 3. Ostatecznie.Ogólnie książka nieciekawa.

Agrafqa | 2014-08-12
Na półkach: Wymienię, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo trudno określić jaka ta książka jest.
Momentami tragiczna, innymi spokojna, jeszcze innymi buntownicza, a zaraz potulna jak baranek.
Duży plus za realizm. Świat przedstawiony w książce jest naprawdę (co może być raczej smutne) podobny do tego w jakim żyjemy. Czyli po prostu bagno.
Kolejny plus za postacie drugoplanowe - kilka jest naprawdę świetnych ukierunkowanych tylko na zło lub dobro, co jest bardzo mocno zaznaczone.
Jeszcze jeden za rodziców głównej bohaterki, którzy też zachowują się jak na porządnych rodziców katolickiej rodziny przystało - czyli czepiają się o wszystko i biednemu dziecku nie dają żyć. No, dopóki ono samo nie zrozumie, że to ich "pieprzenie za uchem trzy po trzy" miało bardzo duży sens i kierowane było najzwyklejszą w świecie troską.
Ogromny MINUS jednak za główną bohaterkę, która bez przerwy się miota. Niby chce być dobra, innym razem podoba jej się ten świat tak bardzo okrutnie przedstawiony w powieści. Ja rozumiem, że "kobieta zmienną...

Kyou | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Dużo, dużo o Bogu. Ale jednak mi się podobała - i to się liczy.

KsiążkowaWiki | 2015-02-05
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2015

Myślałam że to będzie typowy pamiętnik nastolatki która chce zostać popularna w szkole i na początku tak było ( NUDA) Ale potem zaczyna się odnosić do boga i do chrześcijaństwa i to ratuję to lekturę dla dzieci. Można się wiele nauczyć o Bogu. Główna bohaterka nie podobała mi się ogólnie(ale to szczegół) Ogólnie jeśli jesteś zagubionym lub niepełnym chrześcijaninem to polecam przeczytać. Co do tej przysięgi co ona złożyła to ja nie mogłabym takiej złożyć.

yoursmilinggirl | 2013-12-21
Przeczytana: 2012 rok

Jestem bardzo religijną osobą i Bóg w moim życiu jest na pierwszym miejscu, jednak czytając ''Dziennik nastolatki'' nie potrafiłam się zidentyfikować z główną bohaterką, co według mnie jest bardzo ważne, aby przyjemniej się czytało. Forma pamiętnika idealnie sprawdzająca się w powieściach o nastolatkach jak np. w ''Charlie'' tu też pasuje i działa na plus. Niemniej jednak ksiąka jest bardzo interesująca i serdecznie ją polecam.

Aisog | 2011-05-15
Na półkach: Pamiętniki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 maja 2011

Podobała mi się.
Bardzo dużo w tej książce jest o Bogu. Ale nie przeszkadza mi to, główna bohaterka daje dobry przykład dla dziewczyn jednak jest on trochę za bardzo idealny.
Nie wiem czy znalazłaby się taka nastolatka...
Trochę to sztuczne ale rozumiem, że dla dobrego przykładu mogą być i takie książki.

BezZnieczulenia | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Myslałam, że bedzie to znowu jakiś pamietnik pustej nastolateczki a okazało się, że to bardzo mądra, ciekawa i romantyczna książka. Jak ją przeczytasz na pewno nasunie ci się mnóstwo refleksji.

Julia | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Świetna książka,naprawdę warto przeczytać.Po przeczytaniu książki będziesz mieć refleksje i być może zmieni się twój pogląd na życie.

Agnesja | 2011-08-07

Każda dziewczyna jest, była lub będzie nastolatką. Dlaczego ten młodzieżowy wiek jest tak ważny? Wtedy wkraczamy w przedsionek dorosłości, zmieniamy się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Przeżywamy problemy typu w co się jutro ubrać, ale także stajemy przed poważnymi decyzjami wpływającymi na nasze życie. Szukamy akceptacji wśród rówieśników, którzy często wywierają na nas presję. Bardziej interesujemy się również płcią przeciwną. Mamy prawo mieć różne humorki. „Dziennik nastolatki” autorstwa Melody Carlson opowiada o Caitlin, zwykłej nastolatce, której problemy mogą spotkać każdą z nas.

Szesnastoletnia Caitlin O'Conner nie ma łatwego życia. Nie potrafi poradzić sobie z uczuciami, relacjami rodzinnymi i samą sobą. Przyjaźni się z najsławniejszą dziewczyną w szkole, Jenny, tym samym odtrącając Beanie, którą zna od dzieciństwa. Filtruje z Joshem i Nathanem, ale ci okazują się być kłamliwymi egoistami skaczącymi „z kwiatka na kwiatek”. W dodatku Caitlin dowiaduje się, że jej...

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica