Lubimyczytać.pl to:

nastolatka
typ
papier
Ginny
5.87 (101 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Dziennik nastolatki to książka o wewnętrznej przemianie szesnastoletniej dziewczyny zagubionej w otaczającej ją rzeczywistości. Poszukiwanie swojego miejsca wśród rówieśników, poszukiwanie prawdziwej przyjaźni, akceptacji, poczucia własnej wartości to podstawowe problemy z jakimi boryka się bohaterka, charakterystyczne przecież dla ogromnej większości osób w tym wieku. Przełom następuje w chwili gdy Caitlin odnajduje swe miejsce w grupie Oazowej, a następnie uczy się modlić, szukając wsparcia w Bogu. Zaczyna odczuwać Bożą miłość i od tej chwili wie, że nie jest sama, że ktoś bardzo się o nią troszczy i czuwa nad nią.
To poczucie daje jej silę. Dziewczynka zaczyna odkrywać świat prawdziwych wartości, rozumie co jest dobre, a co złe i jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń.
Catlin przechodzi przemianę od zalęknionej, pogubionej w życiu, a swoim pojęciu bezwartościowej osoby, do pełnej radości życia, silnej i czującej, że wszystko jest możliwe, pełnowartościowej osoby. Sama jest zaskoczona tą przemianą i tylko pamiętnik uświadamia jej jaka była przed sześciu miesiącami. Może uwierzyć, że taka zmiana w jej życiu rzeczywiście nastąpiła. Odnalazła więc samą siebie dzięki Bożej pomocy i uwierzyła, że wszystko jest możliwe.

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=54769

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
milau | 2014-03-10
Przeczytana: 15 lutego 2014

Zaczynała się fajnie, niestety potem główna bohaterka potrafiła rozmawiać tylko o kościele i wypisywać różne modlitwy. Miała być to książka czytana dla rozrywki lecz się nią nie okazała.

Kyou | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Dużo, dużo o Bogu. Ale jednak mi się podobała - i to się liczy.

Aisog | 2011-05-15
Na półkach: 2011, Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 15 maja 2011

Podobała mi się.
Bardzo dużo w tej książce jest o Bogu. Ale nie przeszkadza mi to, główna bohaterka daje dobry przykład dla dziewczyn jednak jest on trochę za bardzo idealny.
Nie wiem czy znalazłaby się taka nastolatka...
Trochę to sztuczne ale rozumiem, że dla dobrego przykładu mogą być i takie książki.

Agnesja | 2011-08-07

Każda dziewczyna jest, była lub będzie nastolatką. Dlaczego ten młodzieżowy wiek jest tak ważny? Wtedy wkraczamy w przedsionek dorosłości, zmieniamy się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Przeżywamy problemy typu w co się jutro ubrać, ale także stajemy przed poważnymi decyzjami wpływającymi na nasze życie. Szukamy akceptacji wśród rówieśników, którzy często wywierają na nas presję. Bardziej interesujemy się również płcią przeciwną. Mamy prawo mieć różne humorki. „Dziennik nastolatki” autorstwa Melody Carlson opowiada o Caitlin, zwykłej nastolatce, której problemy mogą spotkać każdą z nas.

Szesnastoletnia Caitlin O'Conner nie ma łatwego życia. Nie potrafi poradzić sobie z uczuciami, relacjami rodzinnymi i samą sobą. Przyjaźni się z najsławniejszą dziewczyną w szkole, Jenny, tym samym odtrącając Beanie, którą zna od dzieciństwa. Filtruje z Joshem i Nathanem, ale ci okazują się być kłamliwymi egoistami skaczącymi „z kwiatka na kwiatek”. W dodatku Caitlin dowiaduje się, że jej ojciec u...

Julia | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Świetna książka,naprawdę warto przeczytać.Po przeczytaniu książki będziesz mieć refleksje i być może zmieni się twój pogląd na życie.

aktorka246 | 2013-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Tą książkę dostałam jako nagrodę w konkursie,gdyby nie to pewnie nigdy bym jej nie przeczytała.
Jak mamy napisane na odwrocie okładki jest 6 miesięcy z życia nastolatki.Mamy w nim głównie 4 tematy:
1.Bóg
2.Josh(przyjaciel/chłopak)
3.Tata
i pod koniec 4.Beania(przyjaciółka)
Przez 3/4 książki tematyka Boga mi nie przeszkadzała,ale później miałam jej dosyć a jestem wierzącą a przy tym nie wierzącą(To skomplikowane).
Gdy zaczęłam czytać tą książkę uważałam główną bohaterkę za głupiutką
amerykańską nastolatkę(muszę dodać że nie lubię amerykanów).Ale gdy się wciągnęłam w akcje zmieniłam zdanie o niej(podobne odczucia miałam
gdy zaczęłam oglądać serial "skins" który uważałam że jest beznadziejny ale gdy oglądać dalej wciągnęłam się i teraz go uwielbiam).Później czuć było,że na pewno nie piszę tego nastolatka. Była zbyt dojrzała i nic nie wspominała o szkole co moim zdaniem jest dziwne.A była jeszcze złą przyjaciółką dopiero pod koniec się zmieniła.
Chciałabym napisać że jest to książka w któ...

Coffie | 2011-01-18
Przeczytana: 2011 rok

To dziwne. Od razu po jej skończeniu poczułam ulgę. Tyle dni ją czytałam i tyle się z nią męczyłam. Co prawda dwa dni z rzędu przesiedziałam w żywej szopce, dokarmiając zwierzęta, a główniej wielbłądy (czy to dozwolone?). A co do książki to ciężko było mi ją... strawić. W niej głównie chodziło o jeden temat, który mnie strasznie denerwował. No może o dwa.... Tak czy owak muszę powiedzieć, że zupełnie mi nie przypadła do gustu. Autorka napisała książkę ciekawym językiem i posłużyła się fantastycznym stylem, to fakt, jednak to nic nie daje. To opowiadanie nie zasługuje na szóstkę. Nawet na piątkę. Ja, osobiście, postawiłam bym ocenę poniżej 3. Ostatecznie.Ogólnie książka nieciekawa.

yoursmilinggirl | 2013-12-21
Przeczytana: 2012 rok

Jestem bardzo religijną osobą i Bóg w moim życiu jest na pierwszym miejscu, jednak czytając ''Dziennik nastolatki'' nie potrafiłam się zidentyfikować z główną bohaterką, co według mnie jest bardzo ważne, aby przyjemniej się czytało. Forma pamiętnika idealnie sprawdzająca się w powieściach o nastolatkach jak np. w ''Charlie'' tu też pasuje i działa na plus. Niemniej jednak ksiąka jest bardzo interesująca i serdecznie ją polecam.

Tysia | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Myslałam, że bedzie to znowu jakiś pamietnik pustej nastolateczki a okazało się, że to bardzo mądra, ciekawa i romantyczna książka. Jak ją przeczytasz na pewno nasunie ci się mnóstwo refleksji.

gabriella | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2012

Początkowo obawiałam się tej książki ponieważ zawiera dużo wątków religijnych. Dotrwałam do końca i powiem, że mnie wciągnęła. Niby główną bohaterką jest 16 latka, a wydaje się jakby była dorosła. Jest bardzo dojrzała na swój wiek ;) Książka mi się bardzo spodobała.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica