Okładka książki Dziennik nastolatki

nastolatka
typ
papier
Ginny
5.93 (115 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Dziennik nastolatki to książka o wewnętrznej przemianie szesnastoletniej dziewczyny zagubionej w otaczającej ją rzeczywistości. Poszukiwanie swojego miejsca wśród rówieśników, poszukiwanie prawdziwej przyjaźni, akceptacji, poczucia własnej wartości to podstawowe problemy z jakimi boryka się bohaterka, charakterystyczne przecież dla ogromnej większości osób w tym wieku. Przełom następuje w chwili gdy Caitlin odnajduje swe miejsce w grupie Oazowej, a następnie uczy się modlić, szukając wsparcia w Bogu. Zaczyna odczuwać Bożą miłość i od tej chwili wie, że nie jest sama, że ktoś bardzo się o nią troszczy i czuwa nad nią.
To poczucie daje jej silę. Dziewczynka zaczyna odkrywać świat prawdziwych wartości, rozumie co jest dobre, a co złe i jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń.
Catlin przechodzi przemianę od zalęknionej, pogubionej w życiu, a swoim pojęciu bezwartościowej osoby, do pełnej radości życia, silnej i czującej, że wszystko jest możliwe, pełnowartościowej osoby. Sama jest zaskoczona tą przemianą i tylko pamiętnik uświadamia jej jaka była przed sześciu miesiącami. Może uwierzyć, że taka zmiana w jej życiu rzeczywiście nastąpiła. Odnalazła więc samą siebie dzięki Bożej pomocy i uwierzyła, że wszystko jest możliwe.

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=54769

Polecamy

Opinie czytelników
milau | 2014-03-10
Przeczytana: 15 lutego 2014

Zaczynała się fajnie, niestety potem główna bohaterka potrafiła rozmawiać tylko o kościele i wypisywać różne modlitwy. Miała być to książka czytana dla rozrywki lecz się nią nie okazała.

Agrafqa | 2014-08-12
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo trudno określić jaka ta książka jest.
Momentami tragiczna, innymi spokojna, jeszcze innymi buntownicza, a zaraz potulna jak baranek.
Duży plus za realizm. Świat przedstawiony w książce jest naprawdę (co może być raczej smutne) podobny do tego w jakim żyjemy. Czyli po prostu bagno.
Kolejny plus za postacie drugoplanowe - kilka jest naprawdę świetnych ukierunkowanych tylko na zło lub dobro, co jest bardzo mocno zaznaczone.
Jeszcze jeden za rodziców głównej bohaterki, którzy też zachowują się jak na porządnych rodziców katolickiej rodziny przystało - czyli czepiają się o wszystko i biednemu dziecku nie dają żyć. No, dopóki ono samo nie zrozumie, że to ich "pieprzenie za uchem trzy po trzy" miało bardzo duży sens i kierowane było najzwyklejszą w świecie troską.
Ogromny MINUS jednak za główną bohaterkę, która bez przerwy się miota. Niby chce być dobra, innym razem podoba jej się ten świat tak bardzo okrutnie przedstawiony w powieści. Ja rozumiem, że "kobieta zmienną j...

Kyou | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Dużo, dużo o Bogu. Ale jednak mi się podobała - i to się liczy.

yoursmilinggirl | 2013-12-21
Przeczytana: 2012 rok

Jestem bardzo religijną osobą i Bóg w moim życiu jest na pierwszym miejscu, jednak czytając ''Dziennik nastolatki'' nie potrafiłam się zidentyfikować z główną bohaterką, co według mnie jest bardzo ważne, aby przyjemniej się czytało. Forma pamiętnika idealnie sprawdzająca się w powieściach o nastolatkach jak np. w ''Charlie'' tu też pasuje i działa na plus. Niemniej jednak ksiąka jest bardzo interesująca i serdecznie ją polecam.

Aisog | 2011-05-15
Na półkach: 2011, Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 15 maja 2011

Podobała mi się.
Bardzo dużo w tej książce jest o Bogu. Ale nie przeszkadza mi to, główna bohaterka daje dobry przykład dla dziewczyn jednak jest on trochę za bardzo idealny.
Nie wiem czy znalazłaby się taka nastolatka...
Trochę to sztuczne ale rozumiem, że dla dobrego przykładu mogą być i takie książki.

BezZnieczulenia | 2011-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Myslałam, że bedzie to znowu jakiś pamietnik pustej nastolateczki a okazało się, że to bardzo mądra, ciekawa i romantyczna książka. Jak ją przeczytasz na pewno nasunie ci się mnóstwo refleksji.

Julia | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Świetna książka,naprawdę warto przeczytać.Po przeczytaniu książki będziesz mieć refleksje i być może zmieni się twój pogląd na życie.

Agnesja | 2011-08-07

Każda dziewczyna jest, była lub będzie nastolatką. Dlaczego ten młodzieżowy wiek jest tak ważny? Wtedy wkraczamy w przedsionek dorosłości, zmieniamy się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Przeżywamy problemy typu w co się jutro ubrać, ale także stajemy przed poważnymi decyzjami wpływającymi na nasze życie. Szukamy akceptacji wśród rówieśników, którzy często wywierają na nas presję. Bardziej interesujemy się również płcią przeciwną. Mamy prawo mieć różne humorki. „Dziennik nastolatki” autorstwa Melody Carlson opowiada o Caitlin, zwykłej nastolatce, której problemy mogą spotkać każdą z nas.

Szesnastoletnia Caitlin O'Conner nie ma łatwego życia. Nie potrafi poradzić sobie z uczuciami, relacjami rodzinnymi i samą sobą. Przyjaźni się z najsławniejszą dziewczyną w szkole, Jenny, tym samym odtrącając Beanie, którą zna od dzieciństwa. Filtruje z Joshem i Nathanem, ale ci okazują się być kłamliwymi egoistami skaczącymi „z kwiatka na kwiatek”. W dodatku Caitlin dowiaduje się, że jej ojciec u...

Kassik | 2014-06-08
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

''Dowodem na to, że Bóg też lubi piękno, są na przykład te wszystkie piękne liście i kwiaty, które teraz wokół nas rozkwitają.''

Szesnastoletnia Caitlin O'Conner jest typową nastolatką. Ma mnóstwo problemów, nie radzi sobie z emocjami, relacjami w rodzinie i przede wszystkim sama sobą. Dziewczyna traci przyjaciół, zyskuje nowych, zaczyna "randkować", chociaż jej późniejsze poglądy bardzo mnie zaskoczyły.
Caitlin jest często przygnębiona, nie widzi sensu w życiu, odczuwa wewnętrzną pustkę, aż do momentu, gdy na jej drodze pojawia się Bóg.

Szczerze mówiąc ja niestety nie byłam religijna, ale stopniowo staram się to zmieniać i jestem na dobrej drodze. Zawsze przed modlitwą i chodzeniem do Kościoła starałam się "wymigać", jednak zrozumiała, że dalej tak żyć nie mogę i mam nadzieję, że w jakiś sposób naprawię moje tzw. ucieczki od Boga.
Caitlin wychowuje się w religijnej rodzinie i ma od dziecka wpajane, że Bóg jest ważny, właściwie najważniejszy. Jej ojciec, właściwie...

Coffie | 2011-01-18
Przeczytana: 2011 rok

To dziwne. Od razu po jej skończeniu poczułam ulgę. Tyle dni ją czytałam i tyle się z nią męczyłam. Co prawda dwa dni z rzędu przesiedziałam w żywej szopce, dokarmiając zwierzęta, a główniej wielbłądy (czy to dozwolone?). A co do książki to ciężko było mi ją... strawić. W niej głównie chodziło o jeden temat, który mnie strasznie denerwował. No może o dwa.... Tak czy owak muszę powiedzieć, że zupełnie mi nie przypadła do gustu. Autorka napisała książkę ciekawym językiem i posłużyła się fantastycznym stylem, to fakt, jednak to nic nie daje. To opowiadanie nie zasługuje na szóstkę. Nawet na piątkę. Ja, osobiście, postawiłam bym ocenę poniżej 3. Ostatecznie.Ogólnie książka nieciekawa.

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku