Na pokładzie Titanica

Wydawnictwo: Wilga
The Time-Traveling Fashionista on Board the Titanic
tombraiderka009

Kiedy Louise Lambert otrzymuje tajemnicze zaproszenie na wyprzedaż ubrań w stylu vintage, jej zwykłe życie zamienia się w fascynującą przygodę. Różowa suknia przenosi ją sto lat wstecz, wprost na pokład luksusowego statku. Dziewczynę zachwyca przepych epoki, wystawne życie pełne tajemnic i dramatów, do czasu, gdy okazuje się, że jest na pokładzie... Titanica!

Czy zdoła odmienić bieg historii?

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/na-pokladzie-titanica-pod...(?)

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/na-pokladzie-titanica-pod...»

Hooligan-Hernandez | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 września 2013

Zachęciła mnie okładka i tytuł do przeczytania tej książki. Łatwo i lekko się czyta ogólnie temat fajny . Nie powala ale nie można powiedzieć że jest beznadziejna.

Laurel | 2014-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Książka naprawdę słaba, ale od początku.
Louise Lambert ma... dwanaście lat. To pierwsza rzecz, która mi nie pasowała. No bo ludzie, czy normalna uczennica klasy piątej narzeka, że jest płaska, albo że jej przyjaciółka (która jest w tym samym wieku) "została obdarzona figurą modelki"? Nie sądzę.
Poza tym, postacie, które są bezbarwne i stereotypowe aż do bólu, a główna bohaterka jest tak płytka i pusta, że aż irytująca.
Jest jeszcze masa nielogicznych błędów, np. Louise ma tak mało ciuchów vintage, bo ponoć jej nie stać, a mieszka w domu, w którym mogły, jak to sama określiła, mieszkać trzy rodziny. Albo jakiś chłopak może sobie jeździć bezkarnie na deskorolce po korytarzach szkolnych. Nie wydaje mi się, żeby uszło mu to na sucho, nawet w amerykańskiej szkole.

Więc za co aż trzy gwiazdki? Za pięknie ilustracje i pomysł, który był naprawdę dobry, ale źle zrealizowany. Może gdyby za te książkę wziął się kto inny, można by się było spodziewać sukcesu.

Postać Louise jest ciepłą, pozytywną..i przyjaciółki Marla i Glenda, które bardzo długą się przyjaźnią zawsze doradzają sobie jak są sklepach co modne, fajne wspierają się nawzajem.
Louise Lambert otrzymuje zaproszenie tajemnicze na wyprzedaż ubrań w stylu vintage dla niej to fascynująca, ciekawa przygoda.
Mnie urzekła, zachwyciła książka pod wrażeniem jestem.

Przeniosłam się w cudowny rejs statkiem niezatapialnym z uroczą bohaterką. Jestem miłośniczką mody, lubię styl vintage, i innych stylistów interesuje się tym.
Chce wiedzieć co w trawie piszczy.
Fantastyczna, cudna opowieść!!!!

kamyk576 | 2013-08-13
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Idealna książka dla młodzieży. Duża czcionka i super rysunki. polecam :)

witcherrie | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Jest to moja pierwsz książka o przenosinach w czasie. I chyba dobrą lekturą zaczęłam czytać ten rodzaj książek!
Niesamowite opisy osób i kajut na Titanicu sprawiają wrażenie, jakby autorka naprawdę nim płynęła! To naprawdę fantastyczne! A najbardziej nie mogłam doczekać powrotu Louise do teraźniejszości-mam nadzieję, że to normalne w książkach o przenosinach w czasie :D
Lektura zawiera sporo mody, gdyż bohaterka ją uwielbia, problemy nastolatki ponieważ Louisa ma 12 lat i odrobinę magii, no bo w końcu nie każda sukienka przenosi na pokład legendarnego Titanica!
Nie bez powodu dzieło znalazło się na półce moich ulubionych książek.
Gorąco polecam

beataj | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Czy pisałam już, że lubię książki o przenosinach w czasie ? No lubię. Ale jest jeden problem - w większości targetem takich książek jest młodzież, a ja już dość dawno pożegnałam ten wiek... Co nie przeszkadza mi czasem sięgnąć po coś takiego.
Tak było i teraz. Wypożyczyłam, przeczytałam i mimo pewnych niedociągnięć czy infantylnych wyrażeń, zostałam dość mile zaskoczona. Całość sympatyczna, z ciekawie zrealizowanym pomysłem, a do tego z ładną szatą graficzną. Z całą pewnością to nie były zmarnowane dwie godzinki :)

annabeth | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2013
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Bardzo lubię książki o podróżach w czasie,dlatego i ta pozycja mnie bardzo zaciekawiła. Po obejrzeniu jej,straciłam nadzieję... (duże litery,obrazki itp.),lecz "Na pokładzie Titanica" okazała się naprawdę interesującą powieścią. Lubię historię XXw.,dlatego z wielkim zainteresowaniem pochłaniałam kolejne rozdziały tej powieści. Podobało mi się to,że stroje bohaterów są dokładnie opisane,gdyż (jak już mówiłam) lubię modę. "Na pokładzie..." nie była jakaś mega zachwycająca,ale mimo wszystko myślę,że warto ją przeczytać. Szczególnie polecam ją osobom interesującym się modą!
MOJA OCENA: 7/10 (bardzo dobra)

"Na pokładzie Titanica" autorstwa Bianci Turetsky to magiczna opowieść o dwunastolatce, która pewnego razu otrzymała zaproszenie na wyprzedaż ubrań w stylu vintage. Gdy na nią poszła, po włożeniu na siebie pięknej różowej sukni, straciła przytomność. Po jej odzyskaniu stwierdziła, że nie wie, gdzie jest i od tego się zaczęło... Polecam wszystkim przeczytanie tej powieści, ponieważ wg mnie zachwyci ona każdego! ;)

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-26

Fantastyczna książka z dynamiczną akcją.Przygody zaczynają się niemal na samym początku,więc nie trzeba brnąć przez nudny wstęp.Czyta się szybko,a koniec pozostawia poczucie szczęścia na cały dzień oraz pewien niedosyt,choć książka kończy się dość wyraziście(poza wątkiem sprzedawczyń).
To książka szczególnie dla fanów historii Titanica,mody i początków XX wieku.
Polecam!

Alice | 2013-08-20
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka nie była najgorsza, ale też nie najlepsza. Neutralna, dla osób, które wolą przygody, podróże w przeszłość i zmianę przyszłości na lepszą. Wątków miłosnych bardzo mało, lecz czemu się dziwić, skoro bohaterka ma zaledwie 12 lat?
Louise na pokład Titanica przenosi się i wciela się w osobę ze swojej rodziny. Pannę Alice.
Dziewczynie niestety nie udaje się odwrócić biegu zdarzeń. Wszystko pozostaje tak samo, a większość przyjaciół, których poznała na pokładzie (i rzekomo ich wcześniej znała) zginęli w katastrofie.
Książka jest lekka, bardzo szybko się ją czyta. To tylko kwestia gustu, czy ona się komuś spodoba, czy też ktoś ją odrzuci.