Dwa serca

Akapit Press
2012-09-21
2012-09-21
Julia Chimiak

Książka opowiada o dziewczynie Becki Simons, czternastoletniej rekonwalescentce, która przechodzi przez transplantację serca. Becki już od dwóch lat przykuta jest do łóżka z powodu swojej ciężkiej choroby serca, gdy pewnej pażdziernikowej nocy mama budzi ją i mówi, że do szpitala przywieźli nowe serce do przeszczepu dla niej. Becki ma szansę rozpocząć nowe życie, ale boi się czy da rade przeskoczyć na drugi brzeg rzeki, czy wszystko się uda. Dziewczyna jedzie do szpitala i przechodzi poważną operacje serca. Na początku Becki czuje się w miarę dobrze z nowym sercem, trochę czuje się jakoś nie tak, ale wmawia sobiee że wszystko jest ok. Z czasem jednak dziewczyna dostaje wizji rzeczy, ludzi i miejsc których nigdy nie widziała. Wystraszona, mówi swojej najlepszej przyjaciółce o swoim problemie, prosi ją tez aby nikomu o tym nie mówiła. Jednakże srodze się zawodzi na swojej przyjaciółce Lei, która rozpowiada to innym przyjaciółkom.. Od tej pory wszyscy się od niej odwracają, twierdzac że jest dziwaczką. Becki postanawia wyjaśnić przyczynę pojawiających sie wizji.Pewnej niedzieli jedzie tramwajem do parku który widziała w swojej wizji, tam poznaje piętnastoletniego Sama. Z czasem stają się przyjaciólmi. Dziewczyna na pewnym spotkaniu postanawia zwierzyć się Samowi i dochodzi do kolejnych wniosków, z których również się zwierza. Razem starają sie odkryć tajemnicę jaką niosą tajemnicze wizje Becki.
Historia mnie wciągneła, bardzo mi się podobała. Była to kolejna i ostatnia powieść z listy na konkurs. Tym razem nie koszmarna, ale bardzo fajna. Trochę abstrakcji, fantazji , bo przecież serce nie ma pamięci, Jednakże to nie wpłynęło negatywnie na książkę, wręcz przeciwnie. W końcu nie była to lektura z rodzaju poradnik niedoświadczonego psychologa, były tam jedynie tylko uwagi ,wnioski do których sama dochodziła nasza bohaterka. Fajnym wątkiem była przyjaźń Becki z Samem. Szkoda że autorka tak mało czasu poświęcila histori Sama, prawie nic o nim nie wiemy. W książce podobało mi się to, że wszystkie zachowania, reakcje bohaterów były bardzo naturalne. Choćby to że Becki traci poparcie od wszystkich z klasy, jedynie coś tam lea próbuje na początku ale i tak obraża się. Wiem coś o tym... A reakcja Becki na tak poważny problem, przejście jak przeszczep serca też jest normalna, dziewczyna ma prawo czuć się nieswojo. Książka jest o przyjaźni, wewnętrznej walce z samym sobą, trudnościach w życiu. I o tajemnicach.

Powieść tę polecam każdemu, tym mlodszym i tym starszym.

Bardzo poruszająca, dobra książka opowiada historię czternastoletniej Becky chorej na serce, pewnego dnia dzwonią ze szpitala do jej rodziców, że jest nowe serce ma szanse na przeszczep dziewczynka bardzo cieszy się i jest szczęśliwa.
Becky po przeszczepie serca musi uważać na siebie, unikać zarazków i brać leki przez całe życie.
Po powrocie do domu pragnie zmienić swój pokój umeblować inaczej, przestawić meble zmienić coś w swoim życiu.
Też chce się dowiedzieć kto ofiarował jej serce, chce znaleźć tę osobę..w szpitalu dowiaduje się, że był to młody chłopak który zginął w wypadku.
Któregoś dnia wyrusza do parku po drugiej miasta, żeby odkryć tajemnicę i wyjaśnić to wszystko.
Książka pełna tajemnic, dostarczyła mi wzruszeń, silnych emocji zachwyciła mnie i to pozytywnie.
Wzruszająca, mądra i prawdziwa opowieść, lubię takie książki czytać co mają coś w sobie, przypadła mi do gustu... wzruszyła bardzo.
Z wielką przyjemnością przeczytałam.

Po powrocie do domu pragnie zmienić swój...

Rewelacyjna pozycja poruszająca niezwykle trudny temat. Choroba nastolatki i walka z jej słabościami. Czyta się niezwykle szybko a przy tym ciężko się od niej oderwać. Patrzyłam na główną bohaterkę przez pryzmat matki.Na szczęście nie muszę przeżywać tego w rzeczywistości ale tego typu książka na pewno pozwala nieco inaczej spojrzeć na problemy nastolatek.
Świetna pozycja . POLECAM

Świetna pozycja ....

Ta książka jest super! Jak ją zaczęłam czytać to się nie mogłam od niej oderwać, pochłonęłam ją w dwa dni. Teraz szukam innych książek tej autorki, bo naprawdę mi się podobała. Książka opowiada o czternastoletniej Becky, która ma chore serce. Gdy przeszczep serca się udaje dziewczyna widzi dziwne miejsca, w których nigdy nie była, pewnego chłopaka, którego nie zna, smakują jej inne potrawy, nie podoba się jej własny pokój, w którym po powrocie ze szpitala go przekształca... Zresztą sami się dowiedźcie co było dalej, czytając ją. Jak najbardziej ją polecam do przeczytania. Życzę miłego czytania!

Książka od koleżanki,która chcąc się odwzajemnić za pożyczenie ,,Trzy metry nad niebem'' i ,,Projekt C''pożyczyła mi na ten letni,wakacyjny okres lekką,przyjemną i prostą książkę. Becky to czternastoletnia dziewczyna,która czeka na śmierć innego człowieka,dokładniej też nastolatka,dlatego,że pewnego dnia jej serce zostało zaatakowane przez wirusa i nie daje rady pompować krwi.Po oczekiwaniu na dawcę,wreszcie późno w nocy Becky dowiaduje się,że czeka na nią w szpitalu nowe serce.Przeszczep się udaje,ale Rebecca czuje się dziwnie,zaczynają jej się zmieniać smaki i styl,poznaje nowe miejsca tylko w swojej świadomości. W końcu spotyka się z Samem,piętnastoletnim chłopakiem,który niedawno stracił przyjaciela. Becky w końcu dowiaduje się czyje serce posiada,chce przebyć drogę Calluma,a dokładnie dokończyć tę,która została nieprzebyta przez wypadek.Becky wreszcie może żyć normalnie i nie przejmować się tym,że to już nie jej serce,a przyjaciele też już nie dokuczją...........Przeszczep to wciąż drażliwy temat,ale według mnie to sposób na normalne życie,Rebecca jest przykładem.Książka jak najbardziej na topie.Polecam:-)

Swietna ksiazka, lekko i szybko sie czyta, niby zwykle czytadlo na wiosenny wieczor a jednak ma madry przekaz i sens. Piekna i wzruszajaca historia. Polecam! ;)

Zapraszam na recenzje, która znajduje się na blogu. Zachęcam do komentowania i obserwowania mojego bloga, bo każda taka czynność daje mi motywacje do dalszego pisania :) http://timeofbook.blogspot.com/2015/12/10-dwa-serca.html

Bardzo ciekawa. Przeczytałam w jeden wieczór!

Bardzo ciekawa. Przeczytałam w jeden wieczór!

Okładka
ja mam też serduszko
skąd
biblioteka
moja opinia
Fajna dziewczyna,a ta która.Z niej się nabijała.Jest bee,piękna książka.

Okładka
ja mam też serduszko
skąd
biblioteka
moja opinia
Fajna dziewczyna,a ta która.Z niej się nabijała.Jest bee,piękna książka.

Pamiętam , bardzo podobała mi się na tamten czas ta książka

Pamiętam , bardzo podobała mi się na tamten czas ta książka

• Wypożyczone z biblioteki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Dwa serca