Choroba więzienna

Okładka książki Choroba więzienna
Janusz Anderman Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza POMOST utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
95 str. 1 godz. 35 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza POMOST
Data wydania:
1991-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1991-01-01
Liczba stron:
95
Czas czytania
1 godz. 35 min.
Język:
polski
Tagi:
scenariusz film więzienie więziennictwo sprawiedliwość
Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
172
171

Na półkach: , ,

Bohaterem tego niezrealizowanego scenariusza jest Antoni Marek. Bohater jest reżyserem, który pracuje nad filmem fabularnym o ludziach internowanych w Białołęce w czasie stanu wojennego.
Mamy dwie płaszczyzny czasowe:
1. Chyba rok 1989. Surrealistyczny obraz Polski czasu Przełomu. (handel leżakowy, złodziejstwo, zmęczone i zeszmacone kryzysem społeczeństwo, bród itd.) Ogólnie dziwny moment, gdy obok siebie istniały resztki PRL-u i początki paździerzowego kapitalizmu lat dziewięćdziesiątych.
2. Poprzez sceny realizowanego filmu widzimy scenki z ośrodka dla internowanych (rozmowy w celi, spacerniak, sala widzeń, przesłuchanie itp.).
Książka jest o niemożności mówienia i pisania prawdy o historii i własnej biografii. Wszystko podlega kompromisom oraz różnym formom cenzury i autocenzury. Bohater cały czas musi myśleć o tym co i jak może pokazać "dla potomnych" i żeby nikogo nie obrazić i nikomu nie podpaść. W końcu okazuje się, że Antoni nie potrafi być szczery nawet, kiedy chodzi o jego własne czyny. Świadomi lub nieświadomie przypisuje sobie tylko to co "dobre", i "bohaterskie", natomiast swoje świństwa i przypadki tchórzostwa przenosi na innych.
Wszystko co pisze Anderman jest świetne a opisywana przez niego rzeczywistość pełna jest dziwaków i świrów. Szczery i wciągający obraz naszego kraiku.

Bohaterem tego niezrealizowanego scenariusza jest Antoni Marek. Bohater jest reżyserem, który pracuje nad filmem fabularnym o ludziach internowanych w Białołęce w czasie stanu wojennego.
Mamy dwie płaszczyzny czasowe:
1. Chyba rok 1989. Surrealistyczny obraz Polski czasu Przełomu. (handel leżakowy, złodziejstwo, zmęczone i zeszmacone kryzysem społeczeństwo, bród itd.)...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Teraz czytam
    1
  • Janusz Anderman
    1
  • Literatura Polska 1989 - 1920
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Choroba więzienna


Podobne książki

Przeczytaj także