Sztuka zdrowego życia. Jak zachować zdrowie duszy i ciała

Wydawnictwo: eSPe
Gesund mit Leib und Seele
poradniki
Zirtael

Naucz się, jak prowadzić zdrowe życie, troszcząc się o duszę i ciało. Jak żyć zdrowo, zachowując wewnętrzną równowagę? Czy dbałość o dusze może mieć wymierny wpływ na zdrowie ciała? Jak odnaleźć drogę do zdrowia i spokoju w zgiełku współczesnego świata? Na te i inne pytania odpowiada Anselm Grün, przybliżając nam sztukę zdrowego życia, której sedno tkwi w równowadze ciała i duszy....

Naucz się, jak prowadzić zdrowe życie, troszcząc się o duszę i ciało.

Jak żyć zdrowo, zachowując wewnętrzną równowagę?

Czy dbałość o dusze może mieć wymierny wpływ na zdrowie ciała?

Jak odnaleźć drogę do zdrowia i spokoju w zgiełku współczesnego świata?

Na te i inne pytania odpowiada Anselm Grün, przybliżając nam sztukę zdrowego życia, której sedno tkwi w równowadze ciała i duszy. Wyjaśnia, w jaki sposób osiągnąć życiowy złoty środek, dokonywać słusznych wyborów dotyczących diety, postu, odpoczynku oraz ruchu.

Żyć zdrowo to, jego zdaniem, żyć na co dzień zgodnie z naturą. Uwzględniać potrzeby zarówno duszy, jak i ciała, budować pozytywne relacje z ludźmi i korzystać z daru modlitwy.

Ta książka to doskonała inspiracja do prowadzenia zdrowszego, a dzięki temu i lepszego życia.

Boży głos – o czym przekonani byli mnisi pierwszych wieków – przemawia do nas nie tylko poprzez Biblię lub pisma ojców Kościoła i innych autorów religijnych. Nie, Bóg mówi do nas również w naszym ciele i poprzez nasze ciało. Nieodzownym elementem zdrowego życia jest zatem, zgodnie z tym poglądem, uważne wsłuchiwanie się we własne ciało…Ciało zwraca nam uwagę na sprawy, które zignorowaliśmy, gdy mówiła nam o nich dusza.

(fragment książki)

Anselm Grün jest mnichem benedyktyńskim, doktorem teologii, znanym doradcą duchowym i pisarzem. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Tłumaczone były na ponad 25 języków i sprzedały się w kilkunastu milionach egzemplarzy.

źródło opisu: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/product-pol-610-S...(?)

źródło okładki: http://xn--boskieksiki-4kb16m.pl/product-pol-610-S...»

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej pozycji poświęconych zdrowemu trybowi życia i dietom. Należy sobie zadać pytania, czy one w ogóle pomagają, czy dają jakiekolwiek efekty? Często w pogoni za idealną figurą i dobrą kondycją zapominamy, że człowiek to nie tylko ciało. Całe sedno zdrowego trybu życia tkwi w zachowaniu odpowiedniej równowagi między duszą i ciałem. Genialną pomocą w pogłębieniu tego ważnego tematu jest książka Anselma Grüna pod tytułem: „Sztuka zdrowego życia. Jak zachować zdrowie duszy i ciała”. Jest ona swoistego rodzaju kompendium wiedzy wyjaśniającym, w jaki sposób można osiągnąć życiowy złoty środek, a także w jaki sposób dokonywać słusznych wyborów dotyczących postu, diet, ruchu i odpoczynku.

Jak twierdzi autor książki, zdrowe życie to życie w zgodzie z naturą, to uwzględnianie potrzeby zarówno duszy, jak i ciała. Na zdrowe życie składają się również pozytywne relacje z ludźmi i korzystanie z daru jakim jest modlitwa.

„Sztuka zdrowego życia” składa...