Doświadczenie Boga Sposoby przeżywania wiary

WAM
wiara Bóg modlitwa
religia
wiara Bóg modlitwa

W bardzo piękny, poruszający i wręcz intymny sposób mówi autor o możliwościach i miejscach w nas w których możemy doświadczyć i dotknąć Boga. Pokazuje różne sposoby przeżywania wiary. Czyni to z wielką znajomością duszy i psychiki człowieka. Polecam tę i inne książki A. Grunna.

Doświadczenie Boga jest łaską od Niego. Nie każdy może czuć Jego bliskość. Czasami mamy zły obraz Boga, dlatego ciężko nam w Niego uwierzyć. Boga spotkać możemy na modlitwie, kontemplacji nad Słowem Bożym, w tęsknocie, przebywając na łonie natury czy w zwykłym codziennym dniu. „Doświadczenie jest czymś innym niż dowód na istnienie Boga. Dowód ma przekonać wszystkich....

• Religijne
  • 2020