Pig Island

Wydawnictwo: Bantam Books
angielski
hiliko

SEE EVIL. Journalist Joe Oakes makes a living exposing supernatural hoaxes.But what he sees when he visits a secretive religious community on a remote Scottish island forces him to question everything he thought he knew. HEAR EVIL. Why have the islanders been accused of Satanism? What has happened to their leader?And why will no one discuss the strange creature seen wandering the lonely...

HEAR EVIL. Why have the islanders been accused of Satanism? What has happened to their leader?And why will no one discuss the strange creature seen wandering the lonely beaches of Pig Island?
READ EVIL. In Pig Island, Mo Hayder dares you to face your fears head on and to look at what lurks beneath the surface of everyday normality.It's about the unspeakable things people do to each other. Brace yourself for a terrifying read.

źródło opisu: http://www.randomhouse.com.au/

źródło okładki: http://www.randomhouse.com.au/