Rumak i krzyż

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna
Amanda

Jest to prosta i czytelna historia z czasów Bolesława Krzywoustego; fabuła opowiadania rozgrywa się na pogańskich jeszcze ziemiach szczecińskich. Bohaterem jest kapłan boga Swarożyca, opiekun świętego rumaka. Przeżycia osobiste Skrzatodara łączą się z wątkiem historycznym- chrystianizacja Pomorza Zachodniego. Autorka stawia przed czytelnikami problem stałości przekonań, zachowywania wiary,...

Przeżycia osobiste Skrzatodara łączą się z wątkiem historycznym- chrystianizacja Pomorza Zachodniego. Autorka stawia przed czytelnikami problem stałości przekonań, zachowywania wiary, godnej szacunku, jeśli jest stała i niezłomna, nawet gdyby nie była wiarą w Jedynego.

źródło opisu: PAX; 1980

joka | 2017-01-08