Klasztor na Zervos

The heights of Zervos
83-87454-74-5
sensacja
Amanda

Kwiecień 1941 roku. Wojska niemieckie szykują się do inwazji na Grecję. Podczas szalejącego sztormu na Morzu Egejskim w stronę Grecj i płynie prom z batalionem strzelców alpejskich, elitarnej jednostki Wehrmachtu. Celem ekspedycji jest zajęcie przed inwazją klaszto ru na górze Zervos, który stanowi idealny punkt obserwacyjny o wielkim znaczeniu strategicznym. Macomber, agent brytyjskiego wywiadu , musi zdążyć na Zervos przed Niemcami...

źródło opisu: AiB, 2000

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/klasztor-na-zervos_p1106764.html

Nitager | 2016-04-19

Na pierwszy rzut oka treść może wydawać się wtórna i mało oryginalna. Ot, brytyjscy agenci, niemieccy żołnierze, grecki klasztor, który obie strony chcą opanować... Ale treść jest spójna, logiczna, a akcja wzorowo prowadzona.
Motyw zmęczenia, braku snu, nadludzkiego wysiłku - ograny do bólu. Aż razi. Za to motyw zasiania ziarna podejrzliwości na statku - genialnie napisany. Daje to niesamowity efekt nastroju osaczenia i nerwów napiętych jak postronki.
Powieść wciągająca, zwłaszcza w pierwszej części. Później trochę zaczyna wpadać w oklepany schemat, ale dzięki lekkiemu stylowi czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę.

| 2015-03-21

Ciekawy język Forbes'a. Mam kilka jego książek, które na pewno przeczytam. Co do tej pod koniec trochę męczyła mnie. Jednak miejsce, gdzie obsadzony jest koniec i akcja działało na wyobraźnie.

robaczeeek | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienie
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Niestety jest to druga książka przez którą kompletnie nie mogłam się przebić. Kompletnie nie mój styl pisania i jak dla mnie bez akcji, pomimo pewnych jej zwrotów autor mnie nadal do siebie nie przekonuje.

WarHead | 2015-05-01

Przyjemna książka na dłuższy wieczór. Przeczytałem niemal jednym tchem, im w głąb tym bardziej wciągająca akcja.

Masło | 2010-12-09

Trochę fantazji ale warta przeczytania. pozdrawiam

maciek9 | 2017-07-11
Przeczytana: 26 października 2006