Droga Wojewódzka 666

Wydawnictwo: Martin Lechowicz
Krzysztof

"Droga wojewódzka 666" to zbiorek opowiadań, które powstały podczas podróżowania motorowerem po Polsce w 2011 roku. Podróż trwała 6 tygodni, sponsorów było 60, a dzienny wydatek wyniósł 6,66 złotych. Opowiadania są lekkie, łatwe i przyjemne. Czasem dadzą do myślenia, częściej rozweselą. W sam raz do czytania w kolejce po zasiłek lub na poczcie. Za każdym z nich stoi prawdziwa historia, ale...

Opowiadania są lekkie, łatwe i przyjemne. Czasem dadzą do myślenia, częściej rozweselą. W sam raz do czytania w kolejce po zasiłek lub na poczcie. Za każdym z nich stoi prawdziwa historia, ale konia z rzędem temu, kto potrafi odgadnąć, co w nim jest prawdziwe, a co wymyślone. Są na tym świecie rzeczy, o których nie śniło się autorom opowiadań.

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/droga-wojewodzka-666

źródło okładki: http://sklepik.martinlechowicz.com/index.php?route...»

Mateusz | 2013-11-28

„Droga Wojweódzka 666”, bo taki tytuł nosi zbiór opowiadań zamkniętych w tej książce, jak twórca zaznacza, jest kierowana do tych ‘’którzy nie traktują świata zbyt poważnie.”. Do jej przeczytania zachęciła mnie dotychczasowa twórczość autora – Martina Lechowicza. Jak on sam się opisuje – „pisarz, publicysta, twórca piosenek, internetowy grajek. Najbardziej znany z piosenek na YouTube”.
Jest to jego druga książka tego autora. Ta została napisana podczas podróżowania po Polsce motorowerem w 2011 roku. Pisarz opisuje w niej swoje przygody z tak niesamowitej wyprawy, jednak robi to w dość niebanalny sposób. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiemy, że pisaniu opowiadań przyświecała pewna myśl – nie zanudzić czytelnika! Zarówno styl jak i fabuła każdej z oryginalnych historii wyjątkowo przypadła mi do gustu. W sposób inteligentny, a jednocześnie z zachowaniem poczucia humoru, Lechowicz pokazuje polską rzeczywistość - z perspektywy człowieka w podróży - w krzywym zwierciadle....

Krzysztof | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Bardzo fajny zbiorek opowiadań. Lekkie, szybko się czyta i poprawia humor. W myśl nic co ludzkie nie jest mi obce, autor pokazuje swoje spojrzenie na świat i problemy z jakimi można się spotkać w podróży. Przejaskrawione czasem mocno, ale kto nie przeżył podróży w zatłoczonym pociągu czy nie miał chrapiącego współśpiącego nic nie wie o życiu :)

Klaudia1175 | 2014-10-21

Książkę czyta się bardzo szybko,już w nie cały dzień,posiada dużo fajnych historyjek,oraz opowiadań,jakie autor przeżył poczas swojej podróży.Książkę jednak należy brać z dystansem,mimo wszystko warto ją przeczytać :) :)

Monika | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, Polskie

latwa i karykaturalna wizja podrozy, Polski, pieniedzy i piratctwa :) bardzo pomaga po meczacym dniu acz "pulicera" nie dostanie :)

Mariusz Smolak | 2017-07-29

Lekko się czyta.