Przegląd Jezusów Polskich

wydano nakładem autora
2013-01-01
2013-01-01
Religia teologia Bóg jezus Biblia

Osobliwy, krótki zbiór felietonów autora z jego przemyśleniami o Bogu, o Jezusie, o życiu, o chrześcijaństwie i chrześcijanach. Dużo pola oddane jest analizie polskiego podwórka i wspomnianych wyżej tematów. Felietony mają formę satyry z przemyśleniami i morałami odautorskimi.

To oznacza jedno: kto zna styl autora (i lubi jego treści) przyjmie tę pozycję przyjemnie i będzie dla niego lekka w czytaniu. Kto go nie zna - musi wyrobić sobie o pozycji własną opinię, przy czym nie każdemu przypadnie ona do gustu. W szczególności osobom, o których między wierszami mowa jest w książce.

Co do mojej opinii o treści - tezy o życiu są celnymi uwagami i obserwacjami; tezy o Biblii - wymagają weryfikacji na podstawie Biblii, gdyż autor ma pewien swobodny styl traktowania zawartych tam wersetów. Tezy odnośnie chrześcijan współczesnych - pokazują jedno spektrum wynikające z doświadczenia i obserwacji autora, przez co mogą zaciemnić obraz dla świeżych chrześcijan lub chrześcijan szukających czegoś innego, niż kościół katolicki.

Pozycja warta zapoznania, jednak - jak ze wszystkimi tego typu książkami - traktować ostrożnie, z rezerwą i analizować to, co w niej zawarte!

Ciekawa książka dla ludzi mających trochę dystansu do siebie i świata ;)

Ciekawa książka dla ludzi mających trochę dystansu do siebie i świata ;)

Bardzo fajna książka :).Polecam :)

Bardzo fajna książka :).Polecam :)

• 🔄 Wymienię/sprzedam
  • Przeczytane Do zdobycia