Myśl jak arcymistrz Szachy

Wydawnictwo: RM
szachy
poradniki

Jest to jedna z najlepiej sprzedających się książek szachowych wszystkich czasów. Wciąż jest jednym z najlepszych dostępnych podręczników treningowych, zachowującym świeżość podejścia i znaczenie dla szachów.

Krzysztof Janda | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Bardzo dobra pozycja dla szachistów od III kategorii szachowej.

Niestety trochę stara, bo oryginał jest z 1971. Mimo to większość informacji jest aktualna. Nie uwzględnia, że pojawiły się komputery i przygotowania do turnieju wyglądają już inaczej. Rzeczywistość w tle po prostu się zmieniała, ale pierwsze skrzypce grają motywy szachowe.

Polecam przede wszystkim szachistom, którzy mają problemy z liczeniem wariantów. Zawiera bardzo cenne ogólne uwagi i choćby dla kilku z nich warto przeczytać, a raczej przeanalizować godzinami, bo to nie powieść :)

Pryncypaliusz | 2016-06-02
Adam | 2013-10-21