Szachy dla żółtodziobów

The Complete Idiot's Guide to Chess
8371209800
szachy, poradnik
poradniki

Dzięki tej książce nauczysz się szybko i bez trudu: rozpoznawać, jakie strategie stosuje przeciwnik i z powodzeniem kontratakować, dawać mata tylko jedną bierką, prowadzić atak na króla, przewidywać posunięcia komputera, grać w szachy przez Internet. Poza tym znajdziesz tu mnóstwo diagramów, przykładów i ćwiczeń dokładnie objaśniających, jak grać i wygrać, ciekawe anegdoty o największych mistrzach szachowych.

Przemek Kasprzykowski | 2013-06-11

Bardzo przystępnie napisany podręcznik dla początkujących. Jako jedyny minus można uznać dość starą datę wydania książki - przez to jeden z rozdziałów o tym, jak grać z komputerem żeby wygrać jest nieaktualny (obecne najlepsze silniki szachowe nie przegrywają już nawet z najsilniejszymi arcymistrzami).

Nioy | 2016-09-17
Tricksofmind | 2016-08-27