Piekielna Jo

Okładka książki Piekielna Jo Patricia Knoll
Okładka książki Piekielna Jo
Patricia Knoll Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Gorący Romans literatura obyczajowa, romans
Harlequin Gorący Romans
Calamity Jo
Harlequin
2001-01-01
2001-01-01
Urszula Szczepańska-Bukowska

Jo Ella jest dziennikarką pracującą w lokalnej gazecie w Piekelnym Wodospadzie. Jej miasteczko słynie z tego, że mieszkają w nim sami ekscentrycy i dziwacy. Kobieta marzy o karierze w wielkim mieście i o poważnych artykułach. Aby pójść naprzód z karierą, musiałaby znaleźć genialny temat na artykuł.
Do miasteczka przyjechał Case, który z zawodu jest detektywem. Dziewczyna wpadła na pomysł, że skoro przyjechał do miasteczka, to musi mieć jakiś trop, dzięki któremu ona mogłaby się wybić, gdyby opisała to śledztwo. Oczywiście Case zaprzeczał, odpowiadając, że przyjechał na wakacje. Ona jednak nie dała się zmylić.
Śledziła go i powoli zaczęła układać wszystko w całość. Jednak wciąż brakowało jej wielu informacji, które mógł jej udzielić tylko Case. Zaproponowała mu, że może z nim współpracować w śledztwie. Dzięki niej miałby informacje na temat miasteczka i ludzi w nim mieszkających. Początkowo nie chciał się zgodzić, jednak Jo tak naprzykrzała mu się, że postanowił dla dobra śledztwa uczynić ją swoim wspólnikiem.
Niestety oboje przypadli sobie do gustu, co bardzo utrudniało im śledztwo. Mężczyzna, o którym starali się dowiedzieć jak najwięcej, zainteresował się Jo, więc nie mogli publicznie pokazywać, że mają się ku sobie. Purdy, którego śledzili poczynania, nie ukrywał zainteresowania fizycznymi atutami Jo, przez co mogła się z nim spotykać, udając głupiutką dziewczynę, dzięki czemu miała szansę na wyciągnięcie czegoś od niego.
Jak potoczą się ich losy? Czy Case'owi i Jo uda się oddzielić sprawy prywatne od śledztwa? Czy zbiorą wystarczająco dużo informacji, by móc obarczyć Purdy'ego i sprawić, żeby przestał wyciągać pieniądze od naiwnych ludzi?

Książka napisana prostym, przyjemnym językiem. Idealna na wolne popołudnie :-)
Temat ogólnie ciekawy. Dziwactwa mieszkańców Piekelnego Wodospadu są czasami intrygujące. Książka nie jest jakoś szczególnie oszałamiająca, aczkolwiek jest ciekawa i z pewnością dla relaksu, można tę lekturę przeczytać.

Polecam :-)
Ocena: 8/10

Do miasteczka przyjechał Case, który z zawodu jest detektywem. Dziewczyna...

• Harlequin
  • Harlequin Gorący Romans