Szlacheckie ostatki

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1308-7
Iwett

Szlacheckie ostatki nie są wspomnieniową opowieścią o „pańskich” zabawach i zapustach, ale o rzeczywistych, niekiedy dramatycznych dziejach ziemiaństwa polskiego w dwudziestym wieku. Chociaż – dodajmy – o balach, wieczorkach tańcujących i polowaniach mówi się w tej książce wiele. To, co Autor widział i przeżył, co w pamięci jego i rodziny jest wciąż żywe – przywołuje na kartach Szlacheckich ostatków, nie dążąc ani do wielkich uogólnień, ani do historycznych czy socjologicznych analiz. Jego celem jest przekazania młodemu pokoleniu Polaków wiedzy o tym, czego był świadkiem, a co jest tylko fragmentem losów polskich w dwudziestym wieku – fragmentem, który nie powinien odejść w zapomnienie.

źródło opisu: iwpax.com.pl

źródło okładki: lideria.pl