Miasta Marzeń. Barcelona

Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej: Miasta marzeń
Wydawnictwo: Mediaprofit
Barcelona, Hiszpania, przewodnik
one_evening

Barcelona, największy ośrodek na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jest głową i sercem Katalonii, wiodacego pod względem gospodarczym regionu Hiszpanii. Katalonia była kiedyś niezależnym państwem, rządzącym się własnymi prawami. Barcelona z całą pewnością nie przypomina żadnego innego hiszpańskiego miasta: ma własny język, własną kulturę i obyczaje, a jej mieszkańcy różnią się od reszty Hiszpanów...

Katalonia była kiedyś niezależnym państwem, rządzącym się własnymi prawami. Barcelona z całą pewnością nie przypomina żadnego innego hiszpańskiego miasta: ma własny język, własną kulturę i obyczaje, a jej mieszkańcy różnią się od reszty Hiszpanów - są bardziej zamknięci w sobie, skupieni na pracy, nieśmiali. Rozbudowano ją w okresach największej świetności - tak powstały rzymskie mury, dzielnica gotycka, pałace z XVII w i XIX - wieczna Eixample. Ostatni etap zagospodarowywania miasta był związany z przygotowywaniami do igrzysk w 1992 roku, rozsławionych w świecie jako wielki triumf miasta.
Barcelona ma wiele do zaoferowania i wielokrotnie uparcie dążyła do tego aby znaleźć się w czołówce miast Europy.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: kulturalnysklep.pl

Kasio | 2013-07-11

Nie jest to przewodnik, który chcielibyście ze sobą zabrać na zwiedzanie. Nie dlatego, że jest beznadziejny, oj nie. Chodzi o twardą okładkę, która być może przyda się gdyby trzeba było nim kogoś zdzielić po głowie.

Warto go jednak uważnie przestudiować przed wyjazdem. Albo i tak poprostu - z ciekawości. Bardzo przyjemnie mi się go czytało, jest ładnie wydany, bardzo przystępny. I nie ma w nim tej przytłaczającej ilości adresów restauracji, na które nas nie stać czy pięciogwiazdkowych hoteli.

jaga63 | 2012-10-19
Przeczytana: wrzesień 2011

Polecam,dużo historii,mapek,ilustracji.Dla mnie sprawdziła sie na miejscu.