Barcelona. Miejskie opowieści: Historia, Mity, Tajemnice. 24 trasy spacerowe

Tłumaczenie: Łukasz Górski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miejskie opowieści". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
History & Mystery: Barcelona. 24 walking tours
Barcelona
Nagore

Ten inspirujący przewodnik zawiera 24 propozycje pieszych wycieczek, dzięki którym odkryjesz barwną historię, bogactwo kultury i współczesne oblicze tętniącej życiem Barcelony. Poprowadzimy Cię zarówno przez najsłynniejsze atrakcje turystyczne miasta, jak i mało znane, tajemnicze zakątki. Poznasz rozgorączkowaną arterię La Rambla, spokojną Dzielnicę Gotycką, tygiel kulturowy Raval, kręte zaułki Ribera-Born, nadmorską Barcelonetę, eleganckie Eixample oraz Montjuic, Park Güell i wiele innych fascynujących miejsc. Spacery z National Geographic pozwolą Ci odkryć tajemnice niezwykle różnorodnych dzielnic Barcelony. Seria przewodników National Geographic: Miejskie opowieści: Historia, Mity, Tajemnice. 24 trasy spacerowe. Wyjątkowa seria oryginalnych przewodników, które oprowadzą czytelnika zarówno po słynnych miejscach, jak i po zapomnianych, fascynujących zakamarkach największych miast. Dzięki zaproponowanym 24 trasom tematycznym o długości od 1,6 do 2 km poznamy zabytkowe dzielnice i historyczne budowle, dowiemy się inspirujących rzeczy o sztuce i architekturze, podążymy śladem słynnych i legendarnych mieszkańców. Przewodniki zawierają dokładne i rzetelne mapy, piękne fotografie oraz bezcenne wskazówki, co zwiedzić, gdzie odpocząć i dobrze zjeść.

Karolina | 2012-08-03
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 30 lipca 2012

24 dobrze opracowane trasy sparecowe, które pozwolą zobaczyć Barcelonę z bardzo różnych stron. W ciągu kilku dni pobytu przeszłam 21 z nich i mogę spokojnie polecić tę książkę, choć mam kilka uwag.

Plusem jest różnorodność ułożona tematycznie (rzymskie korzenie miasta, ślad Picassa, dzielnica gotycka itp.). Ponadto autorzy nie silą się na wielkie opisy historyczne. Wychodzą z założenia, że czytelnik chce się wybrać na spacer i nie ma ochoty wczytywać się w zawiłe wywody.
Jedocześnie informacji i ciekawostek jest akurat tyle, żeby zorientować się co się ogląda, dowiedzieć się czegoś interesującego, ale nie znudzić. Każdy spacer jest opatrzny przedmową, która wprowadza w historię danej dzielnicy w sposób łatwy i przyjemny.
Dodatkowo, jak to w przypadku Natonal Geographic, atutem są też ładne zdjęcia.
UWAGA: czas trasy uwzględnia zatrzymanie się lub zwiedzanie, więc jeśli nie ma się ochoty wchodzić do muzeów czy galerii, nie ma się czym przejmować.

Minus to informacje bezpośrednio...

janka_agh | 2018-01-25
Na półkach: Przeczytane, Podróże