Okładka książki Księga kodów podświadomości

Księga kodów podświadomości

Autor:
Cykl: W dżungli podświadomości (tom 2)
wydawnictwo
G+J Książki
poradniki
typ
papier
elfijka
7,19 (254 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Podświadomość jest pilnym uczniem, który bada rzeczywistość i zapisuje wnioski na żelaznych tablicach. Umieszcza je w twoim umyśle w takim miejscu, żebyś nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia. To podświadomość kieruje twoim zachowaniem, uczuciami i myślami. Wydaje ci się, że czegoś pragniesz, ale w rzeczywistości to ona podsuwa ci tę tęsknotę i zmusza do jej zaspokojenia. Jeżeli kody w twojej p...

Jeżeli kody w twojej podświadomości zostały prawidłowo zapisane, jesteś szczęściarzem. Jesteś zdrowy, zadowolony, masz poczucie sensu i spełnienia.
Jeśli nie, to witaj w klubie. 99% ludzi nosi w sobie fałszywe kody podświadomości. Kiedy je poznasz i zrozumiesz, będziesz mógł je zapisać na nowo.
I o tym jest ta książka.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
skarbka78 | 2014-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Przyznaję plusy za bardzo przystępne przedstawienie mechanizmów ludzkiej psychiki, wytłumaczenie dlaczego ludzie zachowują się zgodnie z zakodowanymi wzorami, czemu np. popadają w nałogi itp.; konkretne rozwiązania i fajne ćwiczenia. Niestety także dwa minusy: pierwszy za bardzo częste i nudne powtórzenia, a drugi za kilkakrotne wtrącenia bluźnierstw. Generalnie „Księgę kodów podświadomości” polecam z uwagi na wartościową treść główną i praktyczne rady dla potrzebujących pozytywnej energii i optymizmu :-)

czytelnik | 2013-06-26
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Księga kodów podświadomości" - z jednej strony zachwyca prostotą i niezwykle trafnymi wnioskami, z drugiej irytuje i wzbudza moją złość. Czy już każda następna książka Beaty Pawlikowskiej będzie wywoływać u mnie skrajne emocje? Mam nadzieję, że nie. "Księgi kodów podświadomości" nie potrafię ocenić jednoznacznie. Moja ocena zmieniała się wraz z lekturą kolejnych rozdziałów. Jedne działały jak balsam dla duszy, inne drażniły.

Czasami miałem wrażenie, że autorka lekceważy możliwości intelektualne czytelnika i uznaje go za osobę, które nie potrafi zapamiętać podstawowych tez zawartych w książce. W efekcie powtarza je kilkanaście razy, co bywa dość nużące. Do znudzenia autorka pisała, że tylko 1% osób wyróżnia się poprawnymi kodami znajdującymi się w podświadomości, a pozostałe 99% musi je zmienić. Rozumiem, co ma na myśli Beata Pawlikowska. Ale czy aż tyle razy musiała to powtarzać?

Nie rozumiem niektórych tez autorki. Przykład?...

Sonja | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Potęga naszej podświadomości, prawo przyciągania - te zagadnienia nie są mi obce, a jednak Beata Pawlikowska potrafiła mnie jeszcze zaskoczyć :)
Bardzo mądra, treściwa książka, a przy tym lekka i przejrzysta! Autorka mówi o rzeczach bardzo ważnych, wbijając się słowem prosto w nasze serca i umysły...
Dla zainteresowanych tym tematem - bardzo, bardzo polecam :)

Z niecierpliwością czekam na III tom!

AnnaM | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Beata Pawlikowska należy do moich ulubionych autorów, często słucham również jej audycji w radiu, czytam blog i publikacje, oglądam programy w tv. Dlaczego? Pisałam o tym już przy okazji recenzji innych jej książek - jest ona dla mnie przykładem i dowodem na to, że można być szczęśliwym i spełnionym w życiu, świat może wyglądać pozytywnie, a człowiek nie jest marionetką w rękach ślepego losu. Wbrew pozorom jej publikacje dla mnie osobiście są paralelne z Biblią i moją wiarą... Lubię wyzwania i kocham eksperymentować, dlatego często stosuję się do jej rad (poza jedną jedyną - nigdy nie przejdę na wegetarianizm, tego nawet nie zrobię dla Szymona Hołowni, sorry, ale jestem stworzona jako w 100% mięsożerna istota).

Dziś o najnowszej książce Beaty, czyli o "Księdze kodów podświadomości". Jest to już drugi tom z cyklu "W dżungli podświadomości". Jak zwykle pierwsze czytanie książki zajęło mi jedną noc, ale na tym nie koniec! Czytam drugi raz, potem pewnie jeszcze kolejny... Książka jest f...

Fox | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

To bardzo nierówna książka - miejscami przypomina pogłębioną analizę psychologiczną, a miejscami wynurzenia nastoletniego i naiwnego hippisa.

Jestem zadowolona, że ją przeczytałam. Dla kilku ważnych i mądrych zdań, warto przeczytać także te, które wydają się naiwne. Całość jest pozytywna i ciepła. Tym, którzy szukają swojej drogi, chcą poprawiać i udoskonalać siebie - polecam.

helena610 | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Trochę mam mieszane uczucia odnośnie tej lektury.
Z jednej strony pojawia się bardzo wiele ciekawych i odnoszących się do rzeczywistego życia rad, a z drugiej strony pewne rzeczy są tak wielokrotnie powtarzane, że aż irytują...
Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać pomijając irytujące elementy to polecam jako poradnik napisany prostym językiem i łatwy w odbiorze.

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 12 lutego 2014

Nieco męczące. Taka mnogość powtórzeń, nieomal to samo powtórzone ze 150 razy. Chętniej poczytałabym o tym, o czym między wierszami pani Beata pisze: "Podczas podróży parę razy żegnałam się z życiem. Cierpiałam głód. Taki, który rozrywa wnętrzności i każe ci patrzeć na wszystko jak na obiekt do zjedzenia..."

bajkjo | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Koszmar. 420 stron, które spokojnie dałoby się ująć w raptem 42. Ciągłe powtórzenia, traktowanie czytelnika jak debila - tego nie da się czytać.. Przeczytałam tylko dlatego, że nie zostawiam rozpoczętej książki :) Jeżeli pozostałe książki Pawlikowskiej wyglądają tak samo - to ja niestety podziękuję.

Sosenka | 2013-07-22
Przeczytana: czerwiec 2013

"Księga kodów podświadomości", to kolejna, druga już część serii pisanej przez Beatę Pawlikowską. Jest ona bardzo znaną w Polsce i lubianą podróżniczką, a swoje przygody i spostrzeżenia opisuje w książkach o podróżach, stylu życia, językach obcych itd.
Bardzo lubię książki podróżnicze Beaty Pawlikowskiej. Są ciekawe i przede wszystkim można się czegoś z nich nauczyć o różnych miejscach na świecie. Jednak "Księga kodów" budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony, jest to dobrze napisana książka, prostym językiem, przejrzyście, bez bałaganu. Jednak trochę denerwuje mnie nachalność tego tytułu. Beata Pawlikowska założyła, pewną tezę i usilnie powtarza, że każdy w głębi popełnia pewne konkretne, wypisane w książce błędy, a jeśli zaprzecza, lub nie zgadza się z tą tezą, to tylko potwierdza ten fakt. To trochę denerwuje, bo w poradnikach tego typu, zawsze wytłumaczone jest jakieś zjawisko, podparte przykładami, po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wyciągnąć z książki jaki...

hienka7 | 2014-01-18
Na półkach: 2014, Przeczytane, JEST W BIB
Przeczytana: 18 stycznia 2014

"Księga kodów podświadomości" to druga książka z serii "W dżungli podświadomości". Autorka twierdzi, że aż 99% ludzi ma fałszywie zapisane dane w podświadomości i w związku z tym większość z nas: osądza wszystko co się dzieje wokół nas, patrzy na świat z pozycji ofiary, dostrzega tylko złe strony, jest wiecznie niezadowolona, spięta i czujna. Poruszane są w niej kwestie prawa przyciągania i potęgi podświadomości dzięki którym możemy pracując nad sobą zmienić swoje życie i naprawić dane zapisane w naszej podświadomości, która na co dzień kieruje tym co robimy i jak się zachowujemy. Drugi tom poświęcony jest znalezieniu błędnych danych zapisanych w naszej podświadomości, a o tym jak je można zmienić mają być kolejne dwa tomy z tej serii.
Książka napisana w przystępny sposób i szybko się ją czyta. Polecam osobom zainteresowanym jak działa nasz umysł, bo inni mogą ją uznać za stek bzdur.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku