Okładka książki Księga kodów podświadomości

Księga kodów podświadomości

Autor:
Cykl: W dżungli podświadomości (tom 2)
wydawnictwo
G+J Książki
poradniki
typ
papier
elfijka
7.23 (238 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Podświadomość jest pilnym uczniem, który bada rzeczywistość i zapisuje wnioski na żelaznych tablicach. Umieszcza je w twoim umyśle w takim miejscu, żebyś nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia. To podświadomość kieruje twoim zachowaniem, uczuciami i myślami. Wydaje ci się, że czegoś pragniesz, ale w rzeczywistości to ona podsuwa ci tę tęsknotę i zmusza do jej zaspokojenia. Jeżeli kody w twojej p...

Jeżeli kody w twojej podświadomości zostały prawidłowo zapisane, jesteś szczęściarzem. Jesteś zdrowy, zadowolony, masz poczucie sensu i spełnienia.
Jeśli nie, to witaj w klubie. 99% ludzi nosi w sobie fałszywe kody podświadomości. Kiedy je poznasz i zrozumiesz, będziesz mógł je zapisać na nowo.
I o tym jest ta książka.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
skarbka78 | 2014-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Przyznaję plusy za bardzo przystępne przedstawienie mechanizmów ludzkiej psychiki, wytłumaczenie dlaczego ludzie zachowują się zgodnie z zakodowanymi wzorami, czemu np. popadają w nałogi itp.; konkretne rozwiązania i fajne ćwiczenia. Niestety także dwa minusy: pierwszy za bardzo częste i nudne powtórzenia, a drugi za kilkakrotne wtrącenia bluźnierstw. Generalnie „Księgę kodów podświadomości” polecam z uwagi na wartościową treść główną i praktyczne rady dla potrzebujących pozytywnej energii i optymizmu :-)

czytelnik | 2013-06-26
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Księga kodów podświadomości" - z jednej strony zachwyca prostotą i niezwykle trafnymi wnioskami, z drugiej irytuje i wzbudza moją złość. Czy już każda następna książka Beaty Pawlikowskiej będzie wywoływać u mnie skrajne emocje? Mam nadzieję, że nie. "Księgi kodów podświadomości" nie potrafię ocenić jednoznacznie. Moja ocena zmieniała się wraz z lekturą kolejnych rozdziałów. Jedne działały jak balsam dla duszy, inne drażniły.

Czasami miałem wrażenie, że autorka lekceważy możliwości intelektualne czytelnika i uznaje go za osobę, które nie potrafi zapamiętać podstawowych tez zawartych w książce. W efekcie powtarza je kilkanaście razy, co bywa dość nużące. Do znudzenia autorka pisała, że tylko 1% osób wyróżnia się poprawnymi kodami znajdującymi się w podświadomości, a pozostałe 99% musi je zmienić. Rozumiem, co ma na myśli Beata Pawlikowska. Ale czy aż tyle razy musiała to powtarzać?

Nie rozumiem niektórych tez autorki. Przykład?...

książek: 2087
Sonja | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Potęga naszej podświadomości, prawo przyciągania - te zagadnienia nie są mi obce, a jednak Beata Pawlikowska potrafiła mnie jeszcze zaskoczyć :)
Bardzo mądra, treściwa książka, a przy tym lekka i przejrzysta! Autorka mówi o rzeczach bardzo ważnych, wbijając się słowem prosto w nasze serca i umysły...
Dla zainteresowanych tym tematem - bardzo, bardzo polecam :)

Z niecierpliwością czekam na III tom!

AnnaM | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Beata Pawlikowska należy do moich ulubionych autorów, często słucham również jej audycji w radiu, czytam blog i publikacje, oglądam programy w tv. Dlaczego? Pisałam o tym już przy okazji recenzji innych jej książek - jest ona dla mnie przykładem i dowodem na to, że można być szczęśliwym i spełnionym w życiu, świat może wyglądać pozytywnie, a człowiek nie jest marionetką w rękach ślepego losu. Wbrew pozorom jej publikacje dla mnie osobiście są paralelne z Biblią i moją wiarą... Lubię wyzwania i kocham eksperymentować, dlatego często stosuję się do jej rad (poza jedną jedyną - nigdy nie przejdę na wegetarianizm, tego nawet nie zrobię dla Szymona Hołowni, sorry, ale jestem stworzona jako w 100% mięsożerna istota).

Dziś o najnowszej książce Beaty, czyli o "Księdze kodów podświadomości". Jest to już drugi tom z cyklu "W dżungli podświadomości". Jak zwykle pierwsze czytanie książki zajęło mi jedną noc, ale na tym nie koniec! Czytam drugi raz, potem pewnie jeszcze kolejny... Książka jest f...

Fox | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

To bardzo nierówna książka - miejscami przypomina pogłębioną analizę psychologiczną, a miejscami wynurzenia nastoletniego i naiwnego hippisa.

Jestem zadowolona, że ją przeczytałam. Dla kilku ważnych i mądrych zdań, warto przeczytać także te, które wydają się naiwne. Całość jest pozytywna i ciepła. Tym, którzy szukają swojej drogi, chcą poprawiać i udoskonalać siebie - polecam.

helena610 | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Trochę mam mieszane uczucia odnośnie tej lektury.
Z jednej strony pojawia się bardzo wiele ciekawych i odnoszących się do rzeczywistego życia rad, a z drugiej strony pewne rzeczy są tak wielokrotnie powtarzane, że aż irytują...
Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać pomijając irytujące elementy to polecam jako poradnik napisany prostym językiem i łatwy w odbiorze.

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 12 lutego 2014

Nieco męczące. Taka mnogość powtórzeń, nieomal to samo powtórzone ze 150 razy. Chętniej poczytałabym o tym, o czym między wierszami pani Beata pisze: "Podczas podróży parę razy żegnałam się z życiem. Cierpiałam głód. Taki, który rozrywa wnętrzności i każe ci patrzeć na wszystko jak na obiekt do zjedzenia..."

bajkjo | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Koszmar. 420 stron, które spokojnie dałoby się ująć w raptem 42. Ciągłe powtórzenia, traktowanie czytelnika jak debila - tego nie da się czytać.. Przeczytałam tylko dlatego, że nie zostawiam rozpoczętej książki :) Jeżeli pozostałe książki Pawlikowskiej wyglądają tak samo - to ja niestety podziękuję.

hienka7 | 2014-01-18
Na półkach: 2014, Przeczytane, JEST W BIB
Przeczytana: 18 stycznia 2014

"Księga kodów podświadomości" to druga książka z serii "W dżungli podświadomości". Autorka twierdzi, że aż 99% ludzi ma fałszywie zapisane dane w podświadomości i w związku z tym większość z nas: osądza wszystko co się dzieje wokół nas, patrzy na świat z pozycji ofiary, dostrzega tylko złe strony, jest wiecznie niezadowolona, spięta i czujna. Poruszane są w niej kwestie prawa przyciągania i potęgi podświadomości dzięki którym możemy pracując nad sobą zmienić swoje życie i naprawić dane zapisane w naszej podświadomości, która na co dzień kieruje tym co robimy i jak się zachowujemy. Drugi tom poświęcony jest znalezieniu błędnych danych zapisanych w naszej podświadomości, a o tym jak je można zmienić mają być kolejne dwa tomy z tej serii.
Książka napisana w przystępny sposób i szybko się ją czyta. Polecam osobom zainteresowanym jak działa nasz umysł, bo inni mogą ją uznać za stek bzdur.

"Ty sam tworzysz ograniczenia, których nienawidzisz. Ty sam boisz się zmienić swoje życie, bo uważasz, że nie zasługujesz na szczęście, bo skazujesz się na bycie gorszym."

Chyba każdy z nas kiedyś narzekał. Na co? A na wszystko! Powodów jest wiele. A to za ciepło, a to za chłodno, za dużo ludzi, za drogo, za wolno.... Wszystko wokół nas stanowi 'dobry' powód do marudzenia. Remontują drogę? Broń Cię Panie Boże- w korku trzeba będzie stać! I co z tego, że za rok pojadę nad Bałtyk trzy-pasmową autostradą? Liczy się to co jest tu i teraz. A tu i teraz stoję w korku i gdyby nie te chore roboty drogowe to już dawno leżałbym sobie na plaży... Potrzebujesz więcej przykładów? Dalej uważasz, że na nic nie narzekamy? A proszę bardzo! Ja ci udowodnię, że się mylisz... Politycy. Przecież to my ich wybieramy! Na wybory nie pójdziesz, bo ciekawy film w telewizji leci, bo spać ci się chce, bo trzeba się poszwendać po centrach handlowych, odpocząć, a nie się polityką przejmować. Mija rok, a ty psioczy...

Załóż konto za darmo!

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica