Księga kodów podświadomości

Autor:
Cykl: W dżungli podświadomości (tom 2)
wydawnictwo
G+J
poradniki
typ
papier
elfijka
7,1 (314 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Podświadomość jest pilnym uczniem, który bada rzeczywistość i zapisuje wnioski na żelaznych tablicach. Umieszcza je w twoim umyśle w takim miejscu, żebyś nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia. To podświadomość kieruje twoim zachowaniem, uczuciami i myślami. Wydaje ci się, że czegoś pragniesz, ale w rzeczywistości to ona podsuwa ci tę tęsknotę i zmusza do jej zaspokojenia. Jeżeli kody w...

Jeżeli kody w twojej podświadomości zostały prawidłowo zapisane, jesteś szczęściarzem. Jesteś zdrowy, zadowolony, masz poczucie sensu i spełnienia.
Jeśli nie, to witaj w klubie. 99% ludzi nosi w sobie fałszywe kody podświadomości. Kiedy je poznasz i zrozumiesz, będziesz mógł je zapisać na nowo.
I o tym jest ta książka.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,5,687,ksiega-kod...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
skarbka78 | 2014-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Przyznaję plusy za bardzo przystępne przedstawienie mechanizmów ludzkiej psychiki, wytłumaczenie dlaczego ludzie zachowują się zgodnie z zakodowanymi wzorami, czemu np. popadają w nałogi itp.; konkretne rozwiązania i fajne ćwiczenia. Niestety także dwa minusy: pierwszy za bardzo częste i nudne powtórzenia, a drugi za kilkakrotne wtrącenia bluźnierstw. Generalnie „Księgę kodów podświadomości” polecam z uwagi na wartościową treść główną i praktyczne rady dla potrzebujących pozytywnej energii i optymizmu :-)

czytelnik | 2013-06-26
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Księga kodów podświadomości" - z jednej strony zachwyca prostotą i niezwykle trafnymi wnioskami, z drugiej irytuje i wzbudza moją złość. Czy już każda następna książka Beaty Pawlikowskiej będzie wywoływać u mnie skrajne emocje? Mam nadzieję, że nie. "Księgi kodów podświadomości" nie potrafię ocenić jednoznacznie. Moja ocena zmieniała się wraz z lekturą kolejnych rozdziałów. Jedne działały jak balsam dla duszy, inne drażniły.

Czasami miałem wrażenie, że autorka lekceważy możliwości intelektualne czytelnika i uznaje go za osobę, które nie potrafi zapamiętać podstawowych tez zawartych w książce. W efekcie powtarza je kilkanaście razy, co bywa dość nużące. Do znudzenia autorka pisała, że tylko 1% osób wyróżnia się poprawnymi kodami znajdującymi się w podświadomości, a pozostałe 99% musi je zmienić. Rozumiem, co ma na myśli Beata Pawlikowska. Ale czy aż tyle razy musiała to powtarzać?

Nie rozumiem niektórych tez autorki....

Sonja | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Potęga naszej podświadomości, prawo przyciągania - te zagadnienia nie są mi obce, a jednak Beata Pawlikowska potrafiła mnie jeszcze zaskoczyć :)
Bardzo mądra, treściwa książka, a przy tym lekka i przejrzysta! Autorka mówi o rzeczach bardzo ważnych, wbijając się słowem prosto w nasze serca i umysły...
Dla zainteresowanych tym tematem - bardzo, bardzo polecam :)

Z niecierpliwością czekam na III tom!

AnnaM | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Beata Pawlikowska należy do moich ulubionych autorów, często słucham również jej audycji w radiu, czytam blog i publikacje, oglądam programy w tv. Dlaczego? Pisałam o tym już przy okazji recenzji innych jej książek - jest ona dla mnie przykładem i dowodem na to, że można być szczęśliwym i spełnionym w życiu, świat może wyglądać pozytywnie, a człowiek nie jest marionetką w rękach ślepego losu. Wbrew pozorom jej publikacje dla mnie osobiście są paralelne z Biblią i moją wiarą... Lubię wyzwania i kocham eksperymentować, dlatego często stosuję się do jej rad (poza jedną jedyną - nigdy nie przejdę na wegetarianizm, tego nawet nie zrobię dla Szymona Hołowni, sorry, ale jestem stworzona jako w 100% mięsożerna istota).

Dziś o najnowszej książce Beaty, czyli o "Księdze kodów podświadomości". Jest to już drugi tom z cyklu "W dżungli podświadomości". Jak zwykle pierwsze czytanie książki zajęło mi jedną noc, ale na tym nie koniec! Czytam drugi raz, potem pewnie jeszcze kolejny... Książka...

Firewarrior | 2015-03-07

Kolejny poradnik z serii "jak zarobić, pisząc w kółko o tym samym".
Przyjmuję piwa na osłodę tego, że przebrnęłam przez kolejnego już potworka pani Pawlikowskiej. Znów pozaznaczałam sobie kilka cudnej urody cytatów, którymi z chęcią się podzielę:

"(...) Albo na przykład baobab. Jest wielki, mocny, potrafi magazynować w pniu wodę, a jego kwiaty są zapylane tylko nocą przez nietoperze. Rety, jakie to fantastyczne! Bóg musiał wymyślić taki gatunek nietoperzy, które będą żyły w tych samych okolicach, gdzie rosną baobaby i zaszczepić w nich apetyt na nektar baobabowych kwiatów. Niesamowite".

Darwin się w grobie przewraca.

Był też spis pytań - jeśli odpowiesz twierdząco, masz błędne kody podświadomości. Najlepsze pytanie brzmi "czy zawsze sprawdzasz literówki w mailu przed jego wysłaniem?" - cóż, jak dal mine, to nielchujstwo nei sparwdzać litrówek i wsydt wysyłać ludzią tkie coś*

Kolejne:
"Niektórzy mówią, że świat jest niesprawiedliwy, ale ja się z tym nie zgadzam. Tylko Bóg wie...

bajkjo | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Koszmar. 420 stron, które spokojnie dałoby się ująć w raptem 42. Ciągłe powtórzenia, traktowanie czytelnika jak debila - tego nie da się czytać.. Przeczytałam tylko dlatego, że nie zostawiam rozpoczętej książki :) Jeżeli pozostałe książki Pawlikowskiej wyglądają tak samo - to ja niestety podziękuję.

Fox | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

To bardzo nierówna książka - miejscami przypomina pogłębioną analizę psychologiczną, a miejscami wynurzenia nastoletniego i naiwnego hippisa.

Jestem zadowolona, że ją przeczytałam. Dla kilku ważnych i mądrych zdań, warto przeczytać także te, które wydają się naiwne. Całość jest pozytywna i ciepła. Tym, którzy szukają swojej drogi, chcą poprawiać i udoskonalać siebie - polecam.

Daria | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Wow, wow, wow! Nie wiem czy to trzy razy powtórzone słowo jest w stanie oddać mój zachwyt tą książką! Cudownie mi się ją czytało i absolutnie nie żałuję, że się skusiłam ją kupić w Biedronce. Natomiast żałuję, że nie kupiłam całej serii, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam że to cała seria książek. Beatę Pawlikowską kojarzę jedynie z audycji w radiu, no i ze słyszenia. Nie wiedziałam jednak, że jest autorką książek dotyczących podświadomości. Pomimo, że Księga kodów podświadomości nie jest pierwszą częścią serii, to czytało mi się ją bardzo dobrze. Pani Beata poruszyła kilka kwestii z pierwszej części, dlatego jeśli jeszcze uda mi się złapać jej książki w Biedrze to kupię i przeczytam, jeśli nie nadrobię to w inny sposób. Książka sama sobie dała mi baaardzo dużo, zaliczam się do Klubu 99%, dlatego stała mi się bliska. Przeczytałam ją szybko, jednak bardzo uważnie. Jestem nią zachwycona i już teraz wiem, że do niej wrócę nie raz, nie dwa :)

helena610 | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Trochę mam mieszane uczucia odnośnie tej lektury.
Z jednej strony pojawia się bardzo wiele ciekawych i odnoszących się do rzeczywistego życia rad, a z drugiej strony pewne rzeczy są tak wielokrotnie powtarzane, że aż irytują...
Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać pomijając irytujące elementy to polecam jako poradnik napisany prostym językiem i łatwy w odbiorze.

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 12 lutego 2014

Nieco męczące. Taka mnogość powtórzeń, nieomal to samo powtórzone ze 150 razy. Chętniej poczytałabym o tym, o czym między wierszami pani Beata pisze: "Podczas podróży parę razy żegnałam się z życiem. Cierpiałam głód. Taki, który rozrywa wnętrzności i każe ci patrzeć na wszystko jak na obiekt do zjedzenia..."

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie