Księga kodów podświadomości

Cykl: W dżungli podświadomości (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
poradniki
elfijka

Podświadomość jest pilnym uczniem, który bada rzeczywistość i zapisuje wnioski na żelaznych tablicach. Umieszcza je w twoim umyśle w takim miejscu, żebyś nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia. To podświadomość kieruje twoim zachowaniem, uczuciami i myślami. Wydaje ci się, że czegoś pragniesz, ale w rzeczywistości to ona podsuwa ci tę tęsknotę i zmusza do jej zaspokojenia. Jeżeli kody w...

Jeżeli kody w twojej podświadomości zostały prawidłowo zapisane, jesteś szczęściarzem. Jesteś zdrowy, zadowolony, masz poczucie sensu i spełnienia.
Jeśli nie, to witaj w klubie. 99% ludzi nosi w sobie fałszywe kody podświadomości. Kiedy je poznasz i zrozumiesz, będziesz mógł je zapisać na nowo.
I o tym jest ta książka.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,5,687,ksiega-kod...»

Goldilox | 2019-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Sedno tej książki i to, co najważniejszego ma do przekazania, da się streścić na dwóch stronach. Całość składa się z wielokrotnych powtórzeń i parafraz jednego zdania "Twoja podświadomość wpływa na wszystko, co myślisz i robisz, w oparciu o to, czego się nauczyła o świecie w dzieciństwie". Nie ma tam nic więcej. Nie ma żadnych instrukcji, jak to zmienić. Instrukcje są podobno w kolejnych książkach ;-) No i tradycyjnie odejmuję gwiazdkę za katowanie czytelnika gównianą interpunkcją, za którą "autorka bierze całą odpowiedzialność". Najwyższa pora nauczyć się zasad pisowni, jak chce się być pisarzem.

justyna55 | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Przyznam, że sceptycznie podeszłam do tej książki. Wiele negatywnych opinii o autorce, zniechęcało mnie do sięgnięcia po cokolwiek związanego z jej twórczością. Jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Forma i język książki, rzeczywiście do mnie trafiła i zmotywowała do wprowadzenia wielu zmian w moim życiu. Dziękuję.

Magda | 2018-10-03

Przeczytana 2 razy, za każdym razem działa lepiej :)

ravenstag | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Tego się nie da czytać. Napisane stylem infantylizującym czytelnika, pełnym powtórzeń i kwiecistych słów, które nie mają w sobie wiele treści. Wzięte z biblioteki na spróbowanie - z całym szacunkiem, ale więcej nie sięgnę po książki Pani Beaty. Zmarnowany czas.

Dome_chan | 2018-04-30

“W dżungli podświadomości” wbiła mnie w ziemię swoim niskim poziomem. Mimo to postanowiłam zmierzyć się z dalszymi częściami cyklu o podświadomości autorstwa słynnej podróżniczki. Dlaczego? Ponieważ wierzę, że znajdę tam coś wartościowego. Coś, co wyjaśni mi fenomen tych poradników.

To doprowadziło mnie do “Księgi kodów podświadomości”. Muszę przyznać, zostałam zaskoczona pozytywnie. Ta książka jest lepsza od swojej poprzedniczki. Co prawda, dalej odbieram ją jako bełkot, ale tu przynajmniej znalazłam parę dobrych rzeczy.

Dobre wrażenie zrobiły na mnie rozdziały poświęcone dobrym kodom: jak one brzmią, jak je interpretować, co daje wprowadzenie ich w życie. Tutaj autorka naprawdę odwaliła kawał dobrej roboty, opisała wszystko prosto, przejrzyście i na temat. Te rozdziały czytało mi się bardzo przyjemnie i mam wrażenie, że faktycznie mogą dotrzeć do osób z niską samooceną.

Podobał mi się też fragment, w którym Pawlikowska porusza kwestie nałogów. Jeżeli chodzi o całość, to...

AnKa | 2018-02-07
Przeczytana: 2016 rok

TAK TAK TAK ! POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość - moja opinia może być, więc dla wielu nieobiektywna.

Pati Karaczun | 2017-10-12

Nuzaca

KiziaMizia | 2017-06-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Wiązałam ogromne nadzieje z tą książką ale niestety zawiodłam się. Autorka przekonuje nas przez 300 stron że trzeba o siebie dbać i że trzeba się kochać. Nic nowego, nic odkrywczego.

Książka mnie wkurzała- nie mogłam ciągle i w kółko czytać o tym samym. Lektura jest męcząca chociaż sama koncepcja "kodów" jest bardzo ciekawa i dałoby się tutaj wyłuskać coś naprawdę interesującego.

Jedna gwiazdka jest za ilustracje w książce i motywujące hasła na żółtych stronach.

irka1998 | 2017-06-14
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo fajna książka. Przede wszystkim łatwość czytania. Swojska, nie nadyma się pisze prosto o sobie. Lubie tak ;-).
Poza tym dużo się można o sobie dowiedzieć. Jak działa podświadomość i c z nią robić żeby była posłuszna naszym celom i naszej woli a nie działała przeciwko nam. Szczerze - pomogła. Poukładała być może to co inne książki pogmatwały. Polecam

stach | 2017-06-06

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...