Filozofia sukcesu, czyli F**k it

Wydawnictwo: Helion
Way of F**k it
filozofia, etyka
Dalena

Pieprz swój plan na dziś. Niech wydarzy się coś niesamowitego. Relaks to nic innego, jak słowo na "p"... "Observer" Poluzuj tam, gdzie Cię ciśnie... Czujesz się nieszczęśliwy? Pieprz to! Coś idzie nie po Twojej myśli? Właściwie mógłbyś się przejąć, ale... po co? Czy nie lepiej to pieprzyć? Jesteś zły, sfrustrowany, zazdrosny? Zastosuj "tumiwisizm praktyczny" i zacznij to...

Pieprz swój plan na dziś. Niech wydarzy się coś niesamowitego.

Relaks to nic innego, jak słowo na "p"...
"Observer"

Poluzuj tam, gdzie Cię ciśnie...

Czujesz się nieszczęśliwy? Pieprz to! Coś idzie nie po Twojej myśli? Właściwie mógłbyś się przejąć, ale... po co? Czy nie lepiej to pieprzyć? Jesteś zły, sfrustrowany, zazdrosny? Zastosuj "tumiwisizm praktyczny" i zacznij to pieprzyć.

Filozofia "Pieprz to" odkrywa przed Tobą wspaniałą drogę, prowadzącą na skróty do wewnętrznej wolności. "Pieprz to" zawiera ukrytą sugestię, że rzeczy nie są aż tak istotne, za jakie je uważasz. Źródłem Twoich problemów jest zbyt poważne traktowanie świata. To przekleństwo rodem z Zachodu stanowi sumę wszystkiego, co najlepsze w mądrości Wschodu. Ta książka bawi, inspiruje i pozwala inaczej spojrzeć na życie. Wyluzuj. Zdystansuj się. Pieprz to i kup tę książkę!

Prawdę można czasem znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu. Pieprz to i odpuść sobie rzeczy, które sprawiają Ci ból. Pieprz to i podążaj za marzeniami, bez względu na to, co myślą inni. Na tym właśnie polega filozofia "Pieprz to".
Dla wszystkich tych, którzy pieprzą.

źródło opisu: Helion 2011

źródło okładki: Helion 2011

Ksebardo | 2019-07-22
Przeczytana: 15 lipca 2019

Zgodnie z domeną tej książki...wyłamuję się i zdjęcia nie będzie. Opisu też nie...Dobranoc

GodLord | 2019-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2019

Bardzo fajna książka zabarwiona lekkim humorem, mimo, że niektóre porady naprawdę są ciekawe

Aśka | 2017-07-05

Książka świetna jeśli w ciągu dnia masz ochotę losowo wybrać sobie "sentencję na dziś". Szczególnie polecam na dni, w których osiągamy granice możliwego wkurzenia :D

Dominik | 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 maja 2017

Proste czytadełko na odreagowanie. Nic ambitnego - zabawne obrazki i proste hasła. Jeśli potraktować to jako książkę - za krótkie, za proste, po prostu banalne. Jeśli spojrzeć na to jako na doświadczenie - jest ciekawe, przyjemne ale raczej mało rozwijające.

Miguel_Patata | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, Krótkie

Filozofia sukcesu? Bardzo płytka i głupkowata. Rozumiem że należy do niej podchodzić z dystansem i w takim zamierzeniu (mam nadzieję) została napisana ale całkowicie nie trafia do mnie życiowe przesłanie '' pieprzenia'' wszystkiego na co się w życiu napotkamy. Nieśmieszne i nieprzydatne

Sylwia | 2016-10-13

Tą książkę przeczytałam w... księgarni. Wiem, tak nie powinien robić bibliofil. Powinnam zapłacić za nią miliony monet, przynieść do domu, zrobić sobie herbatę, zagłębić w lekturze i pochwalać. Ale nie. Na zewnątrz padał deszcz, a mi nie chciało się siedzieć w domu, więc wyszłam na spacer, ale że szybko zmokłam - weszłam do księgarni. I stało się.
Nie żałuję, że czytałam ją stojąc, bez kubka herbaty w ręku. Treść przemknęła przeze mnie szybko, rysunki zachwyciły, zdania kilkakrotnie rozbawiły.
Nie wiem w sumie jaki był zamysł przy tworzeniu tej książki, ale ma świetny format, jest cudnie wydana i chociaż pewnie nie zmieni niczyjego życia to... chciałabym ją dostać. Często chciałabym powiedzieć sobie "Sylwia, pieprz to...", ale jestem na to za sztywna. Z tą książką może byłoby to łatwiejsze? A może tylko tak sobie gdybam, bo ta książka jest naprawdę ładna, chociaż w cale nie jest głęboka dla wielkiego bibliofila? Nie wiem. Chcę mieć ją na półce.

Mała-Mi | 2016-05-16
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Książka prosta w przekazie, ale w jej prostocie tkwi jej siła. Celne, trafione punkt teksty, zabawne ilustracje. Można ją przeczytać od razu, można otworzyć na dowolnej stronie i cieszyć się "przekazem". " Czasami po prostu wszystko idzie źle... Pieprz to":)

tryptyk | 2016-05-04

Kurczę. Nie sądziłam, że taka książeczka podczas czytania (czyli ok.15 minut) potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Baardzo pozytywna- chociaż czy warta te "okładkowe" 32,90zł? Myślę, że nie. Niemniej jednak duży plus za całość.

loker | 2016-03-07

Do ksiażki trzeba podejść z ogromnym dystansem. Przedstawia niektóre problemy w fajny sposób, pokazuje jak zdystansować do wszystkiego.

nessy | 2015-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2015

Świetna książka. Dla poprawienia humoru - polecam ;)