Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

Tłumaczenie: Maciej Cisło
Wydawnictwo: Betters
Easyway to lose weight
978-83-926159-3-4
dieta
Bluesaltyangel

Allen Carr ? twórca unikalnej metody rzucania palenia Easyway - odkrył, że jego metoda działa z równie dużą skutecznością w przypadku pomocy przy wychodzeniu z każdego nałogu, którego natura jest głównie mentalna. Książka mówi o wyjątkowo prostym sposobie utraty wagi, który pozwala przede wszystkim czuć się dobrze w swoim ciele. Metoda Allena Carra pozwala skończyć z nadwagą bez stresu, bólu, poczucia straty w zgodzie ze swoim organizmem. Jest unikalna i wyjątkowa zarazem, bo pozwala tracić kilogramy bez odmawiania sobie swoich ulubionych produktów i bez stosowania drakońskiej diety. Dzięki metodzie Allena Carra miliony ludzi na całym świecie poznały prostą receptę na kontrolę wagi ciała, osiągnęły dokładnie taką wagę, jakiej pragnęły ? a przede wszystkim - cieszą się PEŁNIĄ ŻYCIA.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b12343-prosta-metoda-ja...»

orchideaidea | 2015-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2015

Bardzo dobry poradnik, który w moim przypadku okazuje się być skutecznym pomocnikiem w walce z niezdrowymi nawykami żywieniowymi.

Autor tej książki już wcześniej zyskał uznanie proponując swoją metodę osobom uzależnionym od nikotyny. W efekcie na całym świecie powstały liczne ośrodki, które z powodzeniem przyczyniają się do zmniejszenia liczby palaczy.

Wracając jednak do kwestii odżywiania, Allen Carr prosto i z pewną dozą poczucia humoru opisał problem, z którym boryka się coraz większa liczba ludzi. W książce nie ma mowy o żadnej diecie, chodzi bardziej o unaocznienie jaką krzywdę robi sobie człowiek, nie przywiązując większej wagi do tego czym karmi swój organizm i jak to w dalszej mierze wpływa na nas samych. W zasadzie w treści książki nie ma niczego odkrywczego, jednak to w jaki sposób zostały opisane pewne kwestie, które niby wydają się oczywiste, daje do myślenia i otwiera szerzej oczy na proste wybory dnia codziennego, dotyczące samego jedzenia.
Duży plus dla autora...

MissDarkCallisto | 2015-10-22

Jestem strasznie rozczarowana tą książką.

Autor jasno przedstawia sprawę - jego metoda jest prosta, możesz jeść CO chcesz, ILE chcesz i KIEDY chcesz. Czy nie brzmi to zbyt idealnie? Zobaczmy...

Początek to trafny strzał autora. Osoby próbujące zrzucić wagę nie potrzebują moralizowania na temat szkodzliwości jedzenia. Oni doskonale o tym wiedzą. Po prostu ciężko jest pogodzić się ze stratą ulubionego jedzenia.
W mastępnych stronach autor przedstawia swoje filozoficzne poglądy i "metody". Stara się zniechęcić czytelnika do spożywania śmieciowego jedzenia, bardzo nieudolnie. Oczywiście nie zapomina wtrącić, że jego super metoda nie ma wyrzeczeń, czyli jedz co chcesz, ile chcesz...
I tak kończy się książka. Ostatnie strony to parodia - autor sam sobie zaprzecza! Prosta metoda przestaje być prosta, a "śmieciowego jedzenia unikaj". Ojej, a co z zasadą jedz co chcesz? ;)
Zbiór poglądów autora mógł być przyjemną książką, gdyby nie to ciągłe zapewnianie jaka to cudowna, nic nie...

Wiikusiia | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Dająca do myślenia jeśli chodzi o nasze nawyki żywieniowe. Osobiście nie wiem, czy dałabym radę zrzucać kilogramy opisaną tam metodą EASYWEIGH, aczkolwiek niektóre wskazówki, które podał autor są warte przemyślenia i wprowadzenia w życie :)

justys8 | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Bardzo ciekawa książka. Uświadamia wiele rzeczy dotyczących jedzenia. Troszkę za często o rzucaniu palenia (mimo, że nie pale 3 tygodnie). Na pewno warto przeczytać.

Martynka_89 | 2015-09-16

Mi pomogła zrzuciłam 20 kg. Polecam ją Wszystkim. Na pewno nie zaszkodzi. Autor niestety już nie żyję, bo szkoda, że nie napisał czegoś np. o utrzymaniu porządku. Pisze... w sumie pisał bardzo zwięźle, bez zbędnego lania wody, co bardzo sobie cenię.

Anymouss | 2014-07-12
Przeczytana: 2014 rok

Powinien to przeczytać każdy człowiek. Nie tylko osoby walczące z nadwagą. Allen Carr - Geniusz. Dodam, że dzięki jego metodzie Easyway nie palę ponad 2 lata. :)

amb | 2011-11-06

nie da się ukryć, że autor ma ciekawe spojrzenie na problem. fajne przykłady, logiczne rozumowanie, czyta się lekko

magdaa836 | 2015-05-20
Przeczytana: 11 maja 2015

Łatwo i szybko się ją czyta. Bardzo prosto i ciekawie przedstawione są przypadki i porównania. Polecam ! ;)

Perez | 2014-10-22
Przeczytana: czerwiec 2013

jest napisana w takim samym stylu jak poprzednie fajnie się czyta z humorem.

Hannya | 2014-12-08

Ciekawe podejście do tematu.