Związki miłosne między kobietami od ...

Wydawnictwo: Sic!
poradniki

Bonnet Marie-JoWydawca:SIC! Format:12.0x18.0cm Oprawa:Miękka Objętość:384 Rok wydania:1997   ...towarzyszyło mi przekonanie, że mam do czynienia z prekursorską pracą o pierwszorzędnym znaczeniu, która rzuca nowe światło na podwójnie czarny kontynent historii kobiet i historii lesbijek... Elisabeth Badinter Pierwsza historia miłości między kobietami. Przez pięć wieków, od renesansu do naszych czasów, budowało ją męskie spojrzenie z zewnątrz i, stopniowo, refleksja samych lesbijek. Autorka łączy w swej pracy oba te punkty widzenia, badając je w perspektywie długiego trwania, na tle ewolucji obyczajów, umysłowości i miejsca kobiet w społeczeństwie i to dzieje się również po raz pierwszy. Aż do dzisiaj bowiem historia kobiet omijała miłość między kobietami, a wraz z nią rolę, jaką odegrały lesbijki w politycznych i artystycznych przemianach kultury zachodniej.

Dariusz Krajewski | 2010-07-08
Algoforos | 2016-11-12